Şimdi Ara

HTC Desire Eye inceleme videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
3.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda 13MP çift led flaşlı ön kamerasıyla özçekim akımına son noktayı koymayı hedefleyen HTC'nin Desire Eye modeli cep telefonunu inceliyoruz.

Telefonun öne çıkan teknik özellikleri:

Qualcomm Snapdragon 801AB 2.3GHz 4 Çekirdekli işlemci

Adreno 330 GPU

2GB RAM / 16GB (7GB'ı sistem tarafından kullanılıyor) Dahili depolama

128GB'a kadar MicroSD kart desteği (videoda yanlış belirtiliyor.)

5.2" Full HD 16M Renk IPS ekran + Gorilla Glass 3 cam

13MP otomatik netlemeli F2.0 28mm lensli çift ton led flaşlı BSI arka kamera

13MP otomatik netlemeli  F2.2 22mm lensli çift ton led flaşlı BSI ön kamera

Android 4.4 Kitkat işletim sistemi + Sense 6.0 arayüz

IPX7 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası

2400mah li-ion değiştirilemeyen batarya

Tasarım ve malzeme kalitesi 

Çift renk kullanılan polikarbon bir kasaya sahip olan telefonun beyez gövde üzerine kırmızı çerçeve ve mavi gövde üzerine buz mavisi çerçeve olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Polikarbon malzeme yumuşak bir dokuya sahip ve telefonu elinize aldığınızda olumlu yönde etki yapıyor. Suya ve toza karşı dayanıklı gövdenin kapaksız yapısı da eklenince kılıf kullanmadan rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir telefon ortaya çıkmış.

Desire ailesi orta sınıf telefonlardan oluşuşuyor olsa da Desire Eye üst seviye işçiliğe ve malzeme kalitesine sahip.

Telefonun eleştirilecek yanı 5.2" ekranlı bir modele nazaran kalın çerçeveleri nedeniyle büyük oluşu. Tek elle kullanmak oldukça zor genelde 2 elinizi kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Ekran ve çoklu ortam performansı 

Telefonun 5.2" IPS ekranı canlı, parlak renkler ve geniş görüş açıları sunuyor. Şu ana kadar HTC'nin ürettiği en parlak ekranlardan biri denebilir. Gün ışığında görme konusunda zorluk yaratmıyor. Video ve içerik görüntüleme de oldukça keyifli.

HTC'nin Boomsound hoparlörler, rakiplerine nazaran daha temiz ve doygun ses verebilmeleri ile günümüze kadar fark yarattılar. Desire Eye'da da gelenek bozulmuyor ve video izlerken genelde kulaklık kullanmak istemiyorsunuz.

Müzik dinlemeyi sevenler için de harici hoparlör ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırıyor. 

Telefonun beraberinde verilen kulaklıklar ne yazık ki yeterli kaliteyi sunmaktan uzaklar. Müzik severler farklı kulaklıklar tercih edececeklerdir.

Kamera performansı 

13MP arka kamera ortalamanın biraz üzerinde denebilecek kalitede iş çıkartıyor. Çekilen fotoğraflarda kontrast oranının fazlalığı rahatsız edici. Düşük ışık performansı ise M8'e göre oldukça geride. Fazladan pikseller kalite konusunda büyük getiri sağlamamış gibi görünüyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    HTC Desire Eye Örnek Fotoğraflar

Fotoğraf öncelikli kullanım için Desire Eye'ı tercih edenler hayal kırıklığı yaşayabilirler fakat önceliği kamera olmayanlar için fazlasıyla iş görecek kalitede iş çıkartıyor denebilir.

Ön kamera ise bir ön kamera için iyi. En iyisi mi? Hayır, en iyisi diyemeyiz ama oldukça iyi iş çıkartıyor.

Performans ve Pil

Telefonun performansı için söylenebilecek herhangi olumsuz bir durum söz konusu değil. M8'in sunduğu hız ve kararlılık Desire Eye ile orta sınıfta da sunulmaya başlamış durumda.

Pil konusu ise bu büyüklükte ekrana sahip bir telefon için beklentilerin biraz altında kalıyor. 2400mAh batarya genelde günü ucu ucuna tamamlıyor.

Değerlendirme 

HTC Desire Eye, her ne kadar kamera odaklı bir telefon gibi görünse de bir kamera telefonu değil. Hızlı, iyi görünen, kullanması keyifli ve çoklu ortam yetenekleri gelişmiş bir akıllı telefon. Eğer kamera sizin için her şeyden önemliyse Desire Eye'a dikkatli yaklaşın fakat kameranın ortalamanın üzerinde performans sergilemesi sizin için yeterliyse Desire Eye kullanıcısını memnun edecek bir telefon olmuş.

