Şimdi Ara

Ankara Ucuz Dizel (Şehir İçi İstasyonlar) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
13.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 4polat

Çok uygunmuş lakin o taraflara hiç yolum düşmüyor...

Bende almaya korkuyorum kacakmidir 10 numara yagnidir belli degil. O kadar ucuz nasıl olabilir aklım almiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucuz yakıtlardan zarar goren var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can Baran

ucuz yakıtlardan zarar goren var mı?

Jooil den aliyom uzun yola giderken 2010 dan beri bisi cikmadi
    Arada icine 20 liralik shell nitro katiyorum

Gecende kirikkaleden tp den aldim 3.44 du

Jooil bursadaki mazotun izmit ve izmir den geldigini soyledi

• quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

Ankara polatlı arasındaki istasyonlar çok ucuz buraları kullananlar varmi

Ankara cevre yolu cikisindakiler daha ucuz kirikkaleye dogru orada da var ama kirikkalede daha fazla bayram donusu tp de vardi

• Türkiye petrollerini tavsiye ederim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

quote:

Orijinalden alıntı: Can Baran

ucuz yakıtlardan zarar goren var mı?

Jooil den aliyom uzun yola giderken 2010 dan beri bisi cikmadi
    Arada icine 20 liralik shell nitro katiyorum

Gecende kirikkaleden tp den aldim 3.44 du

Jooil bursadaki mazotun izmit ve izmir den geldigini soyledi

Kazan yolundaki first oil ile aynı sanirim

• quote:

Kazan yolundaki first oil ile aynı sanirim

bunlar Anteplilerin :)tam bilmiyom orayı
     Ankara Ucuz Dizel (Şehir İçi İstasyonlar)
  • Ivedik yolu uzerindeki bp de uygun. Havalani yolu uzerinde lukoil. Bi de cubuga giderken sagda ufak bi benzinlik var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünkazana giderken 3.38 vvardı 10. Km fln sanirim

• su an elmadağ-ankara yolunda çevreyolunu geçince 3,01 miş kaliteli Euro Dizeller
  • Eskişehir yolundaki Alpette dizel 3.19 tl.

• Ucuz dizel alarak aslinda motorunuza zarar veriyosunuz. Uzun vadede

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Ucuz dizel alarak aslinda motorunuza zarar veriyosunuz. Uzun vadede

ucuz dizellerın hepsı avrupa standardında artık hiçbir zararı yok. 6 sene once desen sıkıntı olurdu ama artık yok. Hepsi avrupa standardında yakıtların Zaten standardın dısı yakıt satmak yasak
  • quote:

quote:

ucuz dizellerın hepsı avrupa standardında artık hiçbir zararı yok. 6 sene once desen sıkıntı olurdu ama artık yok. Hepsi avrupa standardında yakıtların Zaten standardın dısı yakıt satmak yasak

Tamamda zaten ayni rafineden cikiyor ayni dagitimcilarla calisiyolar. Burda onemli olan yakit kalitesinden cok icindeki, formul ve katki maddesi

• quote:

quote:

quote:

Tamamda zaten ayni rafineden cikiyor ayni dagitimcilarla calisiyolar. Burda onemli olan yakit kalitesinden cok icindeki, formul ve katki maddesi

O formuller ornegın shell bp vs ucuz satılan modellerınde hepsı aynı yakıt. SAdece bp ultimate shell nitro plus lukoil ecto vb. 2-3 kurus pahalıya sattıkları yakıt kendı formullerını tasıyor. Ben ucuza cok aldım hatta bozulsa dava acmayı dusundum bayagı yuklu tazmınat alırım diye . Ama olmuyor. Tır soforlerıyle de cok konustum sureklı alıyorlarmıs ama hıc arıza yapmamış 1 mılyon kmdir. Oyle olsa ben pahalısını alırım dıyor adamlar. Soylekı adam tupras rafınerısınden dolduruyor cıkıyor gıdıyor shelle 2 cesıt yakıttan ucuz olana dırekt bosaltıyor adam istersen bırgun rafınerıden cıkan tankeri takıp edebılırsın. Diger bılınmedık markalar reklam vs masrafları olmadıgı için komısyon odemedıklerı ıcın daha uygun fıyata satabılıyorlar hepsı bu. Ama pahalıya satılan yakıtlar ultımate nıtro evto excellium vb. bunlar kendıne ozgu ılerı teknolıji katıklar ıcerıyor. Motor omrune cokta etkısı yok. arac daha serı hızlanır, daha az emısyon olur yakıt daha ıyı yanar, 1-2 beygır arac daha guclu olur olay bundan ıbaret pahalı satılan yakıtlarda. Motora eger zararı olsa sayet euro normları bunun satılmasına ızın vermez. Avrupa standardı araçlar ulkemızde cok sayıda mevcut oldugu için zaten kalıtesı dusuk yakıt satısı yasak. Ucuza aldıgınız yakıt motor omrunu etkılemez ki zaten euro normlarının tmamını karşılıyor. İste Joilden alın ister jetpet alın ister firstpet alın ister best alın ster soil alın vs vs..

