Şimdi Ara

Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu yazımda sizlere 3 ekonomik tabletin karşılaştırmasını yapacağım.

Güncellenecek

Olidata WB 9 Özellikleri:

Olidata WB 9 Fiyatı : Link

Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)  Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)

Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)  Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)

Not: Sesli çekilen videolarda Bluetooth hoparlör kullanılmıştır.

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................

[simage] Pipo Ultra U1Pro -- Olidata WB 9 -- Olidata WB 7 (Ekonomik tablet içerir)[/simage]

Olidata WB 7 Özellikleri:

Olidata WB 7 Fiyatı : Link

Not: Sesli çekilen videolarda Bluetooth hoparlör kullanılmıştır.

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Pipo Ultra U1Pro Özellikleri:

Model:Pipo Ultra U1Pro Dual Core tablet PC CPU:RK3066 Dual Core 1.6GHz

System: Android 4.1 RAM:1GB DDR3 Capacity:16GB Screen:7 Inch IPS Capacitive touch screen, Resolution:1280x800 Visible Angle:178°

Extend Card:Support TF card up to 32GB

Camera: Dual Camera,Lead 0.3 MP+Back 2.0MP

WIFI:802.11 b/g/n Gravity Senso:support Bluetooth:Support 3G:Not built in, support external 3G dongle: E1916,ZTE AC2736,HUAWEI E1750,HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W Audio:MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

Ebook:TXT,PDF,HTML,RTF,FB2 Picture:JPG,GIF,BMP,PNG Video:RM,RMVB,AVI,WMV,MOV,MKV,DAT,MPEG,3GP,TS,FLASH,HTML,MP4,VOB,DIVX,FLV

Language:Czech,Dansk,German,English,Spanish,Russian,French,Italian,Dutch,Norwegian,Polski,Greek,Portuguese,Svenska,Turkey,Korean,Japanese,Simplified Chinese,Traditional Chinese Other

Applications:File Manager,OfficeSuite,Google Search,Task Manager,Browser,Gallery,Android Webkit,Clock,Calculator,Calendar,iReader,Gmail

Microphone:built-in microphone Speaker:built-in stereo speaker I/O Port:1* Mini USB 2.0 port,1* 3.5mm Earphone port,1*HDMI port,1*TF Card port

Battery:3550MAh/3.7V Rechargeable Li-ion Battery Product Net Weight:332g Product Size: 184.3x130.8mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 23 Ocak 2015; 19:28:14 >

• Artes Olidata WB 9 4.4.2 Kitkat Rom dosyası : https://yadi.sk/d/b9j5KWUzdy3md Phoneixsuit :https://yadi.sk/d/MVfGw-oLVVMYs

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Artes Olidata WB 7 4.4.2 Kitkat Rom dosyası :https://yadi.sk/d/gpAyKUkHdy472 Phoneixsuit :https://yadi.sk/d/MVfGw-oLVVMYs

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Pipo Ultra U1 Pro Kitkat Romu eklenecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 23 Ocak 2015; 18:35:51 >

• Herkese Merhabalar,
    Eşim için Candycrush vb. Tarzı Oyunlar Oynaması, internete Girebilmesi Hatta Bazen TV izlemesi için
    7 inch Android Tablet Almaya Karar Vererek TV'de Gördüğüm Shopping Kanalından 169 Liraya Almıştım

Tablet Tamamen Plastik Kaplama ve 512 MB Ram 800x400 Ekran Olup Hediye Malzemeleri Bol Şekildeydi!
    Tablet Beklentilerimizi Hemen Hemen Karşılıyordu Yalnız TV Programında TV izlerken Donmalar Falan Oluyordu

Derken Tablete Kendim için Uygulamlar, Futbol ve Araba Yarışları Tarzı Oyunlar Yükleyip Oynamaya Başladım.
    işte Bu Noktada Tablet Neden Ekonomik Olduğunu, Ben Kullanırken Göstermeye Başlayıp Aksamaya Başladı..
    Bazı Uygulamalar, Futbol ve Araba Yarışları vb. Oyunları Oynatamayıp, Oynatsada Ağırçekim Kıvamına Dönüştü.

Normaldir, Zaten Ücreti Belli Gücü Belli Diyerek Kulanıyorken Düşürdük ve Ekranı Kırıldı 60 Liraya Ekran Değiştirildi.
    Sonrasında Tablet Sadece Şarjda Çalışmaya ve Aşırı ısınmaya Başlamıştı ki Şarjdeyken Benden Bağımsız Çalışıyordu?
    Yani Ekrandaki Uygulamalara Dokunduğumda, Dokunduğum Değil Başka Yere Dokunmuşum Gibi Kendince Çