Şimdi Ara

Asus Zenfone 2 Ana Konu - Ön İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
7.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus’un Zenfone akıllı telefon ailesinin en yeni ve güçlü üyesi olan Zenfone 2 duyuruldu arkadaşlar. Ürün 5.5 inç büyüklüğünde ekranla geliyor. 2.3GHz Intel Atom Z3580 işlemciden gücünü alan cihaz ayrıca dünyanın ilk 4GB RAM’li akıllı telefonu olma özelliği taşıyor.

13MP f/2.0 kameraya sahip olan Zenfone 2, 85 derece açılı 5 MP selfie kamerasıyla da epey iddialı. Çift-SIM ve LTE bağlantı özelliğini de bünyesinde barındıran cihaz, 3,000mAh değerinde de bataryaya sahip. Bunun yanında cihazın bu bataryası sadece 39 dakikada %60 şarj olabiliyor.

Tüm bunların yanında fiyatıyla da dikkatleri üzerine çeken Zenfone 2’nin 199 dolara satışa sunulması planlanıyor. Teknik detaylar şöyle;

• Intel Atom Z3580 64 bit İşlemci
    • FullHD IPS 5.5″ ekran
    • 13 Megapiksel Ana Kamera
    • 5 Megapiksel Selfie Kamerası
    • OpenGL 3.0
    • 2GB ve 4GB RAM
    • ZE550ML 2GB RAM
    • ZE551ML 4 GB RAM
    • LTE Dual SIM
    • WiFi 802.11 b/g/n
    • Bluetooth 4.0
    • Hızlı şarj (30 Dakikada %60)
    • Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi

Bir diğer yeni telefon ise Zenfone Zoom. Asus’un 3x optik yakınlaştırma lensine sahip kamera telefonu Zenfone Zoom, 5.5-inç 1080p ekrana sahip. 13MP değerinde de arka kamerayla gelen cihazın bu kamerası 3x optik yakınlaştırma lensi ve optik görüntüleme sabitleme özellikleriyle ön plana çıkıyor. Zenfone Zoom’un fiyatı ise 350 $ olacak.

Teknik detayları şöyle;

• 13 Megapiksel Ana Kamera
    • 5 Megapiksel Selfie Kamerası
    • Lazer Auto Focus
    • 3x Zoom
    • OIS
    • 5.5″ FullHD IPS ekran
    • 400cd/m2 parlaklık
    • Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi
    • Batarya 3000 mAh Lithium-Polymer
    • Wireless 802.11ac
    • Wi-Fi Direct
    • Bluetooth 4.0
    • 158.9 x 78.84 x 11.95 mm 185 Gram

Cihazların 3D Mark Test Sonuçları;

Not: Cihaz çıkması halinde çoğu teknoloji devini yeni kararlar almaya itecektir diye düşünüyorum. Umarım çıkar ve ülkemize gelir.

(Alıntıdır bu hafta içerisinde görseller ve videolar ile desteklenecektir)
    - Ön İnceleme -

ShiftDelete :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yorozuya Gin-chan -- 9 Ocak 2015; 19:16:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Alacak arkadaslara hayırlı olsun umarım ülkemizi kayirmazlar 4 gb ramli olanlar giris yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana konu mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maestro58 kullanıcısına yanıt
    Evet şu ana kadar baktim ve goremedim zenfone 2 ile ilgili bir ana konu bulamadım eğer varsa konuyu açtığım için ana konu sahibinden ozur diliyorum ve henüz resimlerle veya videolarla konuyu destekleyemedim kusuruma bakmayin şu anda mbildeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yorozuya Gin-chan

Evet şu ana kadar baktim ve goremedim zenfone 2 ile ilgili bir ana konu bulamadım eğer varsa konuyu açtığım için ana konu sahibinden ozur diliyorum ve henüz resimlerle veya videolarla konuyu destekleyemedim kusuruma bakmayin şu anda mbildeyim

Ana Konu açıldı mı bilmiyorum ama sorun olmaz varsa da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerimize alalım, sabırsızlıkla bekliyorum.
    Umarım -1000TL ile ülkemize tez zamanda giriş yaparda herkes ucuza güzel telefon kullanma şansı yakalar.

• haziranda anca burda olurmus asus yetkilileri oyle soyluyor cok beklicez birde z3580 yerine kirpilmis versiyonu olan z3560 la gelirse vay halimize cok buyuk bir hayal kirikligi yasatacak.

• Zenfone 5 kullanıyorum çok memnunum eminim bu mükemmel bir cihaz olacaktır

• 4 gb ramli maks. 1000tl gelirse alamayi düsunurum telefon idare eder ozelliklerde

• Merhaba arkadaşlar alacaklara şimdiden hayırlı olsun bende alacaklardan biriyim konuyu ben açmak istiyordum ama madem arkadaş açmış eklemeleri mi buraya yapayim. (Konuyla düzgün ilgilenmeyecek isen hiç bulaşma lütfen bırak başkasına konuyu)

Tam resmi bir kaynak olmasa da telefonların modellerinin fiyatları bu şekilde olacak gibi duruyor;

$199 - 1.8ghz Intel z3560 - 2gb ram - 720p ekran

$299 - 2.3ghz Intel Z3580 - 4gb ram - 1080p ekran

Türkiye fiyatı 4gb modelin 1200 tl civarı olur gibi duruyor. Gönül ister ki 800-900 den çıksın alayım hemen (800'den çıkarsa param hazır bile ). 2gb için yorum yapamayacağım.

Kılıfları çok beğendim kılıf kullanmayı sevmeyen biri olmama rağmen hoş kılıflar yapmışlar (LG çizgileri içeriyor biraz ama )
    Kılıflar; (bu 3 modeli bulabildim dahası vardı aslında)

Telefonun en beğendiğim rengi umarım bu değişik kapaklarda ülkemize gelir;
    (Beğendiğim model işaretli mavi renk olan)

Farklı bir açıdan bakılışı;

Şuanda discovery kullanıyorum değiştirmenin vakti gelmişti iyi oldu bu haber 2015'in 2. çeyreğinde gelecek diyorlar. Gelsin bakalım Asus Türkiye bu cihazı düzgün bir fiyattan sokarsa piyasaya diğer üreticelere geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-48562487 -- 9 Ocak 2015; 14:54:10 >

• Çok güzel bir telefon. Inşallah Türkiye'ye her modeli gelir ve 1100 TL'yi geçmez.

• bravo asus
  • ARKADASLAR BENCE ISIMIZI SANSA BIRAKMADAN ASUS SAYFALARINA MESAJ ATALIM DIYORUM UST MODELI GELMESI ICIN ??
    SIZ NE DUSUNUYORSUNUZ BIRI METIN HAZIRLASIN HEPIMIZ ULASTIRNAYA CALISALIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelated -- 10 Ocak 2015; 15:52:49 >
  • çok ilgili göründüğünüz için size sormak istedim. 2 gün öncesine kadar htc desire 820 yi almak üzereydim. parası özelliklerine göre fazla geldi açıkcası. sizce bu telefonu beklemelimiyim. yoksa htc yi almalımıyım? hiç asus telefon kullanmadım telefonda nasıl hiçbi fikrim yok. pcde çok memnunum ama. benim için önemli olan kamera. oyle çok oyun oynayan çok internete giren bri değilim. şimdi bu telefonu 6 ay bekleyip 1500 civarı gelirse harbiden uzulurum o kadar zaman beklediğime. acaba tahmini ne zamana gelir aşağı yukarı? çok mu şey sordum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitli aslı

çok ilgili göründüğünüz için size sormak istedim. 2 gün öncesine kadar htc desire 820 yi almak üzereydim. parası özelliklerine göre fazla geldi açıkcası. sizce bu telefonu beklemelimiyim. yoksa htc yi almalımıyım? hiç asus telefon kullanmadım telefonda nasıl hiçbi fikrim yok. pcde çok memnunum ama. benim için önemli olan kamera. oyle çok oyun oynayan çok internete giren bri değilim. şimdi bu telefonu 6 ay bekleyip 1500 civarı gelirse harbiden uzulurum o kadar zaman beklediğime. acaba tahmini ne zamana gelir aşağı yukarı? çok mu şey sordum :)

şuan sizinle aynı durumdayım yüksek fiyatlardan gelirse bende pişman olurum ama riske atıp bekleyeceğim size bekleyin yada beklemeyin diyemiyeceğim malesef tamamiyle risk sonuç olarak. Ama biraz daha bekleyelim en azından yakında Asus Türkiye hangi modelin ne kadardan geliceğini sitesinde açıklar inşallah. Kamera önemli demişsiniz telefon ilk duyulduğunda 13 mp kamerası var ama bir halta yaramaz dendi sonra fotoğraf örnekleri gelmeye başlayınca harika kamerası var denmeye başlandı piyasadaki çoğu cihazdan iyi bir kamerası var gibi duruyor (note 4, lg g3 v.b üst cihazlarda dahil). HTC fiyatları biraz tuzlu ilk çıktığında da böyleydi hala böyle özelliklere göre pahalı telefonlar çıkarıyor özellikle orta segmentte. Şuan düşünüyorum beklemesem 1000 lira civarına ne alınır diye tek tercih var oda lg g2 üst modeli çıkmış cihazı da almak istemiyorum ama tek mantıklı seçenek bu duruyor o bakımdan ben öylede böylede bekleyeceğim gibi Asus Zenfone 2'yi biraz daha idare edeyim discovery'imle biraz uzun oldu ama kusura bakmayın

• sadece kafası karışık olan ben değilmişm sanırım:) birisi dese ki şu zaman gelecek kesin diye gönül rahatlığıyla beklıcem ama kimse bişey bilmiyo malesef.s
  • Kullandığım Zenfone 6 'da hicbir sorun yok ve çok memnunum yalnız bu telefonlarda harika görünüyor Neyse şeytana uymayacağım bir sonra ki seriye inşallah.

• Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    ne kadar zamandır kullanıyosunz acaba? çok kişi şarjın dengesiz bittiğini söylemiş sizde oyle bi sorun oldu mu?
  • quote:

ne kadar zamandır kullanıyosunz acaba? çok kişi şarjın dengesiz bittiğini söylemiş sizde oyle bi sorun oldu mu?

2 ay olacak neredeyse yaşanan sorunların hiçbirisini yaşamadım. Telefon elimden düşmez ama şarj sorunum da olmadı. Tek sıkıntım 4 saat civarı şarjı doluyor bu süre sıkıcı.

• quote:

sadece kafası karışık olan ben değilmişm sanırım:) birisi dese ki şu zaman gelecek kesin diye gönül rahatlığıyla beklıcem ama kimse bişey bilmiyo malesef.s

Asusun resmi açiklamasi 2015 in 2. Ceyreginde turkiyeye gelicegiydi.

Bir grup Mayis diger bir grupta haziran diyor turkiyeye gelmesini :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.