Şimdi Ara

Analiz : iPad satışları ilk kez yıl bazında düşüş gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : iPad satışları ilk kez yıl bazında düşüş gösterdi

Modern tablet pazarının mimarı sayılan iPad, Steve Jobs tarafından 2010 yılında tanıtılmasının ardından sürekli artış gösterdi ve marka bazında tablet pazarının lideri olmayı başardı. Ancak geçen yıl itibariyle iPad satışları yıl bazında ilk kez düşüş gösterdi. 

Yapılan analizlere göre 2014 yılında Apple'ın 68 milyon iPad satışı yapacağı tahmin ediliyor. 2013 yılında ise bu rakam 74 milyondu. Tahmini düşüş birimi ise 6 milyon adet olarak tahmin ediliyor. Apple'ın geçen yılın son çeyreğinde 32 milyon iPad satışı yaptığı takdirde düşüşün önüne geçebileceği belirtiliyor. Ancak bu da pek mümkün görünmüyor.

Apple haricinde Amazon, Barnes&Noble ve Google da tablet satışlarında düşüş yaşayacak. Microsoft, Samsung, LG, Lenovo, HP, Dell, ASUS ve Acer ise satışlarını artıracak. Genel olarak tablet pazarının yıllık yüzde 16 büyüme seviyesinde kalacağı belirtiliyor. 

Son kullanıcıya ulaşan tablet modellerinden ziyade kurumsal ve eğitim odaklı tablet modellerinin bu artışta pay sahibi olduğu ifade ediliyor. Tablet pazarı önümüzdeki yıllarda da artış göstermeye devam edecek ve 2019 yılında 290 milyon satış adedine ulaşacak.  

• Ondan Air 2'ye zam yapmadılar ya zaten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternete girerim, iki basit oyun oynarım diyen adamın bir tablete 500 Dolar/1200 TL vermesi düşük ihtimal. Tabletleri cep telefonu gibi kullanan kişi sayısı da oldukça azdır, büyüklükleri malum. Tahminen tablet çoğunlukla telefonun bazı işler için yetersiz kaldığı, PC'nin olmadığı zamanlarda kullanılıyor. Bu tür zamanların oluşması ihtimali de pek yüksek olmasa gerek. Ayrıca telefonda birçok kişi markaya, modele bakıyor ancak tablette bu kural pek geçerli değil zira sırf çocuğu oynasın diye alanlar var ve bunlar ciddi bir kesim bence. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için markanın önemli olmayacağı gerçeğini düşünürsek iPad'e göre ucuz modellere yönelimin olması doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 2 Ocak 2015; 16:31:27 >
  • Apple ürünlerini aldıktan 2 yıl sonra güncelleme gelse bile güncellemeyeceksin ve o zaman taş gibi çalışıyor.
  • bence düşüşte diğer marka model tabletlerin çoğalmasının dışında iphone 6 plus'ında etkisi vardır.,
    Mesela ben eğer büyük ekranlı bir iphone çıkmasaydı artık yada bir plus olmasaydı gider bitanede tablet alırdım. şimdi plus alınca tablete gerçek anlamda ihtiyaç duymamaya başladım. Artık bir şekilde bir şeyler izlemek yada oynamak yada internete girmek iphoneda da zevkli olur hale geldi.

• tabletler genel manada zaten dususte.ilk ciktiklarinda laptobun,masaustunun yerine gecicek her isinizi tabletlerde yapacaksiniz dediler ama tirt oldugu ortaya cikti.gecen gun randevu sisteminden anneme hastaneden randevu alayim dedim cildirdim sonunda laptobu acip iki dakikada hallettim.tabletlerde ancak oyun oynar film izlersiniz.gerisi hikaye.

• Yenilik yokki. Her yıl donanım ı geliştirip ortaya koyuyorlar. Herhangi bir değişlik yok onun dışında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir pc degil sarf malzemesi sandilar heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CozgurY C kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Plusın satışa çıkması, mininin önüne set çekti ama air 2yi etkilediğini pek sanmam. Zira tabletler, geniş ekranı sayesinde navigasyon cihazı için de kullanılıyor.
    Film seyretmek daha iyi oluyor. gps kullanmak isteyen 3gli almak zorunda. Bu bence kötü.
  • 3-4 seneye kadar olan modellerden Ipad'i olan birinin yeni model alması için hiçbir sebep yok. E tabletler cep telefonları gibi her sene gösteriş için değişen şeyler de değil, sürekli satılamaması normal.
  • Bir iPad çok uzun yıllar gidiyor, en son iPad değiştirmem daha rahat Uni. Textbook okumak için oldu, o da hafifleştiği için.

• Uygun fiyatlı ipad gelirse ortalığı yıkarlar

• MİLLET AKILLANDI ARTIK KİM TRANSAFORMERBOOK YANİ PC NİN KÜÇÜĞÜ YERİNE İPAD YANİ TELEFONUN BÜYÜĞÜNÜ KULLANMAK İSTERKİ İPADİ OLANLAR SATIP TRANSFORMERBOOK ALIYOLAR FORUMDA.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

MİLLET AKILLANDI ARTIK KİM TRANSAFORMERBOOK YANİ PC NİN KÜÇÜĞÜ YERİNE İPAD YANİ TELEFONUN BÜYÜĞÜNÜ KULLANMAK İSTERKİ İPADİ OLANLAR SATIP TRANSFORMERBOOK ALIYOLAR FORUMDA.

Transformerbook serisi bence donanımı pek iyi değil + stylus desteği vs. yok. Bence windows tablet dendi mi en ideal Surface Pro 3. Ben de ipad'den Surface Pro 3 veya 4'e geçeceğim, ama gidip de düşük ramli atomlu bir cihaz için ne kadar telefonun büyüğü
    de olsa şimdilik Ipad'den vazgeçmem. Kullanım esnasında düşük ram ve atom kanser edebilir. Ama Surface için değer mi? i5/i7 cpu'lu +8gb ram/ssd konfigürasyonlu modellerine kesinlikle değer. Surface Pro 4 çıkana kadar 3. model piyasada bulunabilecek bariz en iyi tablet.
    Vaio firması patlamadan önce Sony Vaio Duo 13 harika bir cihazdı ama artık bulunamıyor. Aslında asıl gelecek bence core M fansız ince ultrabook/tablet melezlerinde, ipad kullanıcısı olarak ipad ve diğer bütün ARM tabanlı tabletler çocukların eline oyuncak olarak
    geliyor bana artık. Android ve IOS oyun-eğlence-videodan başka birşey yapmaya uygun değil, yazılımlarla yapılsa bile yarım yamalak yapılıyor windows'un keyfini vermiyor. Çünkü yazılımlar detaydan ve özellikten yoksun, basit temel şeyler harici birşey yapılmıyor.
    CS6 kalitesinde bir yazılım suite'i hiçbir zaman bu mobil sistemlere çıkmayacak, çünkü ARM tabanlı tabletlerin amaçları farklı.
    Biraz daha bekliyorum şimdilik Core M'li modellere kesinlikle göz atın güç tüketimi olağanüstü düşürüldü (3. nesil i5:17w tdp, 4. Nesil:15w, Core M 4.5w) , fan gerektirmiyor ve i5 4. nesil U serisi işlemcilerle aynı performansta. Piyasaya yavaştan damlıyorlar, Surface'in de core M'li modeli bekleniyor.
    Windows 10 ile birlikte tablet deneyimi daha da iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

MİLLET AKILLANDI ARTIK KİM TRANSAFORMERBOOK YANİ PC NİN KÜÇÜĞÜ YERİNE İPAD YANİ TELEFONUN BÜYÜĞÜNÜ KULLANMAK İSTERKİ İPADİ OLANLAR SATIP TRANSFORMERBOOK ALIYOLAR FORUMDA.

Transformerbook serisi bence donanımı pek iyi değil + stylus desteği vs. yok. Bence windows tablet dendi mi en ideal Surface Pro 3. Ben de ipad'den Surface Pro 3 veya 4'e geçeceğim, ama gidip de düşük ramli atomlu bir cihaz için ne kadar telefonun büyüğü
    de olsa şimdilik Ipad'den vazgeçmem. Kullanım esnasında düşük ram ve atom kanser edebilir. Ama Surface için değer mi? i5/i7 cpu'lu +8gb ram/ssd konfigürasyonlu modellerine kesinlikle değer. Surface Pro 4 çıkana kadar 3. model piyasada bulunabilecek bariz en iyi tablet.
    Vaio firması patlamadan önce Sony Vaio Duo 13 harika bir cihazdı ama artık bulunamıyor. Aslında asıl gelecek bence core M fansız ince ultrabook/tablet melezlerinde, ipad kullanıcısı olarak ipad ve diğer bütün ARM tabanlı tabletler çocukların eline oyuncak olarak
    geliyor bana artık. Android ve IOS oyun-eğlence-videodan başka birşey yapmaya uygun değil, yazılımlarla yapılsa bile yarım yamalak yapılıyor windows'un keyfini vermiyor. Çünkü yazılımlar detaydan ve özellikten yoksun, basit temel şeyler harici birşey yapılmıyor.
    CS6 kalitesinde bir yazılım suite'i hiçbir zaman bu mobil sistemlere çıkmayacak, çünkü ARM tabanlı tabletlerin amaçları farklı.
    Biraz daha bekliyorum şimdilik Core M'li modellere kesinlikle göz atın güç tüketimi olağanüstü düşürüldü (3. nesil i5:17w tdp, 4. Nesil:15w, Core M 4.5w) , fan gerektirmiyor ve i5 4. nesil U serisi işlemcilerle aynı performansta. Piyasaya yavaştan damlıyorlar, Surface'in de core M'li modeli bekleniyor.
    Windows 10 ile birlikte tablet deneyimi daha da iyi olacak.

adam zengin beyler dağılın.surface pro 3 dedi ya la.
    http://www.amazon.com/Microsoft-Surface-12-Inch-i7-4650U-Processor/dp/B00MWA9Q5G/ref=pd_sim_sbs_pc_2?ie=UTF8&refRID=10HAG3749ENNEZ3EH9TH
    5 sene sonra fiyatı düşünce belki bende alırım.şimdilik asus yeter bize

şaka bi yana türkiyede olmayan bi 3795 li medeller visual studio ve eclipse i çalıştırırsa almayı planlıyorum yani çalıştırırda verimli çalıştırırsa.
    http://www.amazon.com/gp/product/B00NMVEWC6/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00NMVEWC6&linkCode=as2&linkId=KW57RUX4BGDONRTU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 2 Ocak 2015; 20:59:42 >

• javaprof kullanıcısına yanıt
    i7 model abartı zaten i7 tabletlerde thermal throttling oluyor dar alandan dolayı. Fiyatı da baya artırıyor. i5+8gb ram olan her işi görecektir.
    Fiyat açısından bakıyorsanız doğru ama ben ipadleri ile değiştiriyorlar dediğiniz için kıyasladım. 64gb+4g bir ipad de çok ucuz değil.
    Ipad ARM tabletlerde nasıl en yüksek mevkideyse, x86/64 windows tabletlerde de Surface aynı şekilde. Yani biraz elma-armut karşılaştırması da olsa üst seviye olmaları açısından klasmanları aynı.
    Core M tabletler fiyat olarak da daha uygun olacak ipad ile aynı fiyatlara gelir sanırım.
  • Apple ın fiyatları aşırı şişirme bir gün patlayacak Nokia gibi yakındır.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Apple ın fiyatları aşırı şişirme bir gün patlayacak Nokia gibi yakındır.

150 milyar dolardan fazla nakiti ve artı kuruluş sermayesi ile mi patlayacak?

senin işin gücün Apple'ı iPhone'dan ibaret sanmak, milleti daha fazla güldürme kendine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 3 Ocak 2015; 4:36:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.