Şimdi Ara

Sony CES 2015 fuarında yeni bir Walkman modeli tanıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony CES 2015 fuarında yeni bir Walkman modeli tanıtacak

CES 2015 fuarına çeşitli kategorilerde yeni ürünler ile gelmesi beklenen Sony'nin en büyük bombasının Xperia Z4 olduğu düşünülüyordu. Ancak fuar tanıtım görselleri internete sızmaya başlayınca bizi çok farklı lansmanların beklediği ihtimali ortaya çıkmaya başladı. 

Yeni görsel Sony'nin yeni bir Walkman tanıtacağını gösteriyor. Yüksek kaliteli ses çıkışına odaklanan Walkman ZX1 modelinin devamı olacağı görülen cihazda kontrol tuşlarının farklı olarak yan kısma konumlandırıldığı görülüyor. Altın renkli bir jak çıkışı olan cihaz klasik Sony tasarımını ve kavisli mat kenarları ile dikkat çekiyor. 

Bunun bir Walkman entegreli akıllı telefon olacağını düşünenler de mevcut. Ancak her halükarda üst seviye ses kalitesine sahip bir cihaz karşımızda duruyor. Cihazın fiyatının 900$ civarında olacağı tahmin ediliyor. 

Cihazın ortaya çıkması gözlerin ilk Sony CES tanıtım videosuna çevrilmesine neden oldu. Videoda ses kalitesine vurgu yapılmıştı. Ancak ilk saniyelerde görünen ve Xperia Z4 olması beklenen cihaz görüntüsünün bu modele ait olması ihtimali mevcut. Bu durumda Xperia Z4 ve Z4 Ultra modellerinin fuar sonrasındaki bir tarihte tanıtılması olası hale geliyor. Gizemini koruyan Sony lansmanı için yaklaşık bir buçuk günlük bir süre kalmış durumda. 

• Mp3 çalar kullanan insan kalmadı neredeyse. ( ipod dışında hava atılabiliyor hala ipodla )
    Ben kullanıyorum ve çok memnunum açıkçası. Küçücük şey zaten ve bir tam şarjla 3 gün çok rahat gidiyor. Telefonda dinlemeye kalkınca gün içinde telefonun şarjıyla uğraşmak zorunda kalıyorum.
    Walkman bence gayet güzel 8 gb var 6 sene önce aldım 40 liraya hala taş gibi kullanıyorum.

Hem acil durumlar için flash bellek gibi bir şey sayılır çok işime yarıyor.

• NWZ-ZX1 modelinin halefi, altında Walkman portu var, kesinlikle bir telefon değil. Kaliteli mobil müzik dinlemek isteyen ve buna ciddi bütçe ayırabilen azınlık bir kitleye hitap edecektir.

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Sen çok yanlış gelmişsin. Bu mp3 çalar değil :D

Üni. kazanınca kendime hediye olarak alacağım ya NWZ-ZX1 yada bunu.
  • Ses kalitesi olarak Z serisinden ne kadar bir farkı var şu walkman serisinin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony ne zaman ses müzik öncelikli cihaz çıkarmışsa telefonun olmazsa olmaz özelliklerinden ferakag etmiştir. Tek merak ettiğim z4 snapdragon 805 yada 810 hangisi ile geleceği...

• Birazdan burda ooooo çok para bu ne yha diyenler gelir ve kavga çıkar.

Eğer Türkiye'de satışı olmayacaksa hiç çıkarmasınlar. Ses kalitesi olarak z serisi ile kıyas yapılmaz.

• normal kullanıcı için spotify ve akıllı telefon yetiyor, bunlar artık çok ama çok küçük bir gruba hitap ediyor
  • Yani bu dijital müzik oynatıcı değil.
    Ne peki bu?
    Ben mp3 player derken genel adı o diye dedim elbette başka formatlarda destekliyordur.
    Mkv oynatıcı falansa hiç gerek yok bana hitap etmiyor haklısın.
  • Türkiyedeki walkmanlere bak, birde yurt dışındakilere; nedense amiral gemileri getirmiyorlar Türkiyeye, neden bizde nwz-zx1 yok

• Gercek 24 bıt muzık dınleyenler icin :) bende bir tane almak isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Yani bu dijital müzik oynatıcı değil.
    Ne peki bu?
    Ben mp3 player derken genel adı o diye dedim elbette başka formatlarda destekliyordur.
    Mkv oynatıcı falansa hiç gerek yok bana hitap etmiyor haklısın.

Mkv mi? Flac, dsd, wav vb formatları oynatır bu cihaz. Mp3 yada ona benzer birşey oynatacaksanız zaten size göre değil, böyle ürünleri de bilmezsiniz. Ki böyle bir ürün alırsanız hakkını verecek bir kulaklık ve hakkını verecek flac,16-24 bit ve dsd arşivinin olması lazım. Diğer türlü bir ipod ya da sıradan bir walkman iş görür.
  • travers kullanıcısına yanıt
    690 gb flac arşivim var, Marshall kulaklığım ve Asus ses kartım da var.
    Aslında biraz ilgiliyim bende kaliteli müzikle. Sonuçta flac sunum yapıyoruz elimizde bol bol olması gerekiyor.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Marshall kulaklık ve asus ses kartı yerine daha iyi bir kulaklık ve dac ile değiştirirsen bir daha onlardan müzik dinlemezsin :)
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    700$ gibi bir fiyat bekliyordum. 1200 dolar fazla.
  • 2 senedir starcom'un 20 TL satış fiyatlı(Maliyetini bilmiyorum bile.) Mp3 çalarını kullanıyorum, adamlar yürümeli gerçekten. 1 tane bim piliyle 3-4 gün full gidiyor.

Buna gelirsek, ne kaliteymiş arkadaş.

Ayrıca telefondan müzik dinlenmemeli.
  • sony mony hikaye... siz hiç aiwa hs jx 959 veya hs jx 849 walkmandan müzik dinledinizmi??? dinlemediyseniz gerçek müzik tadının nasıl bişe olduğunu asla anlayamazsınız..aiwa dünyada gerçek sese en yakın sesi üreten sistem olan BBE SOUND sistemini gerçek olarak uygulayan tek markadır.. ben müziği evimdede arabamdada bu walkman sayesinde canlı müzik tadında keyifle dinliyorum.. bu bahsettiğim walkmanlar 96 97 yıllarında 350 400 dolar civarındaydı.. 20 yıldır kulaklığı bile aynı performansta çalışıyor.. adamlar o küçücük kulaklığı öyle bi tasarlamışki sanki müzik stüdyosundasın diskodasın..derin baslar enstrümanların sesi canlı müzik gibi adamın ruhunu okşuyor.. ben bu cihazların üstüne cihaz tanımam arkadaş kim ne üretirse üretsin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.