Şimdi Ara

CES 2015 : Asus'dan biri Broadwell işlemcili 3 yeni melez Windows tablet modeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2015 : Asus'dan biri Broadwell işlemcili 3 yeni melez Windows tablet modeli

Geçtiğimiz sonbahar aylarında Intel'in Broadwell işlemcileriyle çalışacak olan Book Chi serisinin ilk işaretlerini veren Asus, CES 2015 fuarında da seriyi tüm üyeleriyle görücüye çıkardı. Yeni Transformer Book Chi serisinde 3 model yer alıyor. Modellerde ortak özellik ayrılabilir klavyeye ve Windows 8.1 işletim sistemine sahip olması. 

Transformer Book T90 Chi modeli 8.9 inçlik 1280x800 piksel çözünürlükte bir ekrana sahipken, Bay Trail tabanlı Intel Atom Z3775 yongasetinden gücünü alıyor. 4 çekirdekli işlemci 2.39GHz saat hızına kadar çıkabilirken beraberinde 770MHz hızında Intel HD grafik birimi ile geliyor. Tablet kısmı 7.5mm kalınlığa sahip olan Book T90 Chi, 32GB/64GB eMMC depolama belleği sunuyor.  Model klavye dahil 300$ yaklaşık fiyat etiketine sahip. 

Transformer Book T100 Chi modelinde 10.1 inçlik Full HD çözünürlükte IPS ekran yer alıyor. Yine Bay Trail tabanlı Intel Atom Z3775 yongasetinden gücünü alırken 7.2mm kalınlık ile modelin piyasadaki en ince Windows 8.1 tableti olduğu belirtiliyor. Modelde 32GB/64GB eMMC depolama kapasitesi mevcut. 

Transformer Book T300 Chi modeli ise serinin amiral gemisi ve MacBook Air veya SurfacPro 3 gibi modellere rakip olarak gösteriliyor. 12.5 inçlik ekranında 2560x1440 veya 1920x1080 piksel çözünürlük seçenekleri sunan model Broadwell tabanlı Intel Core M 5Y10 yongasetinden gücünü alıyor. Çift çekirdekli olan yongaseti 2GHz hızlarına kadar çıkıyor ve beraberinde 800MHz hızında HD 5300 grafik birimini getiriyor. Ayrıca 2.9GHz saat hızına çıkabilen ve 900MHz hızında HD 5300 grafik birimi barındıran Core M 5Y71 yongaseti de seçenekler arasında. Modelin başlangıç fiyatı ise 800$. Book Chi serisi satışa çıktığında diğer detayları da açıklığa kavuşacak.  

• asus win8 lisansını ödememek için 8.9 inçte bırakmış ilk modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCErgun

asus win8 lisansını ödememek için 8.9 inçte bırakmış ilk modeli

Bence iyi yapmış,tüketici 30-40 dolar ucuza alsın kötü mü?
  • T300 Chi yi ilk gördüğümde aşık olmuştum Pil konusunda durumları nasıl acaba, hepsi çok ince.
  • T90 bile iş görür, cihazlar güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

T90 bile iş görür, cihazlar güzel

Çerçevesi çok şık olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi de şu kalın çerçeve ve gitmeyen pil sorununu çözseler tamam olacak. Tabi şarj yaparken usb kullanamamak gibi saçmalıkların da artık bitmesi gerekiyor. Bir giriş daha koymak çok mu zor anlamıyorumki.

• T300 chi çok başarılı ama tahmin ettiğimden daha yüksek bir fiyat etiketi var. 800 dolar biraz fazla.

T100 kullanıcısı olarak T100 chi nin tasarımında fark ettiğim en büyük gelişme daha büyük TrackPad olmuş. Bu gerekli bir geliştirme idi. Ekran 11.6 ve daha ince çerceveli gelse T100 chi ye yükseltmeye düşünürdüm. 10.1 küçük geliyor.

Umarım T serisi dışında uygun fiyatlı full HD ekranlı ve Core M işlemcili ultrabooklar da grebiliriz Asus tan

Gerçe Asus yapar da TR ye getirsinler daha doğru bir söylem olur.

• CoreM'li modele stylus da eklenirse surface pro'lara rakip geldi demektir.
  • Hem stylus desteği hem de daha ince çerçeveler olsa gerçekten uygun bir ürün olurmuş ama albenisini kaçırıyor bu kısımlar :(

• t 90 ve t 100 işe yaramaz z3735 çöp tür 3775 ise orta derecenin altındadır z3795 olsaydı iyi olurdu diğer cihaz güzel ama aşırı pahalı.

