Şimdi Ara

ViewSonic retina taraması yapan bir akıllı telefon hazırlığında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• ViewSonic retina taraması yapan bir akıllı telefon hazırlığında

Son dönemde parmak izi okuyucu özelliği taşıyan pek çok mobil cihaz piyasada mevcut. Bu özellik ile cihazların daha güvenli olması hedefleniyor. Parmak izi okumanın ötesinde ise göz yani retina taraması mevcut. Şimdilik mobil cihazlar parmak izi okuyucusu ile yetinirken ViewSonic bir ilk peşinde. 

Firmanın V55 adlı akıllı telefonu dünyanın ilk retina taraması yapabilen mobil cihazı olacak. Üst çerçeveye gizlenmiş ve kayar bir kapak altında yer alan küçük sensör, gözün iris tabakasını tarayarak haritalama yapıyor ve deseni hafızasına kaydediyor. Böylece sadece cihazın sahibi kilidi açabiliyor. Fotoğraf ve videolar için de göz kilidi konabiliyor. Ayrıca parmak izi okuyuculardaki gibi sistemi atlatabilmek de mümkün olmuyor. 

Bunun dışında cihazın bir diğer önemli özelliği var ki o da değiştirilebilir lensli arka kamerası. 13MP çözünürlüğündeki Sony imzalı arka kameraya özel üretim lensler takılarak balık gözü veya makro çekimler yapılabiliyor. Cihaz bu açıdan da bir ilke imza atıyor. 

Bunun haricinde telefonda orta seviye özellikler mevcut. 5.5 inçlik Full HD ekran, Snapdragon 410 yongaseti, 2GB RAM, 16GB/32GB depolama kapasitesi, 4G desteği şeklinde özellikler bunların arasında yer alıyor. Cihaz gelecek yıl içerisinde satışa sunulacak. Fiyatı ise bilinmiyor.  

ViewSonic retina taraması yapan bir akıllı telefon hazırlığında

• Telefonun önünü Xiaomi Mi3 e benzettim.

• Valla yakında uygulamalar parmak izini ve retina tarmanızı da kullanmak ister
  • Yüksek kaliteli fotoğraf baskısı ile bunu da kandırırlar.
  • Tasarım çok hoşmuş değişebilir lens olayı da efsane olmuş.

• Beğendim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Google Play Store'den en ufak bir uygulama indirmek istesem benim telefon numaralarımı, telefonun durumunu, konumumu, çalışan uygulama bilgilerini, depolama,.. gibi bir çok izini vermemi istiyor. En basitinden Canlı tv izlemek istiyorum neredeyse tüm uygulamalar bu saydığım izinleri istiyor. Kimiside nadir olarak sadece ağa bağlanma izni istiyor. Tv izleme uygulamasının geliştiricisiyle bu kişisel bilgilerimi neden paylaşmak zorunda bırakılıyorum yahu! Google Play resmen veri hırsızlarıyla dolu.

Şimdi böyle bir ortamda retinamı ve parmak izimi mi depolayacağım ha?

Merak etmeyin bütün firmalar topluyor zaten verileri.Google Amerikan şirketi de diğerleri Türkiye markası mı?Değil ne yazık ki.Hepsinin ilk amacı ABD için güç ve dayanak oluşturmaktır.

• Farklı bir cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAçma sapan özellikleri getiriyorlar . REtina taraması tuttu diyelim ondan sonraki cihaz kan testi , Dna testi falan mı yapacaklar . Böyle şeyler le uğraşacaklarına elindeki teknolojiyi bir en iyi seviyeye getir ondan sonra başka teknoloji getirirsin cihaza .

• MIUI ne alaka?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ViewSonic her zaman yenilikçi bi firma olmuştu, zamanında tvsini kullandım, tabiri caizse çağının ötesinde bi görüntü kalitesi vardı;şimdi de Retina taraması yapacaklar ha?? İyiymiş :)

• Gereksiz....

• Kemik iliği taraması ve nakli yapan telefon
  • Kalsin butun bilgileri koydular haznelerine bunuda alirlarsa yandik

• ViewSonic gelisim farkiyla arada bir hamleler yapar ama nerde satilir ?

• Ürünün Türkiye ye girişi hakkında beilli bir zaman varmı ?

• retina taraması gibi üst düzey bir özelliği telefona koy sonra da kalk snapdragon 410 kullan. iyi ki snapdragon 200 falan kullanmamışlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.