Şimdi Ara

88 Civic 1.5 92Hp vs 2008 Golf 2.5 150Hp (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
2.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip
  • 98 99 otomatik araba bakıyoruz 93 hondalarla ayni fiyat. Yılı düşük araba almaya karar vercez nerdeyse. Japonlar bu işte 1 numara olay bu gerçekten suphm yok artik. Adamlar avrupa arabalara 5-6 bin TL masraf yapmış otomatik vites sıkıntıları yüzünden

• Otomatik civic sahibi olan var mi?

• bı denk gelmedı
  • up
  • 88 model civic, uçan tabut. Gidip 20 yıl sonradının otomobiliyle karşılaştırmak komik olmuş. Eskiden de güvenlik testleri vardı falan yazmışlar ama o testlerde her geçen yıl değişiyor. Çünkü teknik değişiyor gelişiyor. Zamanının efsane arabalarını euroncapte gördük örneğin. Bir bmw e36 vardı mesela girip bakın ncap'ten kaç almış.

O araba ağırlık olarak kuş gibidir, o yıllarda emisyon vs. şartlarıda bügünki gibi olmadığından motoruda daha performanslı gibi geliyor. Bugün o motoru herhangi bi ülkede satabilmek mümkün mü hiç sanmam.

o arabalar çağının ötesinde süper araçlar değillerdi. O günün şartlarına uygun sportif araçlardı hepsi bu. Bugünün şartlarına uygun değiller o yüzden üretilmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

Bide msjlar geliyor rezil ettin golfu bari 1.6 102 hp motoru koysaydin diyorlar. Arkadaşlar o motor satilmiyor Amerika da. Türkhhalki aliyo sadece diye buraya göndermişler zaten 0-100 12.5 saniyemi ne tüketim desen 13 litrelerde geziyor. Hani o motoru koysak asil o zmn karsilastirma yapamiyoruz.o motorda çok saatti ülkemizde hani tam bir rezalet zaten alan kişiler motora bakmadigi acik net o araci

quote:

Orijinalden alıntı: udmexpert

Guncel

Tanıdım seni bedava çalışan manyetik motor diye saçma konu açmıştın gerekli cevabı verdim orda ses çıkmadı ama bu konuyuda 3 5 sefer uplayarak polemik yaratma çabası içindesin.Herkes istediği konuyu açarda otomobil genele giren insan bir bilgi bir arayış içindedir.Bu vasıfsız konuları görmek forumda gün geçtikce daha rahatsızlık verici.Kimseye yapmadığımı yapacam yakında blok listemdesin bak forumda konu dışı bölümü var gayette güzel ara sıra göz atıyorum tavsiye ederim..
    1.6 hitlere normal kullanımla 13 litreleri yaktıramadım bir türlü genelde 8.0 8.5 civarında geziyor.200bine yaklaştı 80 100bini lpg olmak kaydıyla simdiye kadar ne bir sorun ne bir performans kaybı hissetmedim.İlk günden beri hep yeterli.Tüm 1.6 atmosferik motorlarda olduğu gibi.1000 kilo corolla disinda bana bir tane performanslı 1.6 atmosferik motorlu araba söyle üç aşağı beş yukarı hepsi aynı.Konudaki karşılaştırmaya yorum bile yapma gereği duymuyorum.
    Eski arabalar hakkında konuşmak gerekir ise eskiden teknoloji ucuz maliyetli dayanıklılığı biçilen ömür içerisinde yeterli adi malzemeden yapılacak kadar ileri değildi.Özellikle eski mercedeslerde inceleme imkanı bulursanız aracların 8 10 senelik değil nerdeyse ömürlük sağlamlık ve kalitede üretildiğini görürsünüz

• Tabiki yorumlara saygim var ama okuyamiyorumki yorumlari zahmet edemem malesef kusura bakmayın içeriği olan yararlıyorum varsa oonları okuyacagim yoksa herkes bisey yazıyor kendini tatmin etmeye cçalışıyor kimseyi takamam ki kusura bakmayiniz. Tartışınca konu kapanıyor insanların bilgi edinmesi zzorlaşıyor o yüzden gereksiz tartışmalara girememki bos adamlarla

• Neyi takamıyorsun ben ne yazdım sen ne yazmışsın kafa mı buluyorsun benimle boş adammış
    Çeşitli yerlere ben mühendisim diye yazmışsın yapma oyun değil mi hem mesleği lekeliyorsun hemde bilgi arayısında olan insanları yanlış yönlendiriyorsun.
    Birisine yazmışsın seni ezmem merak etme.Hadi beni ez mühendislik bilgilerinle...ver cevabımı
  • :D

• Konuları upla sabah akşam vasıfsız konular aç.Youtubedan videolar izle sabah akşam gel burda konuş hele bir yerde bir metal yorgunluğu anlatmışsın komedi.
    Meydan çoluk cocuga kaldı.Bir kaç sene önce anasaysafı heyacanla açar konuları dolu dolu okurdum.İçeriği dolu insanlarla medeni şekilde tartışmasını bilen boş konuşmayan insanlarla doluydu.Çoğu konuyu okur yorum yapmazdım.Sürekli konu açmışsın hepside çöp.Yazıklar olsun sana meydan veren yöneticilerede.
  • Düşmüş adam iyice :D krizlerde

• Oh kavga çıkmış yine
  • Lan oglum yapmayinnn. Hadi ben Hondaci adamim bana koymazda biz Honda piyasasini dusurmeye calisiyoruz siz bu tur videolarla simdi bide Ef civic piyasasinida kaldiricaksiniz

• forumda Hondaya laf yok ama Volkswagen e saydirabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Capulcu M

forumda Hondaya laf yok ama Volkswagen e saydirabilirsin

Yok öyle ddeğilde iste gerçekler var onlari konuşuyoruz yoksa markayla ilgili bi sikinti yok. VW bin amblemi güzel mesela ustuste VW koymuşlar mavi yuvarlak çok yaratıcı:D onun dışında 2 yil garantivar en azindan , baska: arabalarda güzel Kalin çamurluk koyunca dusterde güzel aslında o konuda kararsizim. Benzin ucuz olsa 1.4 TSİ motorda güzel

• Down

• O değil de, 88 model civic ile 2015 model civic testini anlatan kişi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenktun34 -- 19 Nisan 2015; 23:46:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenktun34

O değil de, 88 model civic ile 2015 model civic testini anlatan kişi aynı.

bizde konular kaliteli işte yapcak bişey yok :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.