Görüntüsü gerçekten çok iyi ve telefonu kullandığım her ortamda ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Malzeme kalitesi ise metal olmayan telefonların da ne kadar iyi hissiyat oluşturabilecekleri konusunda kanıt niteliğinde olmuş. 

• DEV GÖZLÜ HTC :)

• almayı çok istediğim fakat bütçemin yetmediği telefon :/

• Mesut abi, kısa ve öz incelemen için teşekkürler.
    M8 kullanıyorum. Turkcell'in internetinde sıkıntı var. H logosu olmasına rağmen internet arada kopmakta.
    Forumda da çok kişi bu konudan muzdarip.
    Sen de durum nedir? Aynı işlemci ve yazılım olduğu için Desire eye modelinde de böyle sıkıntı olabilir diye düşündüm.
    Bu konuyu htc ve Turkcell'e iletebilir misin?
    Ben defalarca söylemeye çalıştım. İki taraf da konuyu kabul etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceleme böyle olmalı kısa öz 54 dakika inceleme videosu gibi uzun videolar çok gereksiz duruyor.
    bir eklenti yapacak olursak tek başına bu telefon öz çekim ile öne geçen bir telefon diğer telefonlarla karşılaştırma yapmayınca inceleme anlamsız oluyor
    En azından bir samsung bir apple ile karşılaştırması yapılabilirdi
    incelemeyi yazı olarak da koyduğunuz için teşekkürler
    iyi çalışmalar
  • Kamera konusunda lumia 930'mu yoksa desire eye'mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

Beyler inceleme videosunda ses konusundan bassederken telefonun ekranında görülen video klip hangi şarkı ?

1.Katy Perry - Roar
    2.Katy Perry - Dark Horse
  • Gürbüz G kullanıcısına yanıt
    hocam 801 ac dede ayni muhabbet var.islemciden oldugunu sanmiyorum. bende de h dayken kopup geliyor ya da ac kapa yapiyorum hemen duzeliyor. bence bu olay turkcellden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • illuminati phone :)

• bir haftadır kullanıyorum. s4 den geçtim. harika bir cihaz pili hızı arayüz geçişleri on numara.

• fotoğraf kalitesini beğenmedim bir de batarya biraz daha fazla olsa iyi olurmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S R T -- 1 Ocak 2015; 22:33:55 >
  • 16gb telefona artık yüksek paralar verilmemeli. Hele android gibi alternatifi bol bir ortamda. 800 liralık telefonlarda da 2gb ram, 16 gb dahili hafıza var.

• Hatice güzel telefonlar yapıyor. :D Valla hepsi ayrı güzel.
  • o kadar büyük çerçeve yapıyorsan sanal tuşları büyüt bari.HTC yazısına bak birde sanal tuşların büyüklüğüne
  • Mesut Bey'in Katy Perry'nin Dark Horse şarkısını seçmesi iyi olmuş tabi ki videoda sesi kullanamadı sanırım telif hakları yüzünden. Bu şarkının inanılmaz bir bası var başka hiçbir şarkıda bu kadar tok bas duymadım.

• Tasarım olarak gerçekten güzel bir telefon ön tarafta büyük kamera lensi biraz garipseniyor ama iki renkli kasa ve kasa renkleri çok beğendim ben. Gel gelelim bir telefonda en önemli şey batarya. Ben Nexus 4 kullanıyorum ve en önemli şikayet bataryası (çoğu arkadaş gibi). Fakat aldığım sürelere bakıyorum üç aşağı beş yukarı bu telefon ile aynı. Sırf bu yüzden bile telefon alacak olsam elerim

• Ön kısımda çift tonlu çift led flaş olması çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Mesut Bey'in Katy Perry'nin Dark Horse şarkısını seçmesi iyi olmuş tabi ki videoda sesi kullanamadı sanırım telif hakları yüzünden. Bu şarkının inanılmaz bir bası var başka hiçbir şarkıda bu kadar tok bas duymadım.

Bende bu zamana kadar en yoğun tok bass sesi Kanye West - Mercy şarkısında dinlemiştim.

Htc'nin şu çerçeve anlayışına alışamadım.
    imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 1 Ocak 2015; 23:30:38 >
  • Hocam hemen dinliyorum Kanye'yi merak ettim. Bende Koss PortaPro kulaklık var baslar tizler canavar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: profecco

Hocam hemen dinliyorum Kanye'yi merak ettim. Bende Koss PortaPro kulaklık var baslar tizler canavar :)

Ben Microlab M-200'de son seste açmıştım. Duvar saati yere çakılmıştı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.