Şimdi Ara

Onda'nın yeni tableti çift işletim sistemi ile dikkat çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Onda'nın yeni tableti çift işletim sistemi ile dikkat çekiyor

Ülkemizde de genelde orta seviyeye yönelik tablet modelleri ile tanıdığımız Çinli Onda, V919 3G Air adındaki uygun fiyatlı ve çift işletim sistemli yeni tableti ile adından söz ettireceğe benziyor. 

9.7 inçlik ekranında 2048x1536 piksel çözünürlük barındıran tablet, Bay Trail tabanlı ve 4 çekirdekli Intel Atom Z3736F yongasetinden gücünü alıyor. 2.16GHz saat hızında çalışan yongasetinde 640MHz hızında çalışan entegre Intel HD grafik birimi mevcut. 

Alüminyumdan imal edilen kasası yanında 2GB RAM, 64GB depolama kapasitesi, microSD ile 128GB kapasite takviyesi, 7.85mm kalınlık, 5MP çözünürlükte arka kamera, 10 saate kadar kullanım süresi şeklinde özellikler mevcut. 

Modelin dikkat çeken özelliği Windows 8.1 ve Android 4.4 işletim sistemini birarada barındırıyor olması. Cihaz tek bir butona basarak işletim sistemleri arasında hızlıca geçiş yapmanızı sağlıyor. Firma BIOS seviyesinde yaptığı bazı optimizasyonlarla bu hızlı geçişe imkan tanımış.

Modelin diğer bir dikkat çeken yönü ise 193$ seviyesindeki fiyat etiketi. Kullanıcılar hem Android hem de Windows platformları arasında ihtiyacına göre geçiş yapabilirken, hem de tatmin edici donanım ile pek çok farklı uygulama ve oyunu çalıştırabilecek. Modelin ayrıca 3G desteği ile telefon görüşmelerine imkan tanıdığını da hatırlatalım. Model Çin'de ön siparişe başladı. Global dağıtım ile ilgili bir bilgi mevcut değil.  

• Teclast x98 Air modelleri uzun zamandır çift işletim sistemi dualboot var! anaa haberi yazan ekrem71 miş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quaick

Teclast x98 Air modelleri uzun zamandır çift işletim sistemi dualboot var! anaa haberi yazan ekrem71 miş.

haberde dünyada ilk defa gibi terimler kullanılmamış ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence oldukça başarılı :D Androidin serbestliği ve eğlencesi, iPad in tasarımı ve ergonomisi ile Windows un profesyonelliği :D Bildiğin toplama olmuş ama bu fiyata gerçekten güzel olmuş :D

• Bu donanım ve özellikler nasıl 193 dolar olur

• Özellikler ve fiyat çok iyimis. Çift işletim sistemi ile kullanmak da ayrı zevktir be

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Teclast uzun süredir çıkarıyor böyle tabletler, onlardan önce bunun haberinin yapılmasına karşıyım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaick

Teclast x98 Air modelleri uzun zamandır çift işletim sistemi dualboot var! anaa haberi yazan ekrem71 miş.

Adama nasıl b*k atacağını şaşırmışsın resmen. Kafan güzel, hayırlı olsun.
  • bu fiyata çok iyi olmuş. aslında x86 işlemcili her cihaza teorik olarak windows kurulabilir. asus zenfonlara da geliştiriciler driver bulup portlarsalar süper olur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foz54 -- 1 Ocak 2015; 19:32:26 >
  • W8 lisansı ne kadar, yani ben tablet üreticisi olsam ve cihazlarıma W8 yüklemek istesem ne kadar ödüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

W8 lisansı ne kadar, yani ben tablet üreticisi olsam ve cihazlarıma W8 yüklemek istesem ne kadar ödüyorum?

10" ya da 9" altı ekran seçeneklerinde lisans bedeli yok, eskiden vardı yakın tarihte bu stratejiye yöneldiler. Ben de x86 mimarili sağlam bir win tablet bakınıyorum. Bu model dual os ile daha da cazip geldi bana.

• Onda kesinlikle çok başarılı tabletler üretiyor, v989 modelini kullandım v712 modeline sahibim tam bir f/p canavarı

• Cihaz gerçekten çok iyi,çin in yükselişinin kanıtı.Adamlar farklı cihazlar çıkarıyorlar iyice gelişmeye başladılar

• fiyatına göre iyi fakat 10 saat kullanım ömrü hangi aşrtlarda ? pil kaç mah verilmemiş ki
  • Dual Boot olayı iyi olmuş . Bence bütün tabletler bu şekilde olmalı Android tarafı ölü oyun indiriyorsun pikseller havada uçuşuyor . Optimizasyon yok . En azından windows tarafında çalışırsa belki birşey yapabiliriz .

• Birazcık araştırayım dedim. Onda'nın sitesine giremiyorum. VPN ile de uğraşmak istemedim. Alibaba'ya falan baktım, bunun MTK versiyonu 210 dolar. Intel versiyonu da piyasaya düşünce gayet alınabilir bir cihaz olacak. Halihazırda w8.1 tablete ihtiyacım vardı zaten; bakalım.

• 2 in 1.....

• özellik olarak yeni bi şey yokki ondanın tabletlerinin donanımı hep aynı zaten türkiyede alabileceğimiz yer yok satan 1 2 yer gördüm onlarda çinden sipariş veriyor ne zaman gelirse teslim ediyorlar tabi tabletde bi arıza çıktımı ilgilenen yok onda v975m modelini alacaktım zamanında fiyatlar genelde aynı 185-210$ arası donanımı aynı
  • QuexSeeL kullanıcısına yanıt
    O zaman bu fiyata bu tablet iyiymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

fiyatına göre iyi fakat 10 saat kullanım ömrü hangi aşrtlarda ? pil kaç mah verilmemiş ki

+ aynen katiliyorum, tam yazcaktim......
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.