• 8 inç ve 8.9 inç gibi boyutları çok seviyorum ve epey kullanışlı buluyorum.
    Hem 7 inç gibi küçük değiller hem de mobilize cihazlar. 10 inç fazla büyük.
    Ama 8 veya 8.9 olanı çantamda taşıyabilirim...

• O fiyatı birazcık daha aşağı çekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

t 90 ve t 100 işe yaramaz z3735 çöp tür 3775 ise orta derecenin altındadır z3795 olsaydı iyi olurdu diğer cihaz güzel ama aşırı pahalı.

Ne kadar bayılıyorsunuz bok atmaya. Bolca var elinizde galiba bir sebepten.

Core M işlemciye sahip tabletler 900 dolar seviyesinde çıkacaktı zaten. Premium ürün amacı taşıyorlar çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

quote:

t 90 ve t 100 işe yaramaz z3735 çöp tür 3775 ise orta derecenin altındadır z3795 olsaydı iyi olurdu diğer cihaz güzel ama aşırı pahalı.

Core M işlemciye sahip tabletler 900 dolar seviyesinde çıkacaktı zaten. Premium ürün amacı taşıyorlar çünkü.

BEN KULLANICISINDAN 2. EL 750 LİRAYA ALICAKTIM 3775 Lİ VİSUAL STUDİOYU VE ECLİPSE Yİ BERABER ÇALIŞTIRIR MI PHOTOSHOP VE SONY VEGAS PRO DA BAŞARI GÖSTERİRMİ DEDİM HAYIR DEDİ YANİ İŞ İÇİN KULLANILMAZ FİLM VE İNTERNET İÇİN İDEALDİR AMA BEN ONLARI ZATEN KÜÇÜKTE OLSA TELEFONDAN DA YAPABİLİYORUM BANA MATLABI VİSUAL STUDİOYU YÜKSEK PERFORMANSTA ÇALIŞTIRACAK BİŞEY LAZIM VE NOTEBOOKLAR ÇOK GÜÇ TÜKETİYOR 3795 LİSİNİ BEKİYORUM.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    http://ark.intel.com/products/family/83613/Intel-Core-M-Processors#@Mobile

Linkteki işlemci serilerinden birini kullanan tablet veya notebook tercih etmelisiniz o halde. z3795 atom serisidir ve performans bakımından intel çıkarttığı en alt seviye işlemci grubuna dahildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

quote:

BEN KULLANICISINDAN 2. EL 750 LİRAYA ALICAKTIM 3775 Lİ VİSUAL STUDİOYU VE ECLİPSE Yİ BERABER ÇALIŞTIRIR MI PHOTOSHOP VE SONY VEGAS PRO DA BAŞARI GÖSTERİRMİ DEDİM HAYIR DEDİ YANİ İŞ İÇİN KULLANILMAZ FİLM VE İNTERNET İÇİN İDEALDİR AMA BEN ONLARI ZATEN KÜÇÜKTE OLSA TELEFONDAN DA YAPABİLİYORUM BANA MATLABI VİSUAL STUDİOYU YÜKSEK PERFORMANSTA ÇALIŞTIRACAK BİŞEY LAZIM VE NOTEBOOKLAR ÇOK GÜÇ TÜKETİYOR 3795 LİSİNİ BEKİYORUM.

3795 bile olsa sizin istediklerinizi yapamayacaksınız. Atom serisinin amacı o dediklerinizi yapmak değil. Core M ile o dediklerinizi tablet formunda yapabilirsiniz. Eğer istediğiniz ince, hafif olsun, bataryası uzun gitsin ve güçlü olsunsa 750 liraya ancak avcunuzu yalarsınız. Düşük güç tüketen uzun kullanım süreli laptoplarla dolu ortalık sizin onları alma amacınız yok. Bunları yazmamdaki amaç bir ürün size hitap etmiyor diye yerin dibine sokmanız gerekmiyor. Aynı yorumu çok daha bilgilendirici şekilde yazabilirsiniz.

"Ben şu şu programları kullanmak istiyorum tablet aldığımda ama 3735-3775 serisi işlemcilerle zor. 3795 kullanan tablet göremedim, Core M kullanan tabletlerin fiyatları çok fazla." vs vs. Böyle bir yorum yazdığınızda insanlar size yardım etmeye çalışır veya sizin yazınızdan birşeyler öğrenirler.

• Cihazların hepsiyle birlikte dell tabletlerdeki gibi active stylus kullanabiliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=xPYT9rX0Lug&feature=youtube_gdata_player

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bide uygun olsalar . Alınır modeller .

• T90 Chi 'yi beğendim, 300$ fena durmuyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.