Şimdi Ara

VAIO akıllı telefon pazarına girebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• VAIO akıllı telefon pazarına girebilir

Sony'nin bir dünya markası haline getirdikten sonra kötü giden finansal durum nedeniyle Japon bir konsorsiyuma sattığı VAIO, halen pek çok yeni dizüstü bilgisayara isim vermeye devam ediyor. Ancak VAIO önemli bir hamleye imza atabilir. 

Japonya'dan gelen bilgilere göre VAIO yeni bir akıllı telefon serisi ile pazara merhaba demek istiyor ve bu hamle de önümüzdeki hafta CES 2015 fuarında gerçekleşecek. VAIO'nun 5 inçlik bir akıllı telefon ile yeni projesinin startını vermek istiyor. Bunun haricinde herhangi bir detaya girilmemiş. 

Eğer iddialar ciddiyse Sony'nin epey bir terleyeceğini belirtmek gerek. Xperia serisi mobil cihazlar ile övgü alan ancak bir türlü istediği pazar payını elde edemeyen Sony'nin karşısına VAIO gibi efsane bir marka çıkarsa sıcak bir rekabetin olması kaçınılmaz. 

Sony'nin VAIO markasının satışındaki maddeler bilinmediği için aynı Nokia-Microsoft anlaşmasındaki gibi isim hakkının kullanılmaması konusunda bir kısıtlama var mı yok mu belirsiz. Bir kısıtlama olmadığı takdirde VAIO markasının akıllı telefon pazarına girmesi oldukça normal bir durum haline gelecektir. Ancak VAIO hemşehrisi Sony'ye böyle bir darbe vurur mu onu da CES 2015 fuarında göreceğiz.  

• Güzel bir fiyat/performans ürünü olursa neden olmasın.Sony'nin şuanki telefonları fiyatına değmiyor
  • sony nin hicbir urunu zaten fiyatini hak etmiyor ...

• Sony'nin meşhur ettiği ismi SONY'e karşı kullanmak baya caniceymiş ama tüketiciye yarayacak rekabet artacak, o halde vurun sony'e (:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo çok güzel bilgisayarlar üretiyor fiyatı ve aynı markanın kendi içinde alternatifinin oluşuda avantajı.

• Vaio sana sesleniyorum:
    Hic sifirdan piyasaya falan girmeye, rekabet etmeye calisma. Urunlerimiz japon malidir de, parcalari hatta her seyi cinden ucuza mal et, sadece parcalari birlestirecegin kasayi tasarla, sonrada hemen japon hukumetinden KORUNMA karari iste
    Baska turlu devlerle mucadele edilmez, en guzeli yurt mali uretiyorum diye hepsinin fiyatini sisirt, tuketicinin secim hakkini elinden al ve onlara sunu soyle "Samsung mu aliyorsun yada htc yada herhangi bir marka, beni almadigin icin 200 dolar fazla cik simdi"..
    Basarmak bu kadar kolay ne ugrasacaksin argeyle tasarimla vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prydzsnare -- 30 Aralık 2014; 13:35:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

Vaio sana sesleniyorum:
    Hic sifirdan piyasaya falan girmeye, rekabet etmeye calisma. Urunlerimiz japon malidir de, parcalari hatta her seyi cinden ucuza mal et, sadece parcalari birlestirecegin kasayi tasarla, sonrada hemen japon hukumetinden KORUNMA karari iste
    Baska turlu devlerle mucadele edilmez, en guzeli yurt mali uretiyorum diye hepsinin fiyatini sisirt, tuketicinin secim hakkini elinden al ve onlara sunu soyle "Samsung mu aliyorsun yada htc yada herhangi bir marka, beni almadigin icin 200 dolar fazla cik simdi"..
    Basarmak bu kadar kolay ne ugrasacaksin argeyle tasarimla vs..

helal olsun güzel yorum. Başka bir yorum eklemeye gerek yok.

• evimde 2008 de aldığım sony vaio notebook var, Hala tıkır tıkır çalışıyor ilginç şekilde pilide 1 saat kadar dayanıyor. Alırken epey bir para vermiştim ama parasını çıkardı veselam; Eğer akıllı telefonlarınıda bu kalitede çıkarırsa bence piyasayı baya bir zorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihhoztas

Hiç bir Sony cihazını kullanmadığın o kadar belli ki. Zaten Sana göre Samsung dan başka fiyatını hakedenyyoktur

Z serisi laptopum var.Hem lenovo hem sony 2 tane.Xperia sp arkadasa aldik 1 hafta kullandım.Digital kameram sony cybershot.Haklısın hiç kullanmamışım.
    Şuan kullandığım telefon thl t6s fiyatı 200 lira.Sp den farkı kamerası iyi değil.(teknik farklarını katmıyorum.Kullanıma yansımıyor).
    Senin sadece marka takıntın varki tanımadan etmeden insanları karalama yoluna gidiyorsun.

• Sony nerden bilsin VAİO nun akıllı telefon pazarına gireceğini. Bilse koyardı anlaşmaya bir madde de ama dediğim gibi hiç zannetmiyorum VAİO için böyle bir sınırlama yoktur.

VAİO mevcut 11.6" lik Windows tabletlerini rahatlıkla Snapdragon gibi ARM işlemcilerle Android tablet yapabilir.

• sony laptopları vaioa bıraktı da ne ilerleme kaydetti vaio laptoplarda?

sıfır

tr de ben vaio laptop satan mağaza bulamadım

sony ismi olmadıkca o cihaz % 80 değer kaybeder

bugün eski sony vaio sahipleri çok şanslı bence

vaio girsin mobil pazara da görsün kayseri pastırmasını :D
  • VAIO diye telefon mu olur ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

VAIO diye telefon mu olur ya

Olur, hatta on numara olur; isminin neyi var ki

Vaio'nun telefon piyasasında tutunabilmesi için çok farklı şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum; mesela Vestel gibi saçma şeyler yapabilir, örneğin s800'e 512 mb ram koyup Vestelden kat be kat daha saçma işler yapabilir; yapsın vesselam, ne gülerim ama

• logo gayet şık

okunuşu kulağa hoş geliyor.

bu proje tutar aga.
  • Satarken koruma anlaşmaları ile tedbir almaları gerekiyordu. Markayı iyi yönetirlerse Sony'nin başı ağrır.

• Çıksın da bizim memlekete zaten gelmeyecek yine uzaktan takip anca. Vaio çıkarsa üst seviye cihaz çıkarır gibi ve fiyatının da gereğince uygun olması lazım ki bir pazar payı elde edebilsin

• Artık fiyat performans ve değişik, ilgi çekici bir şeyler istiyorum kendi adıma.Umarım güzel şeyler yaparlar.
  • Aslında Japon pazarı için geçerli bir ürün çıkarma olayı olabilir.
    Aslında altında Sony vardır.

Belki de anlaşma ile ilgili bazı durumlar bu konuda sıkıntı çıkartır.
    Belki de sıkıntı çıkarsa Sony'e geri dönmesi için yapılan bir hamledir bu olay.

Bekleyip görmek en güzeli.
    Bekleyip de heyecanı yaşamak ise acı ama tatlı.

Tuhaf bir his oluşturdu içimde :/

• 3 ayda bir yenisini üreteceği yeni bir model grubu desenize..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony'e ihanet bu resmen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.