Şimdi Ara

Kaza kasko pert çildirmacasi!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok acil bilgiye ihtiyacım var...

2002 model clio rxt aracımı 2010 yılında aldım ve o zamandan beridir yapı krediden kaskolu kullanıyordum.
    Bir kaç gün önce önümdeki araca çarptım ve aracımın bir farı tamponu kaputu ve karbiratörü vb ön kısımda bulunan bazı aksamlar ciddi hasar gördü.
    Ancak aracın moturunda yürüyeninde sorun yok arabayı kazadan sonra kullanarak servise kadar çok rahat getirdim. Kaza resmide ektedir.

Nihayet kasko bir işe yarayacak diye düşünürken exper gelmiş ve 8-10 bin tl masrafı var büyük ihtimalle perte çıkar demiş.
    Aracın piyasa değeri 15 bin tl civarı sigortalar birliğinin belirlediği rakam ise 14 bin tl.

Daha kesin exper raporu gelmedi ama anladığım kadarıyla kasko firması çamura yatmaya çalışacak.
    Bu durumda bana ne önerirsiniz ne yapmalıyım?
    1-aracın pertlik olmadığını kanıtlamayamı çalışmam lazım, öyle ise bunu nasıl yapabilirim.
    2-yoksa perti kabul edip bana önerecekleri rakamdamı pazarlık yapmam lazım.
    3-yoksa kaskodan vazgeçip aracı kendimmi yaptırnalıyım?
    4-Experde bi yamukluk var deyip yeni expermi istemeliyim (buna hakkım varmı?)

Daha önce hiç yaşamadığım ve hiç hakim olmadığım konular bunlar lütfen yardımcı olur musunuz...
     Kaza kasko pert çildirmacasi!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matuk -- 6 Ocak 2015; 13:53:55 >

• matuk kullanıcısına yanıt
    Oncelıkle Gecmıs olsun cana gelecegine mala gelsin

Bana Kalırsa Kaskonun verecegi paranin pazarlıgını yap cunku sen sanayide yapıp bincem dersen ilerde satmaya kalktiginda tramerde orda burda expertivde o hasar goruncek ve piyasasi dusucek ugrasmaya degmez Kaskonun verecegi miktarda pazarlıga gir
  • Öyle yapıcaz galiba çok düşük bi rakam vermezlerse teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: matuk

Öyle yapıcaz galiba çok düşük bi rakam vermezlerse teşekkürler...

Sonuç noldu üstad?
    Anlaşabildiniz mi :)
  • 13 bin verdiler ben de süreci dah çok uzatmamak adına kabul ettim, şuan vekaleti verdim aracın satış işlemlerini bekliyorum sonra ödemeyi yapacaklarmış...
  • Benimde araç pert oldu yandı . Sigortalar birliginin belirledigi rakam 16.250 , Kasko kagidimda araç rayic bedeli yazmıyor kod yazıyor , Ama E-devletten kasko bilgilerime baktığımda kasko =14950 yazıyor , pert parası öderken nasıl bir yol izleniyor .Piyasa değerine bakarak mı veriyorlar pert parasını ve % 10 kesinti oluyor diyorlar doğrumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalcer -- 28 Ocak 2015; 11:20:58 >
  • Valla kardeş benim durum ortada, aracın piyasası 17-18 civarıydı ama tsb de 14 yazıyordu, experde 14 yazmış, kasko firmasıda 13 teklif etti bana, ben de direk kabul ettim, belki itiraz etsem 14 verirlerdi ama uğraşmak istemedim, buna göre sen de kendi durumunu kıyasla, bu arada çok geçmiş olsun sanada..
  • Merhaba ben de arabası yeni pert olanlardanım.

Bana Ocak ayı MTV'sini yatırdım bir de muayenesi geçmişti kazayı yapalı 2 ay oldu onu ödetmek istiyorlar ama hayırlısı inş olmaz öyle bişey :(

Bugun devir işlemleri iiçn belgeleri götürdüm bakalım çekme belgesi alıp aracaı teslim alacaklarmış

