Şimdi Ara

2000 TL PC İçin ses sistemi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pc için bir ses sistemi oluşturma niyetindeyim. bütçem başlıkta da belirttiğim gibi. başlığı pc ses sistemlerine açmak istemedim çünkü avr'li bir sistem oluşturmak istiyorum. bilgisayarın olduğu oda 16-17 m2 civarı. önceliğim film ve oyunlar. bass severim ancak önceliğim kaliteli bir ses almak. şu ürün dikkatimi çekti;

http://www.teknosa.com/urunler/119966733/harman-kardon-avr-151-sinema-av-receiver-jbl-cinem

sizce bu ürünü mü almalıyım yoksa farklı bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

• oyildiz86 O kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam o set yerine avr 151 ve htks 5 set alın veya denon x-2000 ve canton mx-125 set alın çok daha iyi bir set almış olursunuz
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Kesinlik le ustat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanıt için teşekkürler. şimdi bu tavsiye ettiğiniz canton ve harman kardon 5.1 setlerin subwoofer'ı aktif oluyor değil mi?
    ne demek önemli değil evet subwooferları aktif oluyor avr ye bir adet kablo ile bağlanıyor
  • belki saçma bir soru olarak görebilirsiniz bunu ancak sadece merakımdan soruyorum. bu tavsiye ettiğiniz setlerle z906, s550 gibi setlerin arasında ses kalitesi ve bass gücü olarak belli bir fark olacak değil mi? özellikle bass olarak soruyorum çünkü z906 160 watt rms falan yazıyor 125mx'te bu değer 100 watt gözüküyor.
    yok hocam genellikle bize sorulan sorulardan birini sormuşsunuz logitech veya edifier ses sitemlerine göre ses kalitesi ve bas gücü canton mx-125 in daha iyidir zaten o tarz setler canton vb. setler ile karşılaştırmak doğru olmaz nedeni ise denk ürünler değil sınıf olarak farklı konumdalar watt işi için ise logitech güçlü duruyor olabilir fakat 100 watt lık canton yabana atılacak bir ürün değil logitech ten daha iyi performans vereceğini düşünüyorum
    istanbuldaysan 5.1 ikinciel sistem kur kendine istanbul içi. En mantıklısı ve kârlısı.

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=190880668&rnd=2673

böyle bir avr alarak çok güzel bir giriş yaparsınız bence değerlendirin. kalan bütçe ilede hoparlör toplarsınız yada ser alırsınız. Ama sistemin merkezi avr si ne kadar iyi o kadar iyi. Pc de kullanıcam demissiniz ses kartınız nedir.

• hocam gönderdiğiniz link açılmıyor.

istanbuldayım evet. ikinci el de olabilir, araştırıyorum.

ses kartım biraz eski, x-fi xtremegamer optik çıkışı var. bu konu çok önemli mi? optik veya hdmi'dan bağlantı yaptığımızda ses kartının bir fonksiyonu kalmıyor diye biliyorum. ses sinyalini gönderiyor sadece, sesi işlemiyor.
  • Hocam 2000 liralık ses sistemi evde gerçekden ise yatıyor mu hani o kadar yüksek sesi ne yapacaksınız komşular rahatsız olur.

Ama ses kesinlikle kaliteli çıkar

İlan No: 190880668
    sahibindene numarayı girip bak kardeşim bilgili olan diğer arkadaşlarında önerdiği bir avr. Vsx-921 .Optik çıkışlı ses kartınız film ve oyunlarda iyi olabilir istediğinize göre ama müzik içinde bu sistem yetersiz kalır ama tabi teknosada gördüğün sistemleri ezip geçicektir diyeyim sana

Amfi al önce sonra kalan bütçe ikinciel olarak set toplarız ama tabi bu muhabbeti amfi aldıktan sınra daha düzgün yaparız

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueKing43

Hocam 2000 liralık ses sistemi evde gerçekden ise yatıyor mu hani o kadar yüksek sesi ne yapacaksınız komşular rahatsız olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Hocam 2000 liralık ses sistemi evde gerçekden ise yatıyor mu hani o kadar yüksek sesi ne yapacaksınız komşular rahatsız olur.

Bilmediğim için soruyorum dostum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Bilmediğim için soruyorum dostum

Dostum insanlar binlerce hatta onbinlerce TL lik sistemleri yüksek ses için değil kaliteli ses için alıyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: oyildiz86

hocam fiyat iyi galiba;

http://www.n11.com/harman-kardon-avr-151hkts-5-black-51-sinema-sistemi-P33351864?cid=601002&gclid=CjwKEAiAlb6lBRCBw4jC-bb3uykSJAB55Ti9MTyKi9Ij8boqtgVV6BQnFfpzSAL2799KxFVdefZWhRoC5vzw_wcB

Konunun ustadlarindan fiyat hakkinda yorum alabilir miyim acaba? Bende evim icin elektronik magazalarindaki klasik ve dandirik lg, samsung vs 5+1 ev sinema sistemlerinden mi alsam yoksa avr set mi kursam kararsizligi icerisindeydim. Yeni baslik acarak konu kirliliğine yol acmak yerine burdan devam etmek daha mantıklı olacak sanirim.

Simdi bu Harman Kardon AVR 151+HKTS 5 Black-5.1 sistem nasildir arkadaslar ses yuksekligi, kalitesi vs acilarindan? Birde sacma gelebilcek bir soru daha soracagim, n11'deki ilanin aciklamasinda ayak destegi yok demis, ayaksiz sekilde oda icerisine duvara monte ederek mi kullaniyorsunuz bu tarz bir sistemi yoksa baska bir yolu var midir?

• ÇAĞ Ç kullanıcısına yanıt
    Sahibinden de ilanda focal sib takım var saydığınız sistemlerden çok daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Sahibinden de ilanda focal sib takım var saydığınız sistemlerden çok daha iyi

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-focal-sib-xxl-5-plus1-sinema-sistemi-187451764/detay

Bu set soylediginiz sete göre nasildir peki hocam? Iki set icinde avr gerekli bu arada degil mi?

• Arkadaşlar Denon x2000 + canton mx125 set en uygun nereden temin edebiliriz?
  • ÇAĞ Ç kullanıcısına yanıt
    Daha iyi fakat daha eski bir model 2000 e çıkınca tabi alternatifler artıyor benim söylediğim 1200 1300 civarı butce

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.