Şimdi Ara

Microsoft, 'Spartan' kod adlı yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft, 'Spartan' kod adlı yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyor olabilir

Microsoft'un Windows 8 ile arayüz değiştirmesi, zamanında bazı kullanıcıların tepkisine yol açmıştı. Bu tarz tepkilerin Windows 8'in kullanım oranlarındaki ivmelenmesinde problemler çıkardığı aşikar. Ancak görünen o ki Microsoft bir sonraki Windows Sürümü olan Windows 10 için işini şansa bırakmak istemiyor.

ZDnet yazarı Mary Jo Foley'in haberine göre ise şirket bir sonraki sürüm için Internet Explorer'dan farklı Spartan kod adlı bir tarayıcı daha geliştiriyor. Haberde özellikle tarayıcının bir Internet Explorer güncellemesi olmadığı ve yeni bir tarayıcı olarak geliştirdiğine dikkat çekiliyor. Habere göre yeni geliştirilen bu tarayıcının "hızlı ve basit" olması hedefleniyor.

Internet Explorer'ın zaman içinde önce Firefox tarayıcısına daha sonra da Google'ın tarayıcısı Chrome'a büyük bir pay kaptırdığı biliniyor. Ayrıca tarayıcının geçmişten kötü anılan ismi düşünülürse yeni bir tarayıcı hazırlanıyor olma ihtimali olası gözüküyor. Yeni tarayıcının Windows 10'un içerisinde kullanıcı isteğine bağlı olarak kurulum sırasında yüklenebileceği düşünülüyor, şu an için yayınlanan beta sürümlerde bu tarz bir seçenek olmasa da tarayıcının geliştirme sürecinin bitmesiyle işletim sisteminde yer alması olası.

• Spartan ismini fazla kullanıyor Microsoft. HALO oyununda da vardı. Oradan aklıma geldi
  • atı alan üsküdarı geçti, zamanında sen umursamazsan kaptırırsın işte böyle. alternatif bir tarayıcı çıkarmaya çalışmaları kullanıcılar için iyi ama chromdan şikayetçi olan kimse görmüyorum ben, niye spartana geçsin ki insanlar. microsoft havada sekiz takla da atsan değişen bir şey olmayacak, bu saatten sonra elindekileri kaybetmemeye çalışmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

atı alan üsküdarı geçti, zamanında sen umursamazsan kaptırırsın işte böyle. alternatif bir tarayıcı çıkarmaya çalışmaları kullanıcılar için iyi ama chromdan şikayetçi olan kimse görmüyorum ben, niye spartana geçsin ki insanlar. microsoft havada sekiz takla da atsan değişen bir şey olmayacak, bu saatten sonra elindekileri kaybetmemeye çalışmalı.
    Spartan ıspartalı demek... Ispartalılar kullansın...
  • Şuan internet expoları sadece idm için kullanıyorum.Malum chrome'da idm hatalı ama internet expolarda sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1BilimAdamı

Şuan internet expoları sadece idm için kullanıyorum.Malum chrome'da idm hatalı ama internet expolarda sorunsuz çalışıyor.
    Biri çıksında Opera'ya alternatif üretsin. İlerde bozar belki alternatifimiz olsun Opera'ya.
  • Olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starrk35

Olabilir.
    Microsoft Essential gibi olmasın da
  • İsimden kaybetmiş, Chrome Opera gibi daha sempatik isimler bulmalılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

İsimden kaybetmiş, Chrome Opera gibi daha sempatik isimler bulmalılar
    safari'deki rahatlık hiçbir tarayıcıda yok, keşke windowsa da gelse de windows kullanan kardeşlerimiz de faydalansa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vasto Lorde

safari'deki rahatlık hiçbir tarayıcıda yok, keşke windowsa da gelse de windows kullanan kardeşlerimiz de faydalansa.

Alıntıları Göster
    Bu saatten sonra spartan mpartan bi halt yiyemez... Piyasayı çoktan kaptırdı geri de alamaz bir daha...
  • Demek Chrome ve FF ile savasacak yeni bir savasci yolda :) Ati alan Uskudari gecti, artik bosa ugrasiyor diye zirvaliklar duymak cok sacma... Bu gune kadar biz kullanicilar hangi distem daha hizli daha stabil daha duzgun calisiyirsa ona gecmekten hic cekinmedik. Win 10 ile rem kullanimi cok dusuk seviyelerde olacak, eger bunla uyumlu bir tarayici yaparlarsa onunde kimse duramaz. Sonucta isletim sisteminin kendi yazilimi ve bu sefer becerirlerse baska programlarla ugrasmaya gerek kalmaz.
  • Gençler bilmez kaç tarayıcı geldi geçti bugüne kadar. Chrome devri de biter bir gün belli olmaz, atı almakla geçilecek iş değil yazılım sektörü
  • quote:

Var zaten ;)
    http://support.apple.com/kb/dl1531
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şeker Hapı

Gençler bilmez kaç tarayıcı geldi geçti bugüne kadar. Chrome devri de biter bir gün belli olmaz, atı almakla geçilecek iş değil yazılım sektörü
    Chrome tarzında bir tarayıcı olsa hiç de fena olmaz, bekliyoruz.
  • JessieJ J kullanıcısına yanıt
    Bence forumdaki tek zırvalık sensin. Biraz uslubuna dikkat et saygılı ol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bence forumdaki tek zırvalık sensin. Biraz uslubuna dikkat et saygılı ol...

Bkz: Saçmalamaya devam etmek.

Uslubuna dikkat et diyenin uslubuna bak hele, orada saygısız bir şey yok ama sen seviyeyi bu mesajla düşürdün bile şimdi boşa alıntılama kaybol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

quote:

Var zaten ;)
    http://support.apple.com/kb/dl1531

malesef en son 2012de yayınlanan eski sürüm o, son sürümle arasında dağlar var

• Chrome şuan bir numara. Etkili bir tarayıcı daha ortaya çıkmadan da imkansız yerini kaptirmasi. Microsoft pek umut vermiyor bakalım nasıl bişey ortaya çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archimert

Gençler bilmez kaç tarayıcı geldi geçti bugüne kadar. Chrome devri de biter bir gün belli olmaz, atı almakla geçilecek iş değil yazılım sektörü

Netscape, opera, mozilla, firefox şimdi de chrome. Ama en beğenmediğim chrome nedense. Opera bile ona benzedi.. ısınamadım bir türlü chrome a...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.