• Ucuz dizel kullanan aracın bakım masrafı pahalı olur. Dizel araba alacak parayı buluyorsanız, iyi dizel yakıt alacak parayı da bulmalısınız..

Litrede 5-10 kuruşun hesabını yaparsanız, dediğim gibi bakımda size pahalıya patlar. Avrupayla aynı yakıtmış vs.. kanmayın bu laflara. Aracınızı kamyon, kamyonet gibi görüyorsanız o zaman kullanın, lafım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Ucuz dizel kullanan aracın bakım masrafı pahalı olur. Dizel araba alacak parayı buluyorsanız, iyi dizel yakıt alacak parayı da bulmalısınız..

Litrede 5-10 kuruşun hesabını yaparsanız, dediğim gibi bakımda size pahalıya patlar. Avrupayla aynı yakıtmış vs.. kanmayın bu laflara. Aracınızı kamyon, kamyonet gibi görüyorsanız o zaman kullanın, lafım yok.

Kamyoncu olsam alırım ama kıyamıyorum ben aracıma. Bir keresinde adını bile hatırlamadığım bi istasyondan 20 liralık almıştım sadece. Uzun yoldaydım bayram dönüşü opet shell PO BP bunların hepsinde yakıt bitmişti dandik bi yerden 20 liralık aldım sonra fullemek için ilerdeki opete kadar idare etsin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

Ucuz dizel kullanan aracın bakım masrafı pahalı olur. Dizel araba alacak parayı buluyorsanız, iyi dizel yakıt alacak parayı da bulmalısınız..

Kamyoncu olsam alırım ama kıyamıyorum ben aracıma. Bir keresinde adını bile hatırlamadığım bi istasyondan 20 liralık almıştım sadece. Uzun yoldaydım bayram dönüşü opet shell PO BP bunların hepsinde yakıt bitmişti dandik bi yerden 20 liralık aldım sonra fullemek için ilerdeki opete kadar idare etsin diye

http://forum.donanimhaber.com/m_55142213/tm.htm bu konuda opetın dızelı yuzunden şirkettekı dizel araçların hepsı enjektor arızası yaomış bp ultimate kullanan yapmamış bi goz atın derım

• burda da bir opet vakası daha
    http://forum.donanimhaber.com/m_54651725/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udmexpert -- 3 Ocak 2016; 18:11:02 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_55142213/tm.htm bu konuda opetın dızelı yuzunden şirkettekı dizel araçların hepsı enjektor arızası yaomış bp ultimate kullanan yapmamış bi goz atın derım

Rafineriden her bayiye aynı yakıt gider. Bir bayiinin istasyona gelen yakıtta hile yapması ana firmanın kusuru değildir.. Yakıtta oynama yapan varsa firma değildir, bayiidir.

Büyük şirketler bu tür şikayet gelen bayileri iyi inceler, eğer doğruluğu varsa o bayinin satış lisanslarını bile elinden alır. İşte büyük firmaların bayileri de bu korkudan dolayı yakıtta hile yapamaz.

İnsanlarında genelde böyle büyük firmaları tercih etmesinin sebebi de budur.

Peki, lisansı elinden alınan bayii , o kadar yatırım yapmış, istasyon açmış, ne yapar ?

İşte sizin ucuz yakıt satılıyor koşuun dediğiniz taşeron yakıt istasyonlarına dönüyorlar...

Ben 10 yıldan uzun bir süredir sizin bahsettiğiniz o firma bayilerini kullanıyorum. Başkasını hiç tercih etmedim. Yakıtla ilgili de tek bir sorun yaşamadım. Zaten Türkiye'nin en çok tercih edileni olmak kolay olunmuyor.

Araç sizin, para sizin... İstediğinizi tercih edin ama burada Opet, Shell, BP, PO gibi büyük firmaların yanına, diğer taşeronları koymaya, yakıtları aynı demeye kalkmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 3 Ocak 2016; 19:11:38 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.