Şimdi Ara

baston kilitleri nereye bağlıyosunuz hangi tip kullanıyosunuz neden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
15.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar malum hırsızlar iyice abarttılar işi 1-2dk da arabayı götürüyolar alarm fln işe yaramıyo artık bende çareyi baston kilit almakta buldum peki baston kilitleri nereye bağlıyosunuz hangi tip kullanıyosunuz neden
    özellikle baston kilit kullananlardan cevap bekliyorum kullanmayıpda bilgisi olanlar da yazsınlar bide hangi markayı tavsiye edersiniz

• arkadasım bızde dogan vardı 1 kez calındı ve sonrasın da bulundu ve kontak kılıdını yapan arkadas bıze sadece pedalları bırbırıne baglayan alet var ondan kullanın dedı bızde demırcıye yaptırdık alet dısardan bakıldıgında gozukmuyo ve bırgun tekrar hırsızlar arbayı calmaya kalkısmıslar kobloları felan kesmısler tam gotureceklerken kılıt oldugunu farkedıyolar ve arbayı oylece bırakıp kacıyolar
    yanı dıyecegım boston kılıt dısarıdan gozuktugu icin hırsız ona gore arabaya gırıyo ve ıcıne oturuyo guzelce sokup arabayı goturuyo onun icin benın dedıgımı bı dusun
  • nası bısı bu resmı fln varmı
  • Bizde debriyaj ve direksiyona bağlanandan vardı..

Ama arkadaşın dediği daha mantıklı bence onun gibi bişey düşünün
  • yillar önce kullandigim sahinde debriyajdan direksiyona baglanan bir tipte baston kilidim vardi. hic calinma tesebbüsü olmamisti ,markasini hatirlamiyorum.

su anda yasadigim ilcede baston kilidi oldugu halde direksiyonu sökülüp calinan , baston kilidi büyük hidrlik makasla kesilip calinan araclari gördügüm icin hirsizlarin kilit falan dinlemeyeceklerini düsünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrew

arkadasım bızde dogan vardı 1 kez calındı ve sonrasın da bulundu ve kontak kılıdını yapan arkadas bıze sadece pedalları bırbırıne baglayan alet var ondan kullanın dedı bızde demırcıye yaptırdık alet dısardan bakıldıgında gozukmuyo ve bırgun tekrar hırsızlar arbayı calmaya kalkısmıslar kobloları felan kesmısler tam gotureceklerken kılıt oldugunu farkedıyolar ve arbayı oylece bırakıp kacıyolar
    yanı dıyecegım boston kılıt dısarıdan gozuktugu icin hırsız ona gore arabaya gırıyo ve ıcıne oturuyo guzelce sokup arabayı goturuyo onun icin benın dedıgımı bı dusun

Görünmesi daha iyi değil mi?

Düşünün "kale" marka bi baston kilit hırsıza uğursuza en az 15 dk. mal olur.Bu yüzden Şöyle dışardan bi kontrol ederek, kilitlilerle uğraşacağına, kilit olmayana yada KİLİDİ GÖRÜNMEYENE gider.

İçine girdikten sonra açamayınca sağa sola kızgınlıkla daha çok zarar verir...

Ben 7-8 yıldır,direksiyon ile fren arasına takılandan kullanıyorum.Geçen seneye kadar alarmda kullanmıyordum, ancak; "APTAL" hırsızın biri huylandırdıve alarmda taktım.Arabam Tempra bulunduğum çevrede hep lüks araçlar olunca ve bunların çalınması biraz zor olunca eleman bizimkine yüklenmiş ...
    Ancak, nasılsa önce sağ ön kapının kilidini zorlamış ve düğmesinin basılı kalmasına neden olmuş.Diğer taraftan kapı üstünü açmış ve kolunu sokarak kilidi açmaya çalışmış.Ama diğer taraf basılı kaldığı için, kilitte açılmamışAllah ın sevgili kuluymuşuz.

Allahtan aptal bi hırsızmış..Sabah bende anahtarı sokup çeviriyorum,tık kilit geri düşüyo...Öbür kapının düğmesini kurtarınca kilit bıraktı...YAni içinde bastonda vardı.Ama ya görmedi yada sabaha kadar vaktim çok diye düşündü..

