Şimdi Ara

Asus DSL-X11 Adsl Modem - 14.9 TL -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
6.264
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu normal modem mi, yoksa modemden gelen sinyali aktarici mi?
  • Kargo da bedava olsa süper olurdu.Bu modemi kullanan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

Bu normal modem mi, yoksa modemden gelen sinyali aktarici mi?
    normalde de 20 tl çok büyük bir fırsat değil
  • mersin123 kullanıcısına yanıt
    modemden gelen sinyali aktarma gibi bir özelliği yok. tek port bir modem sadece. tek bilgisayarı bağlayabilirsiniz yani, ikinci bir bilgisayar bağlama şansı yok. özelliklerinden anladığım o, o yüzden arka bağlantı yuvalarının fotoğrafı yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nArc

modemden gelen sinyali aktarma gibi bir özelliği yok. tek port bir modem sadece. tek bilgisayarı bağlayabilirsiniz yani, ikinci bir bilgisayar bağlama şansı yok. özelliklerinden anladığım o, o yüzden arka bağlantı yuvalarının fotoğrafı yok zaten.
    haftasonuna bu fiyata kalırsa kargo bedava olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nArc

Bu modemden kullanıyorum. gayet başarılı. Broadcom chipset. Bu fiyata broadcom chipsetli modem bulamazsınız, antin kuntin mediatek, lanteq bile bulamazsınız.

Bu modeme tek bilgisayar bağlanmıyor sadece, eğer bir router'a bağlarsanız interneti kablosuz yapabilirsiniz.

Ben bu modemi Bridge Mode'da kullanıyorum. Yani arkadaşın dediği gibi interneti güçlü bir router'a (asus rt-ac68u) aktartıyorum.

normal kablosuz modemler hepsi bir arada çözüm oldugu için istediğiniz özelliği içermeyebilir.

Bu şekilde hem Wireless AC router im hem de internetim var

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarashman

Bu modemden kullanıyorum. gayet başarılı. Broadcom chipset. Bu fiyata broadcom chipsetli modem bulamazsınız, antin kuntin mediatek, lanteq bile bulamazsınız.

Bu modeme tek bilgisayar bağlanmıyor sadece, eğer bir router'a bağlarsanız interneti kablosuz yapabilirsiniz.

Ben bu modemi Bridge Mode'da kullanıyorum. Yani arkadaşın dediği gibi interneti güçlü bir router'a (asus rt-ac68u) aktartıyorum.

normal kablosuz modemler hepsi bir arada çözüm oldugu için istediğiniz özelliği içermeyebilir.

Bu şekilde hem Wireless AC router im hem de internetim var

Alıntıları Göster
    Bunu alacağıma 40 liraya geçenlerde kaliteli bir huawei modem vardı ondan da daha guclu bir router a baglarim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Bunu alacağıma 40 liraya geçenlerde kaliteli bir huawei modem vardı ondan da daha guclu bir router a baglarim

Huawei de var bende. O broadcom 6358, asus x11 broadcom 6338.. aynı seri sayılır 6538'de usb destegi var ve çift çekirdek. fakat tek çekirdek kullanıyor huawei nin firmware'i.

bu arada x11 5V 1A adaptör ile çalışıyor. Huawei 12V 2A. Yıllık olarak güç tüketimleri fark ediyor ayrıca huawei cok ısınıyor.

Bu x11 piyasada "bridge modem" olarak bilinir. Bundan çıkan kabloyu routerinizin WAN portuna takıyosunuz. Route işlemlerini (IP verme, port forward, NAT vs) router yapıyor.

Bu sadece ADSL sinyallerini routerin anlayacağı dile çeviriyor.

Bu modemi bu devirde tek başına kullanacak yoktur heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarashman

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Huawei de var bende. O broadcom 6358, asus x11 broadcom 6338.. aynı seri sayılır 6538'de usb destegi var ve çift çekirdek. fakat tek çekirdek kullanıyor huawei nin firmware'i.

bu arada x11 5V 1A adaptör ile çalışıyor. Huawei 12V 2A. Yıllık olarak güç tüketimleri fark ediyor ayrıca huawei cok ısınıyor.

Bu x11 piyasada "bridge modem" olarak bilinir. Bundan çıkan kabloyu routerinizin WAN portuna takıyosunuz. Route işlemlerini (IP verme, port forward, NAT vs) router yapıyor.

Bu sadece ADSL sinyallerini routerin anlayacağı dile çeviriyor.

Bu modemi bu devirde tek başına kullanacak yoktur heralde.

Alıntıları Göster
    @Tarashman güzel açıklamalarda bulunmuş, ben de kısaca bir kaç ilave yapmak isterim.

Bu modemin hızı 24 Mbps, genelde çoğunuzun evinde 300 Mbps ya da 150 Mbps şeklinde geleceğe ki bence çok uzak bir gelecek, yatırım yapılmış modemler var.

Öncelikle bu hız size yeter mi? onu da düşünün, ki ben halen 50 Mbps bir modem kullanıyorum sanırım 8 yıl olmuştur halen yetiyor. Şu hız konusuna çok dalmak istemiyorum ama kısaca, internet sağlayıcınız size kaç Mbps hız sağlıyor? Mesela hızınız 8 Mbps kadarsa bu alet size yeter ama sağlayıcıdan gelen hız olur ki 24 Mbps üzerinde ise o zaman bu aleti almayın çünkü ödediğiniz paranın karşılığını alamazsınız derim.

Zaten router modem ayrı kullanan biri olarak olurda bu ürünü alırsam tek sebebi şu an kullandığım modem bozulursa kaygısı olurdu. Onun dışında hiç modemi olmayan kullanıcının tutup da bu ürünü alması sadece kablo ile bir bilgisayara bağlantı sağlar ve wireless kullanamaz, eğer wireless kullanırım diyorsanız yapacağınız şey bu modem yanında bir de router almaktır. Şİmdi hesabı siz yapın, ayrı ayrı mı alacaksınız yoksa all in one bir ürün mü? Bu şekilde karar vermeniz uygun olur.

buradan ürünün özellikler sayfasna gidebilirsiniz.

Bir de şunu eklemek istiyorum, tabi nereden alışveriş yapacağınız konusunda özgürsünüz, para sizin keyif sizin ancak belki ufak bir farkındalık yaratır kaygısı ile buraya dabakın isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ummax -- 1 Ocak 2015; 14:30:36 >

• ummax kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmeden yazmissiniz bir suru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: POTENZA06

Bilip bilmeden yazmissiniz bir suru.
    Beyler bu modem işlerinden zerre anlamıyorum şimdi durum şu dışardan telefon kablosu geliyor bunu splitter ile telefona ve modeme böluyorum.Elimde normal ethernet kablosu ile pcye bağlanan bir modem var.İhtiyacım olan ise ethernet kablosu ile splitterdan gelen hattı pc'ye bağlamak,yan odadaki kardeşime laptop için kablosuz erişim sağlamak,telefonun wifi özelliğini kullanabilmek ve salonda babama ipad'den (mini değil buyuk olan adını falan bilmiyorum yurtdışından geldi) okey oynama imkanı sunmak.

Anlamıyorum dediğim şimdi modem var ,router var, modem router var sanırım port falan filan var o yuzden ihtiyacıma göre en uygun çözumu nasıl sağlarım nasıl bir urun yeterli gelir yardımcı olabilecek varsa sevinirim.Bu arada yuksek hız almıyorum 16mb bile fazla gelebilir o yuzden çok pahalı bir cihaz olmasına gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

Bu mesaj silindi.
    geçen ay modem arızalanınca servise verdik, 2 hafta yana döne komşulardan modem dilendim, bundan bir tane yedek olaydı dilenmeye gerek kalmazdı. alayım bir tane dursun kenarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

geçen ay modem arızalanınca servise verdik, 2 hafta yana döne komşulardan modem dilendim, bundan bir tane yedek olaydı dilenmeye gerek kalmazdı. alayım bir tane dursun kenarda.

Alıntıları Göster
    @Fatih211 aslında yazmıştım, iki seçenek var önünde.

Ya bu modem ve bunun yanına ayrı bir router ki "zerre anlamıyorum" dediğin için tavsiye etmem çünkü o kabloyu al oraya bağladan ziyade bir de modem ve router arayüzleri ile uğraşmak zorunda kalabileceksin, gerek yok, düz bir kullanım istiyorsun çünkü.

Ya da modem ve router bir arada olan cihazlardan ki o da hangi alışveriş sitesine gitsen en çok satanlara baktığında sanırım ilk 3 bu tarz aletlerdir.

Hız konusuna gelirsek evde yaklaşık 3-4 kişinin paylaşacağından bahsetmişsin, 300 Mbps bir modemle 24 Mbps bir modem arasındaki farka girmeden, yeni satın alacak biri olduğunu düşünerek 300 Mbps almanı öneririm. Bu hızların daha çok ağ ve ağ kullanımı ile de alakası var. Ancak baktın 300 Mbps'lar yine sana pahalı geliyor o zaman 150 Mbps almanda da bir mahsur yoktur. Kolay geslin.

@MD Chucky o başına koyduğun MD, Medical Doctor mu? A bak o zaman meslektaşız. ben daha yazmayacağım, bu başlıktaki misyonu tamamladık ama biraz da sen yaz, yaz ki lütfen engin bilginden bizim gibi cahiller faydalansın, bizi kendinden mahrum bırakma kardeşim.

• ummax kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi hocam,düzelteyim..

24 mbps ADSLin teknik olarak max hızıdır zaten.Bu hızdan daha hızlı ADSL sinyali ALINAMAZ..Sizin bahsettiğiniz 150 mbps ve 300mbps kablosuz hızıdır ki adsl hızı ile alakasızdır.Sizin yine bahsettiğiniz 50mbps modem kablosuz hızınız.(54mbps oda) Bu hızı ancak kendi pcleriniz arası dosya transferinde kullanabilirsiniz..İnternet ile alakası yoktur.

Modemler kablolu olarakta 100mbps veya 1000mbps hızlara çıkabilir.Bu modemde 100mbps kablolu ağ hızı alırsınız. (kendi pcleriniz arası dosya transferi vsde aktif olan hız)

Ancak VDSL veya Fiber modem(router) ile daha yüksek hızlara çıkılabilir.
  • @FreeRun
    Salonda netten okey oynayabilmem ile oynayamamam arasındaki fark 20 tl ile 200 tl arasındaki farkmıdır kısaca :)

@ummax
    Anladığım kadarıyla 150 300 mbps hızlar net hızı değil örneğin telefon ile modem arasındaki aktarım hızı.O zaman laptoptan sadece facebook yada video izleme amacı varsa çok pahalı bişey almaya gerek yok.Zaten netin hızını değiştiremiyosun kablosuz ağdan gunluk internet kullanımı için 150'lik aktarım hızı yeterli gelebilir.

Ben en iyisi olumlu yorumlar olduğu için ve elimdeki 4-5 senelik modemden daha kaliteli olma ihtimali yuksek olduğu için (çunku sinyal sorunu yaşıyorum dolayısıyla dusuk hız alıyorum ttnetten modem değiştirmemi söylediler)bunu alıp şimdikinin yerine kullanıyım.n11 de çek mek gelirse bir tane yukarda önerilen tarzda modem alıyım konuyu kapatıyım.
  • Kargoda beles olsa
  • peki gelen telefon hattına bir odada başka modem bağlıyken bir odada da bunu bağlasak, bunu da eternetle bilgisayara bağlasak olurmu

özetle evde wireless kullanmadan iki modemle iki ayrı bilgisayara bağlanabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

peki gelen telefon hattına bir odada başka modem bağlıyken bir odada da bunu bağlasak, bunu da eternetle bilgisayara bağlasak olurmu

özetle evde wireless kullanmadan iki modemle iki ayrı bilgisayara bağlanabilirmi?

sanmıyorum. 2 modemin ip noları çakıişır ama ethernet switch ile tek modemi bölebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

Kargoda beles olsa

http://www.n11.com/asus-dsl-x11-adsl-modem-router-P32971169
    15.30 lira + kargo bedava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adaletinoğlu -- 11 Ocak 2015; 22:27:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.