Şimdi Ara

Çin hükümeti, Gmail'e erişimi tamamen yasakladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Yaklaşık 6 ay önce Çin hükümetinin kapsamlı sansür hamlesi ile birlikte bir çok Google servisi de ülkede yasaklamıştı. Fakat Çinli kullanıcılar MAP, POP, ve STMP protokolleri sayesinde başka mail istemleri kullanarak Gmail hesaplarına erişebiliyorlardı. Fakat geçtiğimiz günlerde Gmail erişimdeki ani düşüş artık bu erişim yönteminin de engellediğini doğruladı. Çinli kullanıcıların ise bu servislere ulaşmak için ellerinde bir tek VPN çözümü kalmış gibi gözüküyor.

Google'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı şeffaflık raporunda da erişim engelinin yansıması dramatik bir şekilde görülüyor.  Ülkede daha önce arama motoru başta olmak üzere Google'ın maps,drive,docs gibi hizmetleri de yasaklanmıştı. Ayrıca ülkede Facebook, Twitter, Youtube gibi servislerin de erişim yasağı olduğunu hatırlatalım.

• yazık üzülüyorum böyle ülkelerde doğan insanlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

yazık üzülüyorum böyle ülkelerde doğan insanlara.

Önlemini almazsak çocuklarımız, torunlarımız benzeri bir ülkede doğmuş olacak.

Bir de Google, Android'i Çinli fasonculara yasaklasa ne olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Böyle ülke dediğin ülke, Türkiye'ye 100 kere cebinden çıkarır. Sen hayırdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özaltay

quote:

Önlemini almazsak çocuklarımız, torunlarımız benzeri bir ülkede doğmuş olacak.

Bir de Google, Android'i Çinli fasonculara yasaklasa ne olur diye düşünüyorum.

Açık kaynaktan yani AOSP den yararlanıyorlar zaten. Hiçbir Google servisi olmaz Çinli telefonlarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

ekonomisi büyük, ordusu da güçlü de içinde yaşayanlara ne yararı var bunların? bayramlarda gökyüzünde uçan jetlere bakıp gururlanan işsizler de böyle düşünüyor mudur? mesela kuzey avrupa ülkeleri falan çin'in yanında ekonomik ve askeri olarak güçsüzler ama bu ülkelerden vatandaşlık hakkı elde etseler çinliler ne yapar bir düşünün.

vatandaşlarını diğer ülkelerin markalarının ucuz işçisi olarak saati birkaç dolara çalıştıran ülkeden hayır gelmez. durumu onlar da biliyor o yüzden sansür uyguluyorlar. sansürsüz bir internete erişim olsa çıkan isyanı bastırmaya 2 küsür milyonluk orduları bile yetmez.

bizim memleket de çok matah olmasa da en azından daha özgürüz ve daha insancıl şartlarda yaşıyoruz. gidişat pek iyi değil gerçi ama şimdilik iyiyiz

• Çin demek sahtekar demek, o toplum asla başarılı olamaz, Batı isterse 1 içinde Çin i sadece ekonomi-politik yollarla hallaç pamuğuna çevirir.

• o değil de ben google olsam yasaklayın youtube u derim çine, 1 milyar adama youtube mu dayanır.

• acmtncy A kullanıcısına yanıt
    Ben de Türkiye'de doğan bizlere üzülüyorum çünkü demokrasi ve özgürlük anlamında Çin'den pek de bir farkımız yok. Seçim zamanı insanlar görüşlerini paylaşmasın diye erişime kapatılan twitter ve youtube'u unutmayalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

hehe öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Ben de Türkiye'de doğan bizlere üzülüyorum çünkü demokrasi ve özgürlük anlamında Çin'den pek de bir farkımız yok. Seçim zamanı insanlar görüşlerini paylaşmasın diye erişime kapatılan twitter ve youtube'u unutmayalım...

Genç biri olduğunu düşünüyorum. Durumumuz güllük gülistanlık değil elbette. Ama Bu ülkede 80 li yılları, hatta 90 lı yılları görüp yaşasaydın şu anki haline şükrederdin inan bana. Annesi ile Kürtçe konuşan askerin komutanı tarafından öldüresiye dövüldüğünü gördü bu gözler. Yurtdışındaki insanların nasıl yaşadığı konusunda da çok emin olma bence. O çok övülen batıda(istisna olabilir) ; müslüman olduğunu öğrenen bir polisin seni nasıl aşağılayıp pislik gibi davrandığını görüp yaşaman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Günümüz faşist Türkiyesinde doğmak daha mı iyiydi yani?
  • Çin hükümetini tebrik ediyoruz.Kirli nsa'da ülkelerini arındırıp geniş vizyon ve vizyonlarını gerçekleştirecekler.

Bizim hükümette anca peşkeş atar bunlara.3 lira vergiye insanını satar.

• Çin dogru olanı yapmış. Gmail, hotmail,facebook,googleSearch,twitter vs... bunlar istihbarat amaçlı üretilmiştir. Özellikle google için özel şirket görünümlü istihbarat örgütü denilebilir... Dikkat edin hem cinsleri olan hiçbir şirket bunların yaptıgı işin 10 da birini yapamıyor neden çünkü arkalarında büyük bir gizli devlet destegi var... Ayrıca kimse babasının hayrına size meil vericek degil... Keşke ülkemizin de kendi arama motoru, maili, facesi olsa...

• homebird kullanıcısına yanıt
    Avrupa'da Müslümanlar dövülüyorsa burada da Aleviler, Ateistler dövülüyor. Değişen birşey yok. Hristiyan ve Müslüman toplumlar halen radikal dincilik denen hastalıktan kurtulamadı malesef.
    Örnek alınması gereken ülkeler bu sorunları aşmış olan Kuzey Avrupa(Nordic) ülkeleridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

Günümüz faşist Türkiyesinde doğmak daha mı iyiydi yani?

turkiyenin durumuda iyi degil ama cinde gocmen iscilere yapilanlar cok ayri boyutta. arkadas dogru demis, cin internetteki sansuru kaldirsa halki cok fena ayaklanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wswswq

Çin demek sahtekar demek, o toplum asla başarılı olamaz, Batı isterse 1 içinde Çin i sadece ekonomi-politik yollarla hallaç pamuğuna çevirir.

Ucuz işçilik varken kimse çin e dokunmaz insanın aklı mantığı almıyor 1.5 milyar insan hergün yemek yiyor uyuyor ve hepsini tek hükümet yönetiyor

• Hani biri demişti twitter miviter hepsinin kökünü kazıyacağız hamdolsun diye. Bizim başımızdakilerinde de pek farkı yok onlardan.

• Amerikan şirketleri casus gibi çalışıyor ve dahası yerel sistemlerin gelişmesini engelliyor. çinin derdi bu. abd şirketlerinin içeriye girmesini ,bilgi edinmesini ve yerel kuruluşların önünü kesmesini istemiyor. zamanında bizdede yasak yapılır yerel şirketler getirilseydi bu kadar bağımlı olmazdık. adamlar her yerden işgal etmiş bizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Avrupa'da Müslümanlar dövülüyorsa burada da Aleviler, Ateistler dövülüyor. Değişen birşey yok. Hristiyan ve Müslüman toplumlar halen radikal dincilik denen hastalıktan kurtulamadı malesef.
    Örnek alınması gereken ülkeler bu sorunları aşmış olan Kuzey Avrupa(Nordic) ülkeleridir.

22 temmuz 2011.
    Yer Norveç. Anders Behring Breivik adında bir Norveçli 8'i bombalı saldırı ile 69'u sniper ile olmak üzere 77 kişi canice, vahşice hislerle ve planlayarak öldürdü.
    21 yıl hapis cezası aldı. Oyun konsolu, televizyonu, kliması bulunmaktadır.

Sizce böyle bir cani aynı eylemi Çin'de ya da Türkiye'de yapsa cezası ne olurdu.
    Vicdanlar rahatlar mıydı?

Balık hafızalar 2 saniye daha hatırlasın olanları.

Unuttun demi neyi hatırlayacağını yukarıda bak oku tekrar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.