Şimdi Ara

LG'nin yeni nesil TV işletim sistemi WebOS 2'i inceledik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
5.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG'nin geçtiğimiz yıl televizyonlarında yer vermeye başladığı işletim sistemi WebOS, kullanım kolaylıklarını ön plana alan yapısı ve hızı ile farklı bir deneyim sunuyordu. Şimdi daha da hızlanan ikinci sürümüyle akıllı televizyon deneyiminizi bir üst basamağa taşıyor.

• yazılım ne zaman dağıtılacakmış ve hangi modeller desteklenecek acaba?

• Bizdeki Lg 32LB652V'de WebOS kesinlikle hızlı çalışmıyor ama videodaki TV'nin hızlı çalıştığı belli oluyor.Yazılım güncellemeyle belki biz de faydalanırız.

• Arkadaşlar Merhaba,

Tanıtımı yapan arkadaşlar güncelleme konusunda bilgi sahibi değillerdi. Hangi modele ne zaman gelecek bilmiyorum. Umarım her model yararlanabilir.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • umarım bizdeki webosuda güncellerler..

• TV'de vidoyu Flash açmadı tabi, videoyu kesip sen alttan mobil html5 geçirdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

TV'de vidoyu Flash açmadı tabi, videoyu kesip sen alttan mobil html5 geçirdin.

Hocam tam olarak anlayamadım da açıklarmısınız biraz.
  • Cihazların yavaş çalışıyor diye şikayet edilme sebebi akıllı telefonlardaki veya pcdeki gibi bir hızın veya uygulama desteğinin beklenmesi ile alakalı. Webos, akıllı tvler içindeki en akıcı yazılım, doğal olarak bir pc veya üst düzey telefonlardaki performansı beklemeyin arkadaşlar. tabi cihazın donanımın da bunda payı var ama çıkcası bunların özelliklerini pek belirtmiyorlar şu kadar ram şu işlemci zart zurt diye.

• bende 47LB730 var üst segment mi sayılıyor bilmiyorum 2.800 TL ye almıştım fakat bu hızlardan çok uzak bu videodaki serilik kesinlikle yok umarım güncellemeyi bizde alırız ve tv hızlanır ayrıca tasarım olarak aynı şuan

• Güzel ürün.....

• şuan bizde ki LG bunun hangi sürümünü kullanıyor bilmiyorum ama sanırım 1.0'ı mevcut. İnşallah 2.0'ı bize de verirler.
  • Mesut bey denediğiniz ürünün kodunu yazsaydınız keşke ama video oynarken bir yandan fare kımıldarken kasmadı bellek miktarı yükselmiş belli. Genelde video yüklenirken boyutuyla orantılı şekilde kasar.

• Bizde 47LB652 var, asla bu şekilde bir hıza sahip değil. Donanımhaberdeki bir çok videoyu izlerken yetersiz bellek uyarısı alıyorum. Youtube uygulamasından youtube videolarını izlerken sorun çıkmıyor. İnternette de sayfaları saçma sapan gösteriyor. Flash içerikleri göstermemesinden kaynaklanıyor sanırım. İnternet için alınmamalı yani. Tabletten videoları açıp kablosuz olarak tv'ye aktarıp izliyorum ben de.

• 49ub850v bence gayet hizli..ve 2.0 bence sadece yeni donanimlara verilecektir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncellemeyle falan hizlanmaz arkadaslar bu tamamen donanimla alakali. Donanimda firmalarin satis stratejisi ile. Aslinda 2 yil once bile bu iizledigimiz tv ile ayni hizda tv yapabilirlerdi ama yavas yavas verip sirekli tuketelim diye ugrasiyor firmalar. Bu bakimdan da lg samsung farketmez al birini vur otekine. Biz ne kadar col tuketirsek onlar da donanimdan o kadar kisiyorlar.

Su

• Mesut bey sayenizde fuarı biraz olsun görebildik teşekürler Samsungtan S6 haberleri yokmu

• Weboslu 3 tane telfonum var tasarimlarini cok sevdigimden ama uygulama magazasi bombos, bu palm zamanindan beri boyle! Donanimhaberde bu tuketim carkinda firmalarin tarafinda ne yazik ki. Habire gazliyor iceriksiz iceriklerle.

• truvazotti kullanıcısına yanıt
    Bütün teknolojik aletlerde öyle değilmi.gıdım gıdım veriyolar teknolojiyi.çok satıyolar.biz istemesini bilmiyoruzki.ooo yeni alet diye çıktığı gibi kapıyoruz.sonra sorunlarla uğraş dur.tepki yapsak daha düzgünlerini üretirler.yeni diye saldırıyoruz.4k tv çıktı neyimize şuan.hd bile doğru düzgün yayın alamıyoruz.4k ya saldırıyo millet.anlamak güç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski modellere vermeyecek bence. Yoksa yeniyi ne diye satacak? Sadece 4k demolarıyla mı?
  • Okuduğum bir habere göre webos2 de numaraları da içeren farklı bir kumanda var. Donanımsal bir engel olmamasına rağmen 2014 model tvler için webos 2 'ye güncelleştirecek bir yazılım vermeyi düşünmüyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 8 Ocak 2015; 15:49:01 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.