Şimdi Ara

CES 2015 : LG'den iki çamaşır makinesi tek bir kasada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2015 : LG'den iki çamaşır makinesi tek bir kasada

Beyaz eşya konusunda CES 2015 fuarında ilginç yeniliklerine şahit olduğumuz LG, başka bir yenilikle daha karşımızda. Kapı içinde kapı konseptine sahip buzdolabından sonra şimdi de tek kasada iki çamaşır makinesi duyuruldu.

LG Twin Wash adındaki çamaşır makinesi iki adet yıkama ünitesinin tek bir kasaya yerleştirilmesi ile oluşuyor. Kullanıcılar ana ünitenin dolması durumunda alttaki çekmeceyi kendine doğru çekerek küçük üniteyi çıkarıyor ve örneğin bebeğinin çamaşırlarını burada yıkayabiliyor. 

Tek bir kasa içerisinde şeklinde tabir edilse de alt modül opsiyonel olarak satışa sunuluyor ve firmanın pek çok çamaşır makinesinin alt kısmında entegre edilebiliyor. Böylece tüketiciler tümleşik bir üniteye çok para ödemektense evindeki makinesine modülü monte ettirecek ve fazla masraf etmemiş olacak. 

LG Twin Wash makinelerinin Direct-Drive motorları 10 yıllık garanti ile geliyor. Ayrıca akıllı analiz özelliği ile makinenin ortaya çıkan problemleri anlık olarak tespit edilebiliyor. Twin Wash makinelerinin fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmadı.  

• En az 5000 lirası var.

Direct-Drive olmayan makine mi kaldı ki?
    Sağlam reklam yapıyorsunuz.
  • Alttaki küçük hazne Bütün LG lere uyuyorsa eğer tek başına da çalışabiliyorsa her makinaya uyuyor demektir. Tek başına Karavanlarda felan da kullanılabir.

• Altta ki makinayı tek başına satıyorlarmış. Fiyatı nedir acaba? Merak ettim doğrusu.
  • ne kadar karmaşıklık ve ekstra özellik o kadar arıza.
  • Ayrı satılıyosa çanta gibi yanımda taşırım,ufak bıseye benziyor, ya da arabaya falan konabilir, güzel olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alttakine talibim

• LG genellikle ilkleri yapmıştır.Degişik ve güzel olmuş bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatık bir tambur ile de ne yıkanır ama çamaşır leğende yıka daha iyi Bu uzakdoğulu lg ve samsung b.. çıkarıyor bu işlerin 5 para etmez ürünler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 7 Ocak 2015; 0:52:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

En az 5000 lirası var.

Direct Drive kullanan nadir markların nadir modelleridir. DirectDrive'ı en iyi şekilde LG tüm modellerinde kullanır. Fiyatı da iyi sallamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

quote:

En az 5000 lirası var.

Direct Drive kullanan nadir markların nadir modelleridir. DirectDrive'ı en iyi şekilde LG tüm modellerinde kullanır. Fiyatı da iyi sallamışsınız.

Piyasaları belli. Türkiyede malzeme depoları yok. Risk sizin.

Bu özellikte ve bu süslemeyle makineyi 1000 liraya mı alacağınızı sandınız?
  • quote:

quote:

quote:

En az 5000 lirası var.

Depoları var ama yetersiz oluyor bazen. Olmayan parçalar 15 günde geliyor en fazla. Zaten konumuz bu değil. Sonuç olarak haberde yanlış veya abartılı bir bilgi yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

En az 5000 lirası var.

Depoları var ama yetersiz oluyor bazen. Olmayan parçalar 15 günde geliyor en fazla. Zaten konumuz bu değil. Sonuç olarak haberde yanlış veya abartılı bir bilgi yok.

15 gün mü? Samsung tv anakartı için 1 ay beklediğini biliyorum bu forumdaki bir abimizin.

Haberde abartı var demedim süsleme var dedim.

Bir şey diyecektim vazgeçtim üzülürsün diye. Yaşın kaldırmayabilir.

• LG sen hep çamaşır makinesi üret.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

En az 5000 lirası var.