NOT: tsb 'de 40600 yazıyor. 40000 verdiler
  • öncelikle geçmiş olsun size bir sorum olacak E -devletten girip kasko policenize baktıgınızda KASKO = ? ne kadar fiyat yazıyor.
    normal policede kod yazıyor. E-devlette rakam yazıyor.Orda yazan onemlidir herhalde .
    Ocak mtvsi geri alınmaz sadece kasko ve sigorta kalan kısım alınıyor die biliyorum yanlış bilmiyorsam.
    Benimde expert daha söylemedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalcer -- 29 Ocak 2015; 8:51:58 >
  • Ben de 4 ocakta kaza yapmıştım bana da mtv yi ödettiler 4 günle kaçırdık yani :) Yalnız muayeneyi nasıl ödeyeceksin onu anlamadım, zaten araç pert olmuş aracı götürmeden nasıl muayane yaptırılır teknik olarak kafam basmadı :)
  • Hocam keşke itiraz etseydiniz. aynı durum bizim de başımıza geldi, ilk telefonlarında kasko ederini vermezseniz aracımı yaptırın dedik tamam biz size dönücez dediler sonra 2 3 sefer daha pazarlık için aramalarına rağmen kasko ederini aldık. Keşke 13 e hemen atlamasaymışsınız çünkü elleri mahkum ya parayı verecekler ya da aracı yapacaklar.
  • İşte ben de ya aracı yapmayı kabul ederlerse diye korktum :) 8-10 bin tlilik hasar kaydı görünen aracı zaten 13 ün üstünde zor satardım, yani blöfü yemezse kabul ederler diye korktum açıkçası :)
  • böyle durumlarda aklınızda bulunsun aracın pert olması sigortanın işine gelir, yani siz aman tamir etmesinler derken adamlarda onu istiyor. Size piyasanın altında para ödüyorlar , üstüne o aracı satıyorlar.
    Hayırlısı olsun artık
  • E-devletten kasko işlemlerıne baktıgımda benim araç ta kasko=15bin gozukuyor , Poliçem de araç rayıç bedelinde kod yazıyor .O kod ile Sigortalar birliginden rayiç bedeline baktıgımda araç 16,250 gozukuyor .
    Araç 220 binde Taksiden cıkma ama renki beyaz banada dusuk teklif sunacaklar ?. İtiraz edip hangi rakamı isteme hakkım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalcer -- 30 Ocak 2015; 19:30:26 >
  • expertsiz değiştirme hakkınız her zman vardır.
    2 perte cıkıyorsa bu sizin için iyidir aracınızın değeri 16 binse siz bu aracı o kaza sonrası kazadan dolayı 2 bin aşağıya verisiniz. yani aracınızın değeri 14 oldu. + kasko firması sizin aracınızın policedeki araç kasko değeri ne ise onu ödemek zorundadır. sizin baktığınız süre şimdiki araç bedeli o poliçede o günkü değer vardır.
    + kasko yaptırırken karşı hasar miktarınızı siz belirleyin yapabilirseniz maddi imkanınız el veriyor ise sınırsız yaptırın karşı hasarı. Bunu neden diyorum şuanda piyasadaki ortama sıfır en ucuz araç 80 bin tl kaskolar normalde 100 bin veriyor standart eee sizin hatanız sonucunda o araç pert olursa o araçı siz ödersiniz yani kaskonuz. kaskonuz olduki Allah göstermesin 150 bin tlik araca çarptın ve perte cıkarttın o aracı veya zincirleme kazaya sebep oldun ve 2 araç pert ikiside son model araç kasko karşı hasar olarak 100 ödedi 50 tl o araçların farkını sizden ister. bunun için kasko yaptırırken ben en son kasko işlemimde eski paraya göre 1 trilyon yeni paraya göre 100 000 000 tl lik karşı hasar bildirimi için ödediğim fark 30 tll idi
    şuanda kasko ve sigortalı 9 işlevim var ve sigortacıya bırakmam al şunu sigorta yap diye tek tek hoşum gitmeyen maddeleri değiştiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: byvatan

expertsiz değiştirme hakkınız her zman vardır.
    2 perte cıkıyorsa bu sizin için iyidir aracınızın değeri 16 binse siz bu aracı o kaza sonrası kazadan dolayı 2 bin aşağıya verisiniz. yani aracınızın değeri 14 oldu. + kasko firması sizin aracınızın policedeki araç kasko değeri ne ise onu ödemek zorundadır. sizin baktığınız süre şimdiki araç bedeli o poliçede o günkü değer vardır.
    + kasko yaptırırken karşı hasar miktarınızı siz belirleyin yapabilirseniz maddi imkanınız el veriyor ise sınırsız yaptırın karşı hasarı. Bunu neden diyorum şuanda piyasadaki ortama sıfır en ucuz araç 80 bin tl kaskolar normalde 100 bin veriyor standart eee sizin hatanız sonucunda o araç pert olursa o araçı siz ödersiniz yani kaskonuz. kaskonuz olduki Allah göstermesin 150 bin tlik araca çarptın ve perte cıkarttın o aracı veya zincirleme kazaya sebep oldun ve 2 araç pert ikiside son model araç kasko karşı hasar olarak 100 ödedi 50 tl o araçların farkını sizden ister. bunun için kasko yaptırırken ben en son kasko işlemimde eski paraya göre 1 trilyon yeni paraya göre 100 000 000 tl lik karşı hasar bildirimi için ödediğim fark 30 tll idi
    şuanda kasko ve sigortalı 9 işlevim var ve sigortacıya bırakmam al şunu sigorta yap diye tek tek hoşum gitmeyen maddeleri değiştiriyorum

karşı tarafın hasarını ödemesi için ayrıca trafik sigortası zaten yapılıyor. Bu dediğinizin ne gibi bir getirisi oluyor anlayamadım?
  • SİGORTA ARACINIZ KAÇ MİLYARLIKSA O KADARA KADAR ÖDER. DEĞERİNDEN FAZLASINI KARŞIYA ÖDEMEZ. ARACINIZ ÖRNEK 13 BİN TL KASKONUZDA YOK GİTTİNİZ BİR TANE PSSAT CC YE ÇARPINIZ VE O ARACINDA KASKOSU YOK DİYELİM ARACIN DEĞERİ NE KADAR 103 BİN TL Mİ 90 BİN TL SİNİ SİZ ÖDERSİNİZ. SİGORTA ARACIN DEĞERİ KADARINI ÖDER AMA SİZİN KENDİ ARACINIZIN. DEĞERİ KADARDIR. BU. BUNDAN DOLAYI ARAÇIN FİYATI ARTIKCA SİGORTA MİKTARI ARTAR.
  • kasko 15bin yazıyor , Şuan sigortalar birliginde 16,250 diyor
    şirketin bana verecegi 15bin tl diye düsünüyorum. 13-14 civari vermezlerse sorun yok .
  • dalcer D kullanıcısına yanıt
    13 14 teklif ederler pazarlık yapın fiyatı yükselttirin.
  • aynen öle olacak ..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.