Şimdi Ara

Samsung Galaxy Alpha projesi rafa kalkabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Galaxy Alpha projesi rafa kalkabilir

Samsung'un premium tasarım diline geçişteki ilk örnek olarak gösterilen Galaxy Alpha akıllı telefon modeli kendinden sonra gelen Galaxy Note 4 ve Galaxy A serisi için de referans olmuştu. Ancak Samsung'un premium ürünler konusunda strateji değiştirdiği ifade ediliyor. 

Güney Kore'den gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy Alpha akıllı telefonunun üretimini durdurma kararı aldı ve kaynaklarını Galaxy A gibi orta ve giriş seviyesi akıllı telefonlara yönlendirmeye başladı. En geç 2015 başlarında Galaxy Alpha üretimi durmuş olacak. 

Samsung'un neden böyle bir karar aldığı konusunda bir bilgi yok ancak Galaxy Alpha modeli orta seviye bir cihaz olmasına rağmen 600 Avro civarındaki amiral gemi seviyesine yaklaşan fiyatı nedeniyle oldukça eleştirilmişti. Muhtemelen cihazın beklenen satışları yapamaması maliyetlerin karşılanamamasına sebep oldu. Galaxy A serisine yöneliş de zaten bunu gösteriyor. 

Bölge bölge satışa sunulan ve ülkemizde de Ocak ayında piyasaya çıkması beklenen Galaxy A serisi ise en yüksek 365$ fiyat etiketine sahip. Metal bir kasa kullanan serinin satışa sunulduğu bölgelerde ilgi gördüğü belirtiliyor. Bu bakımdan seriye bir de Galaxy A7 modelinin ekleneceği biliniyor. 

Şimdilik Samsung'un yeni stratejisi ile ilgili resmi bir teyit yok. Ayrıca Samsung'un premium çizgisini devam ettireceği Galaxy S6 modelinin durumu da bu haber sonrasında belirsizliğe düşüyor. Ancak gelecek yıl başlarında kesin bilgiler elimizde olacaktır.  

• Doğru yolu bi türlü bulamadın be Samsungçum, ben şahsen Alpha'yı sevmiştim, gayette güzel gidiyordu; seriye son vermeleri kötü oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle pil koyarsan böyle olur. Fiyat performans dengesini bir türlü kuramadılar. Metal ince estetik alpha yeniden başla. Reklamı bile faul.

• Z1c ve z3compact dururken ve fiyatı ondan kat kat ucuzken alınacak cihaz değil pil desen ölüydü Alpha samsung un gücünü gösterdi premium tasarım ve metal kasa olunca ezikleri oynayışını :) su geçirmezlikte yok komik bir pil kapasitesi kazık bir fiyat eksik donanım boşşş

• Bence Galaxy S5 ile S serisi bitmeli ortadan kaldirilmali.

• Alpha daha ilk versiyon Samsung ilk versiyonda vaz geçecekse durum vahim . Donanım tarafında güçlü bir versiyon yap ondan sonra değerlendirirsin . Hemen neden su koyu veriyon .

• Alpha kullanıyorum ve pil performansından gayet memnunum.Sadece geceleyin kamerası bariz kötü çekiyor..

Bunu da güncellemeyle aşarlarsa hiçbir sıkıntım yok

• artık galaxy serisi bitmeli başka bir seriye başlamalı samsung
  • Ortalık yine Samsung çöplüğü olacak anlaşılan.
    Bizde en iyi telefonlarından Note3 ile yolumuza bakarız.
  • Orta seviye?
    S serisi varken gereksizdi orası kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 29 Aralık 2014; 18:05:29 >
  • tasarımı çok güzeldi telefonun

• Alfa güzel telefon da pili 1 günü bile tamamlayamıyor. Ayrıca fiyat/performans oranı da eksilerde 1900 tl ye M8 alıyorsun artık Samsung da iyice saçmaladı. Hayır neyi ispatlamaya çalışıyorlar anlamadım gitti. Apple gibi marka algısı oluşturabileceğini sanıyorlarsa bu cihaz ve fiyatlarla bunu rüyalarında bile göremezler. Bu arada Apple la gıcık olduğumu ve asla almayacağımı söyleyeyim ama ortada da bir Iphone olgusu var bunu da inkar edemem. Şu aralar bu seviyeye çok olmasa da sadece HTC yaklaşabildi M8 ile. Samsung aklı başına almalı ve hem fiyatı iyi ayarlanmış hem de iyi cihaz serisi ile yoluna devam etmeliler. Ayrıca W (wonder), Ace, Grand, Zoom, Active, ve sayamadığım yüzlerce saçma model yerine işini yapan sınıfı tam belli olan ve alanı en az iki sene memnun eden seriler üretmeli. Samsung W, Ace de ne ya, Grand ne arkadaş neyse.....

• Ayda yılda bi metal kasa telefon çıkarırdi onu da kaldırmak için kendilerini yirtiyorlar

• Samsung Türkiye pazarlama müdürü satış Rekorları kırıyoruz diye artistlik yapıyordu ropörtajda?

• s yerine su modele ağırlık versene.

neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum
  • Yazık ya

• Alpha diye bir seri gereksizdi bence, premium cihaz açığını kapatmak için çıkarılmış bir seri. Ama S serisi cihazları premium fiyatlara satıyor(2200+ çıkış fiyatları) zaten, bu saatten sonra onların malzeme kalitesini de premium yapması gerekir.
    S serisi premium cihaz olduktan sonra alpha diye ayrı bir seriye gerek yok. S6 ve S6 mini gayet yeterli olur. S6 minide donanımdan kısma saçmalığından da vazgeçti mi tamamdır bu iş. Model azaltma böyle yapılır.
    Gerçi ben model azaltacaklarına inanmıyorum, note 4'ün bile sürekli farklı versiyonları çıkıyor baksanıza...
  • Samsung Türkiye pazarlama müdürü satış Rekorları kırıyoruz diye artistlik yapıyordu ropörtajda?

• Piyasa bi çöpten daha kurtuldu

• Gereksizdi tamam da orta seviye derken??

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.