Şimdi Ara

Avea yeniden aktivasyon hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun ve detaylı bir anlatım olacak fakat konu hakkında fikri olan herkesi dinleyebilirim.

2013 Eylül ayında Avea hattımı kapattım. Fakat şu an o numaraya tekrar ihtiyacım var.
    Bahsi geçen hattım faturalı bir hat idi.
    Avea 'yı aradım ve durumu anlattım. Numaranın havuza düşmediği ve avea bayiine gidip numaramı tekrar alabileceğimi söyledi.
    Bir telefoncuya değil, Avea nın hizmet merkezine gittim. Hattım daha önce faturalı olduğu için tekrar faturalı olarak açabileceklerini söylediler.
    Üzerime kayıtlı bir fatura ile tekrar gittim. Yeniden Aktivasyon işlemi için sözleşmem bittiği için sözleşmemi de yenilemem gerekli olduğunu söylediler.
    12 Aylık bir sözleşmede yaptık. SIM kartımı aldım ve hattımın açılmasını bekledim.

Akşam üstü Avea 'yı tekrar arayıp hattımın açılma sürecinin ne durumda olduğunu sordum.
    Bana hattın açılamayacağını çünkü bir seneyi geçtiğini söylediler ( Eylül 2013 - Eylül 2014)
    Bende bir önceki gün başka bir arkadaşın hattı alabileceğimi söylediği için tekrar aktivasyon yaptırdığımı söyledim.
    Bana o arkadaşın yalnış bilgi verdiğini ve hattın açılamayacağını söyledi.

Hattımı tekrar açıp bana SIM kart veren iletişim merkezinin, hattın açılıp açılamayacağını görüp görmediklerini sorduğumda; görmeleri gerekir dedi.

Bana yanlış bilgi veren Call Center daki şahıs için bir şikayet bildirimi hazırladı.
    İletişim Merkezinin adını hatırlamadığım için şikayet bildirimi hazırlayamadık.
    48 Saat içinde konu ile ilgili dönüş yapacaklarını söylediler.

Şimdi sorun şu ki, elimde 12 aylık bir taahhüt var ama hattımı kullanamayacağım söyleniyor.
    Kullanabilmemin tek yolu o hattı bulup tekrar satın almam imiş.
    Tekrar aktivasyon için parasını ödeyip, sözleşmesini yaptığım hattı Konyada, İstanbulda, Artvinde başkasına nasıl satabilirler ?

Nasıl bir yol izlemeliyim, konu hakkında düşüncesi olan varsa lütfen paylaşsın.

Teşekkür ederim.

• Avea iptal hatları tekrar satışa sunmuyor btk üzerinden şikayet talebi oluşturun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Avea iptal hatları tekrar satışa sunmuyor btk üzerinden şikayet talebi oluşturun

Merhaba.
    Avea iptal hatları başkalarına satmıyor, doğru mu anladım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIIChuckyIII

quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Avea iptal hatları tekrar satışa sunmuyor btk üzerinden şikayet talebi oluşturun

Merhaba.
    Avea iptal hatları başkalarına satmıyor, doğru mu anladım ?

Evet iptal hatları tekrar paketleyip şuan için satmiyor Avea ama ilerleyen dönemlerde numaraların dolmasıyla tekrar satışa sunulabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım dostum bilgi için çok teşekkür ederim.

Şimdi tekrar Avea 'yı aradım başka biri ile karşılamak ümidi ile.
    Bu sefer bir bayan çıktı telefona.
    "Normal şartlarda 1 seneyi geçen iptallerde tekrar aktivasyon yapılmıyor fakat siz ücret ödeyip, sözleşme yaptı iseniz o hat açılacaktır." dedi.
  • Bir gün geçti. Henüz açılmadı.
  • 2. Gün oldu.
    Hattın açılmaması bir yana,
    48 saat içinde şikayetinize dönüş yapacağız diyen Avea MH de dönüş yapmadı.
  • Bu gün pazartesi, 4. gün.
    Hat hala açılmadığı ve şikayet ile ilgili dönüş olmadığı için Avea MH aradım.
    Hattım daha önce Kartalcell olduğu için Kartalcell MH aramamı söyledi.

Kartalcell MH ile yaptığımız görüşmede;
    Açılmış olan şikayet formunun hala açık olduğunu bu yüzden dönüş yapılmamış olduğunu söyledi.
    Sorunu baştan sona anlattım. Kartalcell MH bayan der ki ;
    Avea MH size yalnış bilgi vermemiş, hattınız başkası üzerine kayıtlı olmadığı için siz tekrar alabilirsiniz.( Her ne kadar 1 seneyi geçmiş olsada )
    Avea bayii, hattın yeniden aktivasyonu için faxı çekmiş. Hattınız hala açılmadığı için fax numaraları ile birlikte tekrar bir şikayet kaydı Kartalcell MH tarafından oluşturuldu.
    24, en geç 48 saat içinde dönüş yapılacaktır dedi.

Bekliyoruz..

• Dün akşam saatlerinde hattım açıldı.
    Her ne kadar operatörleriniz üzerinden 1 sene geçen hattı alamazsınız desede,
    eğer başka biri numarayı kullanmıyor ise alabiliyormuşuz.
    Yaşayarak öğrendik.
  • Avea'dan Turkcell'e taşıdığım hattı Turkcell'den iptal ettirmiştim. Ancak aynı hattı Avea üzerinden tekrar geri almak istiyorum. Aradan 40 gün geçti ama istediğim numara halen havuza düşmemiş. Yapılacak bir şey var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.