Şimdi Ara

359. dönem (mayıs 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.743
Cevap
29
Favori
116.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son 21 beklemedeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizak53 -- 3 Nisan 2015; 10:45:08 >
  • bian önce açıklansın sıkıntı bastı iyice... Allah hepimizin hakknda hayırlısını nasip etsn.. mayısta varmı Trakyadannn beyler..
  • Banker_ B kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı herkeste var ,artık iyiden iyiye kaldığımız şehirde ,evde vs. misafiriz .Hiçbir şeye konsantre olamıyoruz açıklansın da gidelim artık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sui_Generis1 -- 3 Nisan 2015; 15:56:12 >
  • Beyler Askere götürebileceğiniz en iyi şey bu telefon

En küçük olarak bunu tavsiye ederim. Ben aldım cüzdanın kart gözüne koyabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-card-phone-cuzdana-sigan-telefon-202317974/detay/
  • hakeen kullanıcısına yanıt
    Cok haklisin kardesim. Diger gruplara baktim adamlar fena heyecanliymis bizde tik yok sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vrnty -- 3 Nisan 2015; 18:18:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey olmaz sallayın.Bu bedelli çıktı ya.Zengin malaklar gidince heyecanlılar da gitti otomatikmen :D
  • Acaba bu bedelli yedek subaylığa etki eder mi? Az asker giden dönemde uzun dönem olma ihtimali daha mı fazla yoksa her dönem ortalama aynı sayıda mı yedek subay alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mekkeravza38 M kullanıcısına yanıt
    zor olan zamanın boş işlerle geçmesi mi ?
  • 358 K/D Ankara Etimesgut Zirhli Birliklerde yapiyorum askerligi. Askerlikle ilgili istediklerinizi sorabilirsiniz. Safak 106:P

• Şimdi bir muhabbettir dönüyor ortalarda bu ziraat bankası hesabı askere gitmeden önce askerlik yapacağımız yerdeki şubede açılıyor gibisinden. Üst devreler bu şekilde daha önceden nereye düştüğünü öğrenen oldu mu?
  • Bildigim kadariyla uzun donemlerde oluyor o muhabbet o da en fazla 1 2 gun oncesinden. Dogruluk payi ne inan bilmiyorum. Bizim hesaplarimiz birlige teslim olduktan sonra banka personeli tarafindan acilmisti. Bir stand kuruldu siraya girdik(gunde milyonlarca kez giriyorsun ozellikle acemilikte) islemleri o standda yaptik ve kartlari aldik.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordofpc

Beyler Askere götürebileceğiniz en iyi şey bu telefon

En küçük olarak bunu tavsiye ederim. Ben aldım cüzdanın kart gözüne koyabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-card-phone-cuzdana-sigan-telefon-202317974/detay/

Cuzdani da x ray cihazina sokuyorsun yalniz. Telefon sokmak biraz da sans isi aslinda. Ust bas arayan adamlar sen ben gibi asker. Benim tavsiyem acemilikte sokma. Sokacaksan da ayakkabinin icine koy. Ama her kislada arama yontemi ve kullanilan cihazlar degisebiliyor. En iyisi once ortami taniyip usta birliginde sokman.

• 357-2 şafak 57
    kastamonu jandarma egitim alayından geldim
    aralık ocak aylarında kaloriferler yanmadı. -25 derecede kafamızda bereyle uyudugumu hatırlıyorum
    19 gün duş alamadık sıcak su yoktu. hala yokmuş duydugumuza göre
    kastamonu da acemilik yapanlara allah sabr versin 35 40 gün geçmiyor.

şimdi jandarma ezine egitim taburundayım
    görüp görebileceginiz en rahat yer
    8-6 calışıyoruz
    3 günde bir 2 saat nöbet tutuyorum
    ama en rahat askerliğin ......
    şunu da ekleyeyim yaşı tutup işi gücü olan kısa dönem bedelli yapmıyorsa akıllı gözle bakmam..
    çünkü ne kadar vatan sevsenizde askerdeki rütbeli arkadaşlar cok güzel askerlikten sogutuyor.
    özellikle üniversite mezunu olarak gidiyorsanız askere, astsubay ve uzman çavuşların ne kadar egitim bakımından yetersiz oldugunu görüyorsunuz
    çok cahil olanları var..
    Allah hepinizin yardımcısı olsun
    sıcakta askerlik daha da zor olur diye tahmin ediyorum
    Hayırlı tezkereler

