Şimdi Ara

Pixel Battery Saver uygulaması AMOLED ekranlarda enerji tasarrufunu hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Pixel Battery Saver uygulaması AMOLED ekranlarda enerji tasarrufunu hedefliyor

Mobil cihazların yaşadığı pil sorunlarına bugüne kadar pek çok farklı çözüm sunan uygulamalar geliştirildi. Pixel Battery Saver da bunlardan birisi. 

Uygulama AMOLED ekranlarda çalışıyor ve Ambient Display veya Moto Display gibi ekran odaklı enerji tasarrufu sağlamayı amaçlıyor. Şimdilik bazı modellerde çalışan uygulama ekranda belirli bir oranda pikseli siyah hale getiriyor ve böylece bu piksellerin enerji harcaması engelleniyor. 

Bu belirli oran sayesinde kullanıcı ekranda görüntü kaybı yaşamıyor ve gündelik işlerine devam edebiliyor. Bu esnada ekran enerji tasarrufu yapmaya devam ediyor. Uygulama düşük batarya seviyelerinde devreye giriyor. Biraz deneysel bir aşamada olan uygulamanın geliştiricisi her AMOLED ekranda uygulamanın çalışacağı garantisini vermiyor. 

Uygulama ücretsiz. Ancak daha fazla kontrol imkanı sunan bir premium versiyon da yakında indirmeye sunulacak. 

• Mantıklı gözüküyor ama telefonda ölü piksel yığını varmış gibi göstermiyorsa tabi.

• güzel uygulama. kullanacaksanız ekran görüntüsünü dert etmemeniz gerekiyor çünkü ekran piksel piksel gözüküyor
  • Yüksek teknolojiye ilkel çözüm diye buna derim. Güzel düşünülmüş bir uygulama, ama yine de günümüz teknolojisine geride kalmış li-po, li-ion gibi batarya teknolojilerinin eşlik etmesi yakışmıyor.
    Kullanıcıyı biraz daha kullanım süresi elde etmek için böyle piksel karartmayla, siyah beyaz ekranla uğraşmak durumunda bırakıyorlar.
  • Donanımsal bi zararı var mı peki?

• 2K ekranlı cihaz al sonra pil daha uzun gitsin diye pikselleri say

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yükledim. Şuan %1 bakalım ne kadar gidecek

Edit:Hala %1
    Edit: Sevdim bu uygulamayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurayaNerdenÜyeOluyoruz -- 1 Ocak 2015; 21:59:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulamanin tekniği çok mantikli. Bendr ayni mantikla siyah arkaplan kullaniyorum. Bi deneyeyim bakalim.

• Ben de yükledim şimdi.note 2 oldu sana 3310

• Maksimum seviyede yazıları okumak çok zorlaşıyor. Umarım gerçekten pil ömrüne etkisi olur.

• Zor durumlarda kurtarıcı olabilir.

• Bunun yerine screen filter uygulamasını öneririm.parlaklığı istediğiniz kadar kısabiliyorsunuz.

• gözleriniz bozulacak..
  • Arkadaşın telefonda denedim, gözlerimiz bozuldu.

• Arkadasin telefonda denedik ekran piksel piksel anadoluya donusdu

• Daha önce kullandığım, şarj ve gece ışığın fazla geldiği durumlarda çok işe yarayan bir uygulamadır. Birkaç ayar seviyesi var ve her seviyeye göre farklı tasarruf sağlıyor. Ben şarjdan ziyade gece en kısık ışığın bile gözlerimi rahatsız etmesinden dolayı kullanıyordum.
    Uygulamanın tek kötü yanı, Bazı durumlarda bug oluşturması ve yeni bir uygulama kurmaya çalıştığınızda "Yükle" düğmesine dokunmanıza engel olması. Program aktif iken bug oluştuğunda uygulama yükleyemiyorsunuz.
    Yine de tavsiye edebileceğim bir uygulama. Özellikle şarjınız düşükse ve önemli bir arama bekliyorsanız çok faydalı olacaktır.

• yok ya kalsın işkence ışığı screen filter koy tamam baba gerisine gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Daha önce kullandığım, şarj ve gece ışığın fazla geldiği durumlarda çok işe yarayan bir uygulamadır. Birkaç ayar seviyesi var ve her seviyeye göre farklı tasarruf sağlıyor. Ben şarjdan ziyade gece en kısık ışığın bile gözlerimi rahatsız etmesinden dolayı kullanıyordum.
    Uygulamanın tek kötü yanı, Bazı durumlarda bug oluşturması ve yeni bir uygulama kurmaya çalıştığınızda "Yükle" düğmesine dokunmanıza engel olması. Program aktif iken bug oluştuğunda uygulama yükleyemiyorsunuz.
    Yine de tavsiye edebileceğim bir uygulama. Özellikle şarjınız düşükse ve önemli bir arama bekliyorsanız çok faydalı olacaktır.

O diger programlardada var. 2 3 farkli program denedim. Suan kullandigimdada o sorun var. Bisey kurarken programi kapatip oyle yukle diyebiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: XQS

yok ya kalsın işkence ışığı screen filter koy tamam baba gerisine gerek yok

Screen Filter tüm ekranı çalıştırmaya devam ediyor, bu program ise isterseniz fazla fark edilmeyecek kadarını kapatıyor piksellerin. Amoled ekran özelliğinden dolayı siyah pikseller nerdeyse hiç enerji harcamadıklarından büyük bir tasarruf sağlıyor. Screen Filter de Amoled ile belki tasarruf sağlıyordur ama IPS, Lcd ekranlarda pek bir enerji tasarrufu sağlamayacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.