Şimdi Ara

merkezi sistem ilk fatura çok yüksek geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar herkese iyi çalışmalar ve iyi günler. yeni taşındıgımız sitede merkezi sistem faturası ilk ay çok yüksek geldi. (501tl) ancak bu kullanımda bütün petekler açık değildi. ayrıca bütün peteklerinin açık oldugunu söyleyen kşiler benden daha az fatura ödedi. bu durumu da anlayabilmiş değilim.
    dün bir deneme yaparak sadece yatak odası ve banyoda ki havlupanı çalıştırdım ve 24 saatlik tüketiminin 31kw oldugunu gördüm. açıkçası fazla bir tüketimmiş gibi geldi.
    bu konudaki fikirlerinizi ve öenerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
    hepsini mi açıp kısıkta kulanmak daha mantıklı yoksa anlamadım gitti. tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

• 31 KW'yi nerden gördünüz...Isı pay ölçer vrmı?
  • evet dairenin girişinde sayaç gibi bir alet var üzerinde yazıyor. açık olan tek şeyde havlupan ile 3. ibrede çalışan petek. lifos marka kalarimetre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan10 -- 6 Ocak 2015; 11:49:42 >
  • Daire girişindeki su saati......

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Daire girişindeki su saati......

su saatinin ne oldugunu biliyoruz herhalde :D kalorimetre dedikleri bir sayaç var. onun üzerinde yazıyor klw cinsinden ne yaktıgımızı. :D :D :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan10 -- 6 Ocak 2015; 13:39:50 >
  • resim yüklenmiyor ama linkini buldum.http://lifosas.com/kalorimetre-shm22.html burdaki saat baglı olan saat. su sayacı mı bilmiyorum :D
  • 24 saat tüketim 31kWh olup egerki gecen ay çıkan 501 tl lik dönemdede aynı tüketim ise yaklasık 1000kwh tüketiminiz oluyor ? 1000kwh tüketim 501 Tl fatura çıkmaması lazım. gider paylaşım belgenizi paylaşırsanız yardımcı olabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.