Şimdi Ara

Obox Online oyun konsolu CES 2015 fuarında görücüye çıkacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Obox Online oyun konsolu CES 2015 fuarında görücüye çıkacak

Önceki yıl Android tabanlı Ouya oyun konsolunun Kickstarter başarısı konsol pazarında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülnüştü. Ouya haricinde Nvidia Shield el konsolu gibi pek çok örnek piyasaya sürüldü. Ancak gerek kullanıcıların mobil cihazlar ile benzer oyun tecrübesi yaşaması gerekse de Xbox, PS gibi ürünlerin seviyelerine çıkamamaları Android konsollarının bir köşede kalmasına sebep oldu. Bununla birlikte bu alanda yeni oyuncular boy göstermeye devam ediyor. 

Çinli bir girişim olan Snail Games, gelecek haftaki CES 2015 fuarında Obox Online adındaki Android oyun konsolu ile boy gösterecek. Obox Online, 4+1 Cortex-A15 çekirdekli Tegra K1 yongasetinden gücünü alıyor. 192 çekirdekli Kepler tabanlı bir GeForce grafik birimi ile gelen bu yongaseti Nvidia Shield Tablet modelinde de mevcut ve oyun konusunda oldukça tatmin edici bulunmuştu.

Konsol 4GB RAM, 4TB'a kadar HDD, Ethernet, WiFi, Bluetooth 4.0, 3 adet HDMI çıkışı, USB 2.0 ve 3.0 portları şeklinde geniş bir donanım yelpazesine sahip. İşletim sistemi Android 4.4. Konsolun kablosuz kontrolcüsünde ise 9 eksenli sensör, jiroskop ve manyetometre yer alıyor. Kontrolcü ayrıca kablosuz fare olarak da fonksiyon icra edebiliyor. 

Nvidia'nın Tegra platformu için optimize edilmiş oyunlar konusunda geliştiricilerle başarılı bir ortaklık yürütüyor olması Obox için bir avantaj sayılabilir. Girişimin ne tür oyun destekleri sunacağını ise fuarda göreceğiz. Modelin tahmin edilen fiyatı 400$ civarında.  

• Çinlilerin kolayına geliyor artık cihaz yap at içine android tamamdır. Mantıken düşününce günümüz şartlarında iyi bir telefonu/tableti olanın(ki ülkemizde hemen herkeste var) bu tarz konsola ihtiyacı olmaz.
  • 400$ cik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xbox cakması olmuş

• Xbox diye okudum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 400 $ mı yuh bu kadar iddialı giriyorsun bari android yapmayıp kendi sistemini geliştirseymiş android konsola 400 $ vermem :(

• Android 4.4 ve 4gb ram?

• Başka isim kalmamış mı? İlla çakma mı olacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsim süper çin den çıktığı belli oluyor

• bu leşe 400 dolar 10 kuruşluk sakıza 10 tl vermek gibi

• Ps4 fiyatına iyimiş

• Obox

Sadece cihazın şeklini şemalini biraz beğendim , gerisi:çöp

• quote:

Orijinalden alıntı: Growlithe

Android 4.4 ve 4gb ram?

Aynı şeyi düşünmüşüz

• ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Obox un böyle bir rekabet ortamında en ufak bir şansı yok derim ps4 xbox ve Nintendo gibi dünya devleri var konu Android oyunlarsa zaten çep telefonlarımızda ve tabletlerde mevcut istediği başarıyı elde etmesi zor gibi

• XBOX sandımya la :D
    Diyecektim böyle XBOX mu olur diye sonra yorumlara bakınca anladım.

• android oyunlar ucuz olsada 400 dolar etmez.200 yaparsa süper olur.PS4 yerine al bunu oyun başına 150 değil 5 lira ver
  • 400 dolarlık konsol alıp 2 gblık oyun mu oynayacaz.tamamen saçma bir ürün olmuş.

• Fiyat çok olmuş onun dışında donanım açısından gayet güzel bir cihaz olmuş .

• fiyat yarı yarıya düşerde 199 usd olursa alırır yürür cihaz aksi taktirde çop olur gider
  • İsminden kaybediyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.