Yine de herşeyimiz Allah a emanet...

• Baston kilit piyasada çok farklı modellerde olmasına rağmen en çok rağbet görenleri KALE markalardır.Bunlar genelde direksiyon simidiyle fren pedalı arasına takılıyorlar.Bu kiltlerin sivri anahtarlı(çelik kapı anahtarı) gibi olanları daha sağlam diyorlar.Bunun yanında sadece direksiyona takılan ,direksiyonun dönmesini engelleyen baston kilitlerde var.Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi demircide özel olarak yaptırılan 3 pedalıda birbirine kilitleyen kilitler bayağı caydırıcı. Ancak kafaya takan hırsız fırsatınıda bulursa yinede yapacağını yapar.Caydırıcı olması bakımından faydalı.Ama en emin yol kasko yaptırmak.
  • Eskiden bizim mercedes 190e vardı gözünü sevdiminin şanzuman kilidi vardı tak geriye ve ya 5 filan kilitle araba çalışsın fakat hep aynı vitesde kalıyodu en sevdiğim özellliklerinden biriydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

Eskiden bizim mercedes 190e vardı gözünü sevdiminin şanzuman kilidi vardı tak geriye ve ya 5 filan kilitle araba çalışsın fakat hep aynı vitesde kalıyodu en sevdiğim özellliklerinden biriydi

güzelmişş
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrew

arkadasım bızde dogan vardı 1 kez calındı ve sonrasın da bulundu ve kontak kılıdını yapan arkadas bıze sadece pedalları bırbırıne baglayan alet var ondan kullanın dedı bızde demırcıye yaptırdık alet dısardan bakıldıgında gozukmuyo ve bırgun tekrar hırsızlar arbayı calmaya kalkısmıslar kobloları felan kesmısler tam gotureceklerken kılıt oldugunu farkedıyolar ve arbayı oylece bırakıp kacıyolar

Öncelikle şunu kabul etmek lazım ki hırsız kafaya koymuş ise çalınmayacak araba ve açılmayacak kilit yok. Yani %100 güvenlik diye bir şey yok.

O zaman yapılacak şey aracı hırsız için en riskli konuma getirmek. Bu durumda sizin araçla uğraşaıp kkendini riske atacağına en zahmetsiz ve risksiz araca yöneliyor.

Bu durumda neler yapabiliriz?

1- Hırsızların en nefret ettiği şey alarmdır. Alarmlı araçları da pekala soyabilir veya çalabilirler ama durduk yere gecenin o sessizliğinde alarm cayırtısını kolay kolay göze almazlar.

2- Baston kilitlerden nefret ederler. Nerden baksan dakikalarca uğraşmak zorundadırlar o bastonu çıkarmak için.

3- Sadece alarm bile yeterince caydırıcı iken bir de baston varsa hırsız kolay kolay o araca bulaşmaz. Hiç bir hırsız alarmı öten bir aracın baston kilidiyle uğraşamaz. Alarmı bir şekilde sustursa bile bir şekilde birilerinin dikkatini çektiğini veya uyanmış olabileceğini düşünerek o bölgeden uzaklaşmaya bakar. Ya da en kısasında riske girmez ve hem alarmı hem baston kilidi olan bir araca el sürmez bile.

Gizli baston kilidi çok akıllıca değil. Yukarıda bir arkadaşın da söylediği gibi bunu sonradan farkettiğinde kızıp araca hasar verebilir. Amacımız hırsızı şaşkınlığa sürükleyip g.t etmek değil, araca hiç dokunmamasını sağlamak. Bu açıdan gizli bastonun riskli olduğunu düşünüyorum. Ama sabah kaltığınızda çalınamadığı içincamları kırılmış, göğsü parçlanmış, koltukları yırtılmış bir araba görmek hoşunuza gidecekse bilemem.

En güzeli dışarıdan görülebilir bir baston kilid (genelde direksiyon ve debriyajı bağlayarak) ve alarmı birlikte kullanmak. Bu ikli riskinizi minumuma düşürür.

• BENDE KALE KİLİDİN FARDI. FRENE BAĞLIYODU BABAM DEBRİYAJA BAĞLAMANIN SAKINCALI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ BİZİM USTA.
    ZATEN BELLİ BİR SÜRE SONRA BİZ BAĞLAMAKTAN SIKILDIK BİZİM ARABA DA ÇALINDI. AYNI HAFTA İÇİNDE 4 TANE RENO 19 EUROPA (SENE 2001) ÇALDILAR. HİÇBİRİ BULUNMADI. BABAM ÇILDIRMIŞTI. GERÇİ PARASINI KASKODAN ALDIK AMA(TAM BİR SENE SONRA) O GENEDE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜ. BELKİ BEN O GÜN ÜŞENEMSEYDİM KİLİDİ BAĞLASAYDIM ÇALINMIYCAKTI. NE BİLİM ÜŞENDİM.
  • Şansızlık olmuş eagle-eyed aslında evin garajı olacak sağlam bir giriş kapısı süper olur ama yok:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eagle-eyed

BENDE KALE KİLİDİN FARDI. FRENE BAĞLIYODU BABAM DEBRİYAJA BAĞLAMANIN SAKINCALI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ BİZİM USTA.
    ZATEN BELLİ BİR SÜRE SONRA BİZ BAĞLAMAKTAN SIKILDIK BİZİM ARABA DA ÇALINDI. AYNI HAFTA İÇİNDE 4 TANE RENO 19 EUROPA (SENE 2001) ÇALDILAR. HİÇBİRİ BULUNMADI. BABAM ÇILDIRMIŞTI. GERÇİ PARASINI KASKODAN ALDIK AMA(TAM BİR SENE SONRA) O GENEDE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜ. BELKİ BEN O GÜN ÜŞENEMSEYDİM KİLİDİ BAĞLASAYDIM ÇALINMIYCAKTI. NE BİLİM ÜŞENDİM.

geçmiş olsun gerçi bayaa olmuş ama hoş bişi diil tabiki gerçi 1 sene sonrada olsa kaskodan paranızı almanız ii olmuş bende alarm ve baston kullanmaya başladım arabada görünürde hiçbişi bırakmıyorum teyp de kızaklı çıkarken söküp alıyorum bulaşmasınlar diye elimizden başka ne gelir bilmiyorum

• quote:

BENDE KALE KİLİDİN FARDI. FRENE BAĞLIYODU BABAM DEBRİYAJA BAĞLAMANIN SAKINCALI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ BİZİM USTA.

Büyük şanssızlık..Ayrıca ben debriyaja bağlamanın daha iyi olacağını düşünüyorum..Frensiz de yavaş yavaş istediği yere götürebilir.Ancak debriyajsız hiç bir yere götüremez

• markası önemli değil aslında kalitesi önemli arkadaşım frene bağlanan modelin seçmeni tavsiye ederim
  • valla çalmayı kafasına koyan hırsız arabayı kriko ile kaldırır, lastiklerin altına kaykay koyar ve itekleye itekleye götürür
  • arkadasım en iyisi pedalları baglayan bir düzenek yaptırmak ben suan hem pedal kilidi hem baston birarada kullanıyorum araclarımın hepsi dısarda oldugu ıcın... yukarıda arkadas bahsetmıs zaten sanayıye git ve yaptır hatta fotosunu cekıp buraya atayım ok

iyi gunler
  • debriajsız istedıgı yere goturur aynı sey 2. vitese takarsın marsa basarsın arac yurur zaten ve sonra 3. vitese falan zorlada olsa takabılırsın en iyisi fren ve gaz...
    quote:

Orjinalden alıntı: falcon246

quote:

Büyük şanssızlık..Ayrıca ben debriyaja bağlamanın daha iyi olacağını düşünüyorum..Frensiz de yavaş yavaş istediği yere götürebilir.Ancak debriyajsız hiç bir yere götüremez

• Alarm var ve her akşam üşenmeden bastom kilidi de takarım (fren pedalına) bende 8. senesi hala birşey yok Allaha şükür
  • baston kilidin pedallara bi zararı varmı (geri çekmeden dolayı)?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.