Şimdi Ara

Yorum ? Brother MFC-J3720

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1- A3 ve A4 seçeneklerini otomatik algılayacak çift tepsili kağıt değiştirmeye gerek kalmadan çıkaracak (önemli!)
    2- en kötü ihtimalle ethernet bağlantısı olacak (önemli!)
    3- tercihen a3 taramada yapabilen ama a4 kabul olur
    4- faks olması opsiyonel
    5- renkli kaliteli fotoğraf baskısı yapabileceğimiz
    6- sürekli aktif olarak kullanılacak

Yukarıdaki taleplerime uyan bir semi-professional yazıcı var mıdır ? yardımcı olabilirseniz sevinirim. farklı bir öneriniz olursa onlarıda mutlaka yazın seçeneklere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anathien_! -- 12 Ocak 2015; 11:11:48 >

• Brother MFC-J3720
    EPSON WORKFORCE WF-7525

bu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anathien_! -- 9 Ocak 2015; 16:28:43 >
  • Anathien_! A kullanıcısına yanıt
    İkisi de iyidir ama özellikle fotoğraf basacaksanız canon'u tavsiye ederim.
    lexmark x925de marka model ürün sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özellikte bir ürün.
    çift kaset + harici besleme By-Pass standart.
    a3 mfp full konfigrasyon bir ürün.
    yani a3/a4 faks - fotokopi - tarama ve yazdırmada kullanabileceğiniz özellikler standart.
    2200/2400 $ + k.d.v.
  • quote:

Orijinalden alıntı: copystar

lexmark x925de marka model ürün sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özellikte bir ürün.
    çift kaset + harici besleme By-Pass standart.
    a3 mfp full konfigrasyon bir ürün.
    yani a3/a4 faks - fotokopi - tarama ve yazdırmada kullanabileceğiniz özellikler standart.
    2200/2400 $ + k.d.v.

dediğiniz ürün ciddi anlamda prof yazıcılardan fakat haliyle fiyatı diğer ürünlere göre çok fazla. benim istedğimse daha çok küçük işletmelere yönelik o yüzden 2000tl limit koymamda yarar olucak

ayrıca epson, brother, canon, hp, xerox gibi bu markaların hepsinin türkiye sitesine baktım sadece yukarıda verdiğin iki ürün gamında çift tepsi ve a3 tarama bulabildim (semi-pro olarak) ama epsonu satan bi sitede bulamadım yani tek tercih şu an brother gibi gözüküyor.

dediğim özellik ve fiyatın altında lazer sistem bulman zor.
    senin için inkjet yani mürekkepli sistem şuan için uygun.
    brother mantıklı bu sistemde işini çözecek uygun sistem o.
    çok yoğun kullanımın yok ise işini görür.
    kartuş maliyetleride iyi.
    lakin baskın resim ağırlık olur ise ilerde tekrar hesap yapman gerekebilir.
    tekrar görüşürüz. iyi akşamlar
    hem dolan kartuş hemde bitmeyen kartuş alternatifleri olan epson wf7525 en iyi tercih olacaktır.
  • Epson'un 7525 modeli brothera göre daha eski bir ürün sanırım onun yerine 7620 modeli çıkmış fakat ikiside izmirde aradığım distribütörde bulunmuyor. İnternetten de aradım hiç bir yerde satılmıyor bulamadm.

Brother ise her yerde mevcut ve daha güncel bir ürün. Sanırım brother alınacak.

herkese fikir ve yorumları için teşekkür ederim son dakkikada aman sakın alma tüh keşke şunu alsaydın diyen varsa hemen yazsın =)
  • j3720-j2720 ve canon mx925-mb5350 arasında kaldım. Sanırım Brother aldınız, yorum ve deneyimlerinizi alabilir miyim ?
  • Öncelikle merhabalar,ben brother mfj j-3720yazıcıyı aldım ve iade edene kadar çok zorlandım. Makine 5 kere gitti geldi, 5 kere de kartuşlar gitti geldi. Problem şu ki; bu yazıcının kartuşları çipli olduğu için sürekli hata veriyor, kırmızıyı değiştiriyorlar bu sefer de siyah hata veriyor. bitmeyenkartuş.com'dan almıştım. Ben iade ettim aksi taktirde çöpe atmayı göze almıştım çünkü kartuşların sürekli çip hatası vermesi beni delirtti. Yazıcı özellikleri bakımından çok güzel ama dolum kartuşlarındaki uyumsuzluk sebebiyle hiçbir esprisi kalmadı. Tavsiye etmem.
  • ben uzun bir süre kullandım üründen gayet memnunum.. bitmeyen kartuş kullanmadım kullanmayıda düşünmüyorum.. şu ana kadar orjinal kartuşları ile ilgili hiçbir problem yaşamadık.. ürünün xl kartuşlarının tatminkar bir şekilde yettiğini söyleyebilirim..

zaten üretici firmalar size orjinal kartuş kullanmamanız durumunda sorunlar yaşayabileceğinizi ve garanti kapsamından çıkacağını söyleyebilirler. ne kadar doğrudur bilinmez ama arkadaşımız problem yaşamış anladığım kadarı ile (yanlış anlamadıysam orjinal olmayan bitmeyenkartuş denilen sistemi kullanıyorsunz).

ürünün tek memnun olmadığım noktası manuel besleme kısmı.. daha düzgün kaliteli bir besleme yapılabilirmiş.. yüksek gramajda fotoğraf kağıdı alırken problem çıkmasına sebebiyet veriyor.. ve çoğunlukla kağıda az da olsa yamuk basıyor.. naslı bir manuel besleme olmuş..

bunun dışında hiçbir problem yaşamadm a3 ve a4 kullanıyoruz sürekli 2 tepsiden otomatik seçmesi, a3 tarayabilmesi, fotokopide dosya feed bölümünden üstten hızlı şekilde tarama kopyalama yapabiliyor olması benim çok memnun olduğum yönler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.