15 gün mü? Samsung tv anakartı için 1 ay beklediğini biliyorum bu forumdaki bir abimizin.

6 farklı LG marka ürün kullandım/kullanıyorum. İki kez parça değişimi gerekti. Birinde 10 iş gününde yurt dışından getirildi ve montajı yapıldı. Birinde 23 işgünü geçmesine rağmen parça gelmedi, sıfır ürün gönderildi. (o da LG merkezinden gelmek zorunda olduğu için zaman aldı tabii)

DirectDrive olmayan makine mi var dediniz. Bununla reklam yapıldığını öne sürdünüz. Bunun üzerine DirectDrive kullanmaya başarabilen çok az marka olduğunu ve LG'nin DirectDrive'da öncü olduğunu söyledim.
    Konuyla alakasız olarak LG'nin Türkiye'de deposu olmadığını söylediniz. Bunu kanıtlayamadınız.

İşkembeden salladınız. Bense yanlış bilgiyi düzeltmekten başka hiçbir şey yapmadım ama bana cephe aldınız.

Muhattabım dışında bunu okuyan herkes için bir açıklama yapmak istiyorum. LG'yi başarılı buluyorum ama LG Türkiye'nin yetersiz olduğunu belitmeliyim. Malzeme deposunu genişletmelidir. Dışarıdan parça beklemek LG Türkiye teknik servisinin memnuniyetsizliğinin en büyük sebebidir. LG Türkiye servis hizmeti konusunda eleştirilse de LG ürünlerinden memnuniyetim ve ürünler sıkça arızalanmayacağı için LG'yi tercih etmeye devam ediyorum. Forumlar hem üyelerin hem de misafirlerin fikir edindikleri bir yerdir. Kimseyi yanlış düşüncelere yöneltmemeliyiz. Forumda her zaman herkese hitap edecek biçimde konuşmalar yapmalıyız.

• Alttaki yerde zaten hafif kirli çamaşırları yıkarsın kalkıpda pantolonu atamazsın zaten. Gerçi pantolonda atılırda ne kadar iyi yıkar soru işareti. Bebek elbiseleri tişört belki atlet masa örtüsü vb şeyler yıkanabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

En az 5000 lirası var.

6 farklı LG marka ürün kullandım/kullanıyorum. İki kez parça değişimi gerekti. Birinde 10 iş gününde yurt dışından getirildi ve montajı yapıldı. Birinde 23 işgünü geçmesine rağmen parça gelmedi, sıfır ürün gönderildi. (o da LG merkezinden gelmek zorunda olduğu için zaman aldı tabii)

DirectDrive olmayan makine mi var dediniz. Bununla reklam yapıldığını öne sürdünüz. Bunun üzerine DirectDrive kullanmaya başarabilen çok az marka olduğunu ve LG'nin DirectDrive'da öncü olduğunu söyledim.
    Konuyla alakasız olarak LG'nin Türkiye'de deposu olmadığını söylediniz. Bunu kanıtlayamadınız.

İşkembeden salladınız. Bense yanlış bilgiyi düzeltmekten başka hiçbir şey yapmadım ama bana cephe aldınız.

Muhattabım dışında bunu okuyan herkes için bir açıklama yapmak istiyorum. LG'yi başarılı buluyorum ama LG Türkiye'nin yetersiz olduğunu belitmeliyim. Malzeme deposunu genişletmelidir. Dışarıdan parça beklemek LG Türkiye teknik servisinin memnuniyetsizliğinin en büyük sebebidir. LG Türkiye servis hizmeti konusunda eleştirilse de LG ürünlerinden memnuniyetim ve ürünler sıkça arızalanmayacağı için LG'yi tercih etmeye devam ediyorum. Forumlar hem üyelerin hem de misafirlerin fikir edindikleri bir yerdir. Kimseyi yanlış düşüncelere yöneltmemeliyiz. Forumda her zaman herkese hitap edecek biçimde konuşmalar yapmalıyız.

LG VE SAMSUNG'UN TÜRKİYE'DE DEPOLARI YOK!

SERVİSLERİN KENDİ ELLERİNDEKİ STOKLARI VAR SADECE.

BUNUN NESİNİ İDRAK EDEMİYORSUNUZ!

DIRECT DRIVE BU ÜLKEDE İLK ARÇELİK TE KULLANILMAYA BAŞLANDI KAÇ SENE ÖNCE.

BOSCH KULLANIYOR, ÜRÜNLERİ 2,5 SENE ÖNCE GELDİ TÜRKİYE'YE.

SEN EDİTÖR AĞZIYLA KONUŞMAYA DEVAM ET. BELKİ DONANIMHABER DEN PAY ALIRIM DİYE ERGEN YAŞINDA ÇABALIYORSUN AMA DAHA ÇOK MARKA YALAMAN LAZIM.

İŞİN İÇİNDE OLMASAK YUTTURACAKSIN AMA ORASI GERÇEK.

FORUMDA HER BAHSEDİLEN MARKA, MODEL BİRER REKLAM NİTELİĞİ TAŞIR. BUNUN AKSİ İDDİA EDİLEMEZ.
    FORUM'A HER İNSAN ULAŞABİLDİĞİ İÇİN REKLAM NİTELİĞİ TAŞIR. FORUMDAKİ HABERLERİN TEK AMACI REKLAMDIR VE MASRAFLAR BUNUNLA KARŞILANIR.

YAŞIN GENÇ, DAHA ÇOK ÇABALAMALISIN. BENİ MESAJLARINLA TACİZ ETMEYİ DENEME SAKIN.

HADİ GÜLE GÜLE.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Sürekli yaşımla beni aşağılamaya çalışmanız neden?
    Forumda her bahsedilen marka reklam niteliği taşıyor diye her bahsedilen yerde "sağlam reklam yapıyorsunuz" diye mesaj mı atıyorsunuz yoksa? Bu nasıl bir savunmadır? Böyle bir şeyi ancak "süsleme" gibi durumlarda söyleyebilirsiniz. Oysa haberde "süsleme" görmüyorum.

İşin içindesiniz öyle mi? Eee? Linux'un yazılım dünyasındaki yeri çok büyük. Ülkemizde Linux'u duymamış bilgisayar mühendisleri var. Beyaz eşya işinin içinde olmadığınıza eminim yine de.

Neyse...
    DirectDrive dediğimiz olay tamburun arkasına yerleştirilmiş tepsi gibi fırçasız motor. Bu fırçasız motorları yönlendirmek zor iştir. Öyle + - elektrik verdin mi çalışmaz. :D
    DirectDrive'ı ülkede ilk Arçelik kullandı dedi forumdaşımız. Orasını bilemeyeceğim. Saçma bir önerme zaten. DirectDrive'ı Arçelik yapmadı ya. Arçelik'in DirectDrive makineleri ze başarısız oldu ve artık kullanılmıyor. Teknolojiyi ilk BSH yaptı diyebiliriz patentlere göre. Fakat ilerletmediler ve şuan kullanmıyorlar. DirectDrive'ın ömrü kısa oluyor filan dendiğinden de LG 10 yıl motor garantisi veriliyor. 20 yıl da onayı var. Şuanda Samsung bazı modellerinde kullanıyor herhalde. Onlarda sorunlu. Samsung zaten genel olarak sorun ve kaçıp uzaklaşılması gerekilen bir firma. Göz boyamaktan başka bildiği bir şey yok. DirectDrive'ı kim yapmış, kim kullanmış, kim kime yaptırmış, patentleri incelemek gerekiyor. Hiç uğraşamam.

• Youtube da söyle bir video buldum.
    http://m.youtube.com/watch?v=xEILZFg03CE
    Zaten bu makine avrupaya gelmez.amerika tipi dev bir çamaşır makinesi.
    Tip olarak çok beğendim o ayrı.

• 2-3 kg'lık çekmece şeklinde ve 300 tl civarı çamaşır makinası yok satar. yalnız yaşayanlar ve basit yıkamalar için ikinci çamaşır makinası isteyenler böyle bir üründe talep patlaması yaşatabilirler. bu öngörümü yabana atmayın. firmalar bunu düşünsün. Dr.Sadık TOPRAK

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.