Şimdi Ara

GÜNEŞ ENERJİ PANELİNİ KAT KALORİFERİNE BAĞLAMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba benim bugun aklıma geldi ve internette arastırırken guzel çalışmalara rastladım tam okumasam da kendimce daha pratik yapabileceğim daha az masrafla verim olarak biraz daha az faydalanabileceğim birsey dusundum. İnternetteki diğer çalısmalar ilave bir cok ekipman ve bunların harcayacağı elektrik nedeni ile hem uygulamak zor hemde parasal açıdan zorlayacaktı.

Evim Marmaris'de katı yakıtlı kat kaloriferim var 3 katlı evim su an hava 1 haftadır gunesli ama inanılmaz soguk.( Gündüz 2-3 derece de) Gunes enerjisi ilebanyo için sıcak su ihtiyacımı karşılıyorum .Hava 2 derecede de olsa su inanılmaz kaynar ve sıcak .... dusuncem şu:

ilave sadece 2 adet güneş paneli alıp sisteme güneş panelini petek gibi bağlamak . Bu durumda ne pompaya ne ilave bir seye ihtiyaç olacak kat kaloriferinin sirkülasyon pompasından yararlanmıs olacagız...

Bağlantı olarak da evin en ust katındaki petekten bir boruyu çatıdaki gunes enerjisinin soguk su bolumune girecek ,sıcak su cıkısıda ust katın baska odasındaki peteğin girişine girecek .sisteme güneş enerjisini devreye bagladığınızda kat kaloriferinin bekleme yani yanmama anlarında gunes panelinde 55-60 derece gibi bir sıcaklığa cıkaracaksınız...
    Gunes panelinde 100 litre depom var gunesli havalarda 45 dakika ile 1.5 saat arası gunese baglı olarak sistem sıcak su yapıyor. Bu sistemde yanlıs anlasılmasın su deposuda kullanılmayacak. Ha bu sistem % 40 verim sağlamazda cok az maliyetle % 30 saglar diye dusunuyorum. Şu var kat kaloriferim de odun /komur yakmasamda pompa sıcaklık ile calısabiliyor
    Arkadasların dusuncelerini merak ediyorum. teskkurler

• açılmıyor gönderdiğiniz ek
  • benim de bu aralar kafamı karıştıran bir sistem. Ama benim evim istanbul'da, ne kadar verim alabilirim araştırmam lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.