Şimdi Ara

Lumia cihazlar için Denim güncellemesi Türkiye'de de başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
1.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lumia cihazlar için Denim güncellemesi Türkiye'de de başladı

Windows Phone 8.1 kullanıcılarının merakla beklediği Denim güncellemesi an itibariyle ülkemizde de başladı.İlk etapta Lumia 520, 525(Avea),535 ve 620 modelleri için başlatılan güncellemenin kısa süre içinde diğer Lumia modelleri için de yayınlanacağı tahmin ediliyor. Şimdilik güncelleme yayınlanan cihaz sahipleri ayarlar bölümünden güncellemeleri denetle seçeneğini kullanarak Denim güncellemesi kurulumunu yapabilirler.

Geçtiğimiz günlerde Lumia Camera adını alan Nokia Camera uygulaması da bir takım yenilikleri de güncelleme ile beraberinde getiriyor.Yeni sesli fotoğraf yakalama özelliği ile kamera uygulaması açıkken "Hey Cortana" diyerek fotoğraf çekilebilecek. Ayrıca kamera kısmında noise denilen bulanıklık azaltılarak daha canlı görüntüler yakalamanıza imkan sunulacak.  Otomatik HDR ve akıllı flaş gibi özellikler de kullanıcıların daha güzel kareler yakalamasında yardımcı olacak.

Kamera uygulaması dışında internet performansında da hız ve güvenlik ile ilgili önemli geliştirmeler sunan güncelleme evinizde ya da dışarıda kablosuz ağlara bağlandığınızda daha güvenli şekilde internete girmenize olanak sağlayacak. Ayrıca güncelleme ile Internet Explorer Mobil tarayıcısının da performansı artacak.

Denim güncellemesi ile Lumia cihazlar sınırlı kullanım seçeneğine de kavuşacak. Telefonunuzu bir başkasına verirken kullanılmasını istemediğiniz uygulamaları gizleyebileceksiniz. Artık tüm akıllı telefonlarda sıkça görmeye başladığımız bu özellik ile akıllı cihazlarınızı çocuklara veya bir başkasına vermek durumunda kalırsanız bu kişinin gizlediğiniz uygulamalara erişmesi mümkün olmayacak.

Bu özelliklerin yanı sıra farklı kişilerden gelen mesajları tek bir mesajda toplayarak yeniden yönlendirme, alarm uygulamasında ki erteleme süresini kişiselleştirme, kullanımı daha kolay canlı klasörler oluşturma gibi ufak detaylar da cihazlara eklenecek.

Diğer Lumia modelleri için güncellemeler bu bağlantı tıklanılarak takip edilebilir.

• Hadi bakalım. Cortana'yı merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • software updater'a en kısa zamanda gelir umarım 720 için
  • 1320 ye beyliyorum hele wp10u ne bekliyom çok güzel yapmışlar internete sızan görüntülere göre
  • Haberinizde yanlışlıklar var. Lumia Denim büyük bir güncelleme değil ve 8.1 in son güncellemesi değil. 11 Şubatta GDR2 nim yayınlanması bekleniyor.

Nokia Kamera çoktan Lumia kamera olarak değişti.

Son olarak Cortana 8.1 ile geldi zaten GDR1 ile değil. Hala ülkemizde kullanılamamakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay H -- 8 Ocak 2015; 10:16:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta forumdan 920 aldım kurcalarken mağazaya girdiğimde ayarlardan uygulamaları güncelleyince denim sürümüde yüklendi

• Değişik bir yaklaşım bildiğim önce amiral gemi modellere sonra diğer modellere öncelikle güncelleme verilir burda tam tersi olmuş

• Şuraya bak adamlar güncelleme ile 4K getirdiler.

Ama bir yandex gibi ek bir tarayıcı yüklenemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 8 Ocak 2015; 11:52:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Hadi bakalım. Cortana'yı merak ediyorum.

Merak ediyorum derken :) Türkçe falan mı olacak yoksa

• Türkcell l 525 e gelmemiş henüz,bekliyoruz.

• En büyük mesaj Lumia 1520 ve 930'a verilmiş

Not: L525 Avea kullanıcısıyım pfd var ama güncelleyemedim
  • Klavye kelime tahmin ve düzeltme olayında bir gelişme var mı? Malum cyan ile çok kötü bir hale gelmişti.

• Lumia 620 için gelmiş. Güncelledim. Açıkçası hiç araştırıp bakmamıştım ne yenilikler getirecek diye ve şuan hiçbir değişiklik farketmedim.

Öyle ince ince her ayara bakmadım tabi ama ilk etapta dikkatimi çeken bir şey yok.

EDIT: Yine kocaman çıktı resim. Öldürecek bu forum beni. Tövbe tövbe

Lumia cihazlar için Denim güncellemesi Türkiye'de de başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 8 Ocak 2015; 13:28:32 >

• Hayırlı olsun wp ailesine

• quote:

Orijinalden alıntı: MR. H

Haberinizde yanlışlıklar var. Lumia Denim büyük bir güncelleme değil ve 8.1 in son güncellemesi değil. 11 Şubatta GDR2 nim yayınlanması bekleniyor.

Nokia Kamera çoktan Lumia kamera olarak değişti.

Son olarak Cortana 8.1 ile geldi zaten GDR1 ile değil. Hala ülkemizde kullanılamamakta.

Merhaba,
    İlginiz için teşekkürler haber düzenlendi
  • Kısa süre içinde diğer Lumia modelleri için de yayınlanacağı tahmin ediliyor.Lafını biz daha öncede duyduk.
  • 525 de hala tık yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Kısa süre içinde diğer Lumia modelleri için de yayınlanacağı tahmin ediliyor.Lafını biz daha öncede duyduk.

2-3 hafta arası
  • Lumia 1320 kullanıyorum denim geldi şuan indiriyor.
  • Şu güncellemeyi indiremiyorum neden 525.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.