Şimdi Ara

EA Games, Origin kullanıcı bilgilerinin hacklediği iddiasına yanıt verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• EA Games, Origin kullanıcı bilgilerinin hacklediği iddiasına yanıt verdi

Geçtiğimiz günlerde Reddit sitesindeki bir Origin alt başlığında kullanıcılar almadıkları oyunlar için faturalandırıldıklarını ve bazı kullanıcıların "satın alma işlemi başarısız oldu" şeklinde mailler almaya başlaması Origin'in hacklediği iddiasının ortaya çıkmasına sebep oldu. Akıllara da geçtiğimiz günlerde DerpTrolling isimli grubun hack iddiası geldi, iddiaya göre grup içerisinde Origin'in de bulunduğu bir çok sistemdeki kullanıcı bilgilerine erişmişti. Origin ile ilgili olarak 1.7 milyon kişinin bilgisinin ele geçirildiği grup tarafından açıklanmıştı.

Origin hesabına sahip kullanıcıların satın alma geçmişlerini kontrol etmeleri ve şifrelerini değiştirmeleri söylenirken EA çok geçmeden bir açıklama yayınladı. Açıklamada yapılan soruşturmada herhangi bir problem gözükmediği, diğer platformlarla aynı şifreye sahip kullanıcıların şifrelerini değiştirmelerinin yararlarına olacağı ve herhangi bir problem yaşanırsa çözümü için help.ea.com adresinden yardım alabilecekleri belirtildi.

Son zamanlarda sık sık yaşanan bu tarz tehlikelere karşı kullanıcılarının bu tarz platformlarda ödeme bilgilerini kaydetmemeleri daha sağlıklı gözüküyor.

• Geçen gün server giriş yapamadım hata verdi hep....

• Origin hikaye, Steam şahane...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyundan atma olmasa güzel ama sorunları var orginin

• boacompra ile uğraşmamak için steam'e kart bilgilerimi kaydettirdim,Acaba steamdede böyle sorun olur mu?

• bende bir sorun yok kart bilgilerimide sildim ne olur ne olmaz!

• Bişey yok diyor ama siz yine de şifrenizi değiştirin

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

boacompra ile uğraşmamak için steam'e kart bilgilerimi kaydettirdim,Acaba steamdede böyle sorun olur mu?

Olmaz. Yıllardır kullanıyoruz.
  • Ea'in bazı oyunlarında bf4, fifa, moh vs. 2-3 gün önce sürekli ea online bağlantı sorunu yaşanıyordu. Bence hacklenme durumu olmasa bile DDOS yapılmış olabilir.
  • origin op

• Editörlerin imla hataları başına 1 lira alsaydım, zengin olmuştum.
  • Bende diyorum neden giremiyorum origin e buldum sebebi neyse sağlık olsun bf4 bf3 hardline ile titanfall gitti. Sonrasına artık kod koruma yapıcam bu bana ders oldu şimdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.