• Benim bir sorum olacaktı. Ben tecilliydim, 13 şubatta tecilimi bozdum. Mayısta askersin dediler. Muayeneye de yollamadılar çünkü daha önceden yani 1 buçuk yıl önce tecil yaptırırken sağlık bilgilerim mevcutmuş. 1-31 mart arası bilgilerinde değişiklik olursa gel dediler. Sonrasında gözümle ilgili bir sorun yaşadm 3,50 miyop çıktı sol gözüm. 25 martta bunu bildirdim. Sorum şu: sağlık bilgilerini sevk öncesi hazırlık işleminden önceki mayıs celbi son başvuru tarihine kadar halletmem gerekliymiş yoksa bir sonraki celbe yani ağustos'a sarkarmışım bu ne derece doğru?Çünkü ben tecil bozma başvurumu son başvuru tarihinden önce halletmiştm bir sağlık sorunum yoktu sonradan oldu yine de ağustos'a sarkma durumu oluşurmu?
  • Hiç karıştırmasaydın onu bildirsen nolur bildirmesen nolur:)

• sıra bize mi geldi ne?
  • vrnty V kullanıcısına yanıt
    tık olcak hal yok ki kardeşim.. askere gidecegimi çalıştıgım kuruma bildirdim artık her yaptıgım iş zor gelio gereksiz bi gerginlik yaş oldu 27 bu saatten sonra gitmek zor gelio inan ... şimdiki aklım olsa lise bittiği gibi giderdm... ama kısmet böleymiş .. cümlemizin için hakkımızda en hayırlısı olsn inşallah..
  • Arkadaşım türkçe zor konuşuyor ingilizce bilmiyor . Denizci ispanyada askerlik yaptı.. Şansınıza neresi düşerse artık.. Adam ispanyada askerlik yaptı geldi yok böyle bir şans :S
  • Banker_ B kullanıcısına yanıt
    Cok haklisin kardesim. Aynen ayni yastayiz lise degilde kardesim ben de keske uni bittiginde gitseydim diyorum. Ustune bide yuksek lisans yapinca uzadida uzadi. Ama hayirlisi be kardesim simdi beklemek daha zor. Su yerler filan aciklansa bi nebzede olsa rahatlardik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0XXaskerXX0

Benim bir sorum olacaktı. Ben tecilliydim, 13 şubatta tecilimi bozdum. Mayısta askersin dediler. Muayeneye de yollamadılar çünkü daha önceden yani 1 buçuk yıl önce tecil yaptırırken sağlık bilgilerim mevcutmuş. 1-31 mart arası bilgilerinde değişiklik olursa gel dediler. Sonrasında gözümle ilgili bir sorun yaşadm 3,50 miyop çıktı sol gözüm. 25 martta bunu bildirdim. Sorum şu: sağlık bilgilerini sevk öncesi hazırlık işleminden önceki mayıs celbi son başvuru tarihine kadar halletmem gerekliymiş yoksa bir sonraki celbe yani ağustos'a sarkarmışım bu ne derece doğru?Çünkü ben tecil bozma başvurumu son başvuru tarihinden önce halletmiştm bir sağlık sorunum yoktu sonradan oldu yine de ağustos'a sarkma durumu oluşurmu?

Selamlar. Sanırım arada gözden kaçmış.

Siz tecili bozdurup askere gitmek istemişsiniz. Bu durumda mayısta bizlerle askersiniz. Fakat göz probleminiz nedeniyle 25 martta şubeye bildirim yapmışsınız. 31 Mart'a kadar eğer doktora gidip yeniden muayene olup, aldığınız kağıtla şubede işlemi yaptırdıysanız sorun olmadan bizlerle gidebilirsiniz. Yaptırmadıysanız bile 25 Mart'ta gittiğinizde görevli bilgisayarda herhangi bir giriş, işlem yapmadıysa (şifayen konuştuysanız) yine bizimle gidiyorsunuz.

Görevli herhangi bir giriş yaptıysa sonucunu bilmiyorum ama şubeye gidip askerlik durumu belgesi çıkartabilirsiniz. Orada aktif durumunuz görünecektir.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.