Şimdi Ara

♪Pink Floyd♪Dinleyici Kitlesi Hayran Klubü [31 Kişi]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ♪Pink Floyd♪Dinleyici Kitlesi Hayran Klubü [31 Kişi]

Herkese merhabalar daha önceden açilmis ama güncelligini sürdürememis konulari görünce burayi açmak istedim umarim ilgi görür çünkü açmadan önce biraz kararsizdim. Verecegim bilgiler basta Vikipedi kaynakli olmak üzere çesitli sitelerden alinacaktir.

Ilk olarak;

#Pink Floyd Nedir?#

Pink Floyd, progresif rock ve psychedelic rock Ingiliz müzik grubu. Felsefi sarki sözleri, yenilikçi albüm kapaklari, etkileyici-girift sahne sovlari ile Pink Floyd dünya çapinda en çok albüm satmis ve modern müzik tarihini etkilemis, dünya çapinda basariya ulasmistir.

#Pink Floyd Adi Nasil Olusmustur?#

Gruba isim aranirken Syd Barrett'in aklina iki caz gitaristi olan Pink Anderson ve Floyd Council'in ilk isimlerinden olusan Pink Floyd ismi geldi ve grubun ismi Pink Floyd olarak belirlendi.

#Kurulus#
    Grup 1965 yilinda Roger Waters ve Nick Mason tarafindan "Sigma 6" adiyla Londra'da kuruldu. Bir yil sonra Rick Wright da gruba katildi. Grup ismini sirasiyla T-Set, Meggadeaths ve Abdabs olarak degistirdi. Abdabs ismiyle bir süre devam eden grup, yaptiklari müzigi "rhythm and blues" olarak tanimliyordu. Grup Regent Street Politeknik'te çogunlukla mimari okuyan ögrencilerden olusuyordu. Grubun ilk kadrosu söyleydi: Roger Waters - Lead gitar, Richard Wright - Ritim gitar, Nick Mason - Davul, Clive Metcalf - Bas, Keith Nable ve Juliette Gale - Solist. Bir süre sonra grup dagildi ve Roger Waters, Nick Mason, Rick Wright etrafinda tekrar kuruldu. Roger Waters eski okul arkadasi Syd Barrett'i de gruba dahil etti. Gruba caz gitaristi Bob Close da katildi. Close, grubun blues tarzindan uzaklasmasindan sonra gruptan ayrildi.

#Pink Floyd Üyeleri#

-Syd Barrett- (lead vokal, lead gitar)

(6 Ocak 1946 - 7 Temmuz 2006)

1964'te grup arkadaslariyla beraber Pink Floyd'u kurdu. Syd Barrett grubun adini Pink Anderson ve Floyd Council adli iki blues müzisyeninden etkilenerek koymustu. Syd Barrett kendine has slide teknigi ve kaydedilen seslere verdigi efektler, konser sirasinda arkada gösterilen yeni renk oyunlariyla psychedelic müzik kavramini yaratmisti. Grubun taninmasini saglayan single'lar Arnold Layne ve See Emily Play Barrett imzali eserlerdi.

Artik sagligi iyice bozulan Syd Barrett, Cambridge'deki evinde inziva hayati sürdürüyordu.7 Temmuz 2006 günü 60 yasinda iken, Cambridge'deki evinde pankreas kanseri sonucu hayatini kaybetti.

-David Gilmour- (lead vokal, lead gitar, bass gitar, klavye, özel efektler)

(6 Mart 1946-Yasiyor)

Ingiliz psychedelic rock grubu Pink Floyd' un gitaristi ve solistidir. 13 yasindayken komsulari tarafindan hediye edilen bir klasik gitar ile yolculuk basladi. Çevresinde mükemmel ritim duygusu ve gitara olan hakimiyeti ile dikkat çekiyordu.

-Bob Klose- (gitar)

(1944-Yasiyor)

Ingiliz müzisyen ve fotografçi. Pink Floyd'un ilk dönem gitaristi olarak bilinir.

Klose, yirmili yaslarinda gitar çalmaya merak salmisti. Arkadaslari Roger Waters, Nick Mason, Richard Wright, Clive Metcalfe, Keith Noble ve Juilette Gale "Sigma 6", "The Meggadeaths", "The Screaming Abdabs", "The Abdabs" isimleri altinda müzik yapiyorlardi.

-Nick Mason- (davul, perküsyon, programlama)

(27 Ocak 1944-Yasiyor)

Pink Floyd grubunun davulcusu ve bestecilerindendir.1965'de ilk defa Knightbridge Countdown Club'da sahneye çiktiklarindan beri Pink Floyd'dan kopmayan,her iste bulunan tek grup elemanidir.

-Roger Waters- (lead vokal, bass gitar, diger gitarlar, perküsyon, programlama)

(6 Eylül 1943-Yasiyor)

Pink Floyd grubunun vokalisti, bas gitaristi, besteci, Ingiliz müzisyen. Daha çocuk yasta babasi Eric Fletcher Waters'i savasta kaybetti. Bu onun tüm hayatini etkiledi. The Final Cut albümünü babasina adadi.

-Richard Wright- (klavye, vokal (ara sira lead), org, piyano, sintesayzir, mellotron)

(28 Temmuz 1943 - 15 Eylül 2008)

Pink Floyd grubunun klavyecisidir. Solo albümlerinin ardindan son olarak David Gilmour ile birlikte çalismistir.

#En Sevilen Pink Floyd Parçalarin Bazilari#

-Money-

-Hey You-

-Shine On You Crazy Diamond-

#Yeni Albüm Geliyor#

Pink Floyd, yeni albümü ‘Endless River’ (Sonsuz Nehir) i çikartiyor. Albüm, grubun 20 yil önce çikardigi ‘Division Bell’in yapimi sirasinda David Gilmour, Nick Mason ve Richard (Rick) Wright’in birlikte çalip kullanmadiklari kayitlarin üzerine insa edilmis.

Albüm hem Rick Wright’a hem de Pink Floyd’a veda niteliginde. Keza Gilmour, Rolling Stone dergisine verdigi söyleside “Bu çalismanin üzerine koyacagimiz her sey ikinci sinif kayitlardan olusacakti. Rick’in yoklugunda bir Pink Floyd turnesi mümkün olmaz. Üzücü ama bitti” diyor.

##Yeni Albümde Türkçe Isimli Sarki Yer Alacak## Albümde Rick Wright’a ithaf edilen sarkinin ismi Türkçe, ‘Anisina’. Israilli klarnetçi Gilad Atzmon’un eslik ettigi parçanin oryantal, mistik havasi nedeniyle Gilmour, Türkçe agitlari inceleyip böyle bir isim koymus.

-Yeni Albümden Bir Parça-

-Louder Than Words-

***Pink Floyd'un Youtube kanalina buradan abone olabilirsiniz :)http://www.youtube.com/channel/UCY2qt3dw2TQJxvBrDiYGHdQ ***

Dinleyici Listesi

1)Stanley Marsh
    2)A.Grisevic
    3)Jim Carrey
    4)Lord of Light
    5)nounless
    6)yunus626emre
    7)Aaron7
    8)can_38
    9)nanoman
    10)exotic.
    11)altay25
    12)AMD HASTASI 044
    13)Mr.Pacino
    14)GTFO
    15)Mehmet54.
    16)Yigitt07
    17)Angelica
    18)mrsmrc
    19)bcan402
    20)Stainless..
    21)gs10mert
    22)MrPinkFloyd
    23)AC//DC
    24)Ride The Lightning
    25)Peter Hammill
    26)Zenci Forvet
    27)Bilgi Dağıtıcı
    28)ChicharitoHernandez
    29)Z87mpower
    30)ares72
    31)-Squidward-

Alımlar devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 1 Eylül 2015; 19:24:21 >

• Hey You ve Comfortably Numb şarkıları gerçekten harika.Ekle
  • Ekle hocam, yalnız fun club nedir, ya fan club ya da Türkçe hayran kulübü gibi bir şeyler yap bence
    edit: +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord of Light -- 7 Şubat 2015; 21:35:27 >
  • Ekle pink amca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle beni

• Ekle qnq Pink Floyd Candır
    Another Brick İn The Wall

• Ekle.
    Comfortably Numb ve Wish You Were Here gibisi gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle hocam müptelasıyım, imza da yapalım buna

• quote:

Orijinalden alıntı: Aaron7

Ekle hocam müptelasıyım, imza da yapalım buna

ekledim :)

Olur imzada yapalım

İleride parçaları çalabilen arkadaşlar olursa onların vıdeolarınıda burada paylaşırız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

quote:

Olur imzada yapalım

İleride parçaları çalabilen arkadaşlar olursa onların vıdeolarınıda burada paylaşırız :)

Ben Wish You Were Here, Comfortably Numb, Hey You falan söylüyorum. Olmazsa evet yapalım öyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OOOOOO...Benide ekleyebilirsiniz efenim.....
  • Echoes derim........Bana göre daha iyisi yok............

• Alan's Psychedelic Breakfast, Atom Hearth Mother gibi deneysel Animal albümü gibi sistem karşıtı Echoes' in olduğu Meddle gibi sıradışı oldun gönlümde ölene kadar Floydian!
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_38

Echoes derim........Bana göre daha iyisi yok............

Echoes dinlenmez mi hocam :)

@nanoman Eklendiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 1 Eylül 2015; 11:49:54 >
  • Ekle hocam.
    Another Brick In The Wall dinlerken tüylerim diken diken oluyor.Hele o elektroyla atılan soloda kopuyorum artık.Bambaşka alemlere dalıyorum.Ayrıca hepsini dinlerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4766771EE -- 9 Ocak 2015; 0:20:03 >
  • exotic. kullanıcısına yanıt
    Ekle beni lo

• quote:

Orijinalden alıntı: altay25

Ekle hocam.
    Another Brick In The Wall dinlerken tüylerim diken diken oluyor.Hele o elektroyla atılan soloda kopuyorum artık.Bambaşka alemlere dalıyorum.Ayrıca hepsini dinlerim...

Bu hale geldim şu an...
    />
  • quote:

quote:

Olur imzada yapalım

Şarkıyı çalmak mı?
    Hocam Gilmour' a hakaret ediyorsunuz, sanki gitarı çalmak çok kolaymış gibi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

quote:

quote:

Olur imzada yapalım

Şarkıyı çalmak mı?
    Hocam Gilmour' a hakaret ediyorsunuz, sanki gitarı çalmak çok kolaymış gibi. :)

Hocam amaç eglence :) çoğu arkadasimiz bence gitarlariyla şaheser yaratiyodur. :)

• yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Youtube da çalan bir çok yabancılar var hani birşeyleri başarmak istiyorlar :) Biz Türkler olarak niye yapmayalım ki? Dediğinizde haklısınız ama kişi müziğin aynısını hatasız çalabiliyorsa ben ona gereken saygıyı gösteririm :)

Farklı boyuttan bakarsak Pink Floyd'un unutulmamasını sağlıyorlar buda sizce artı bir yönü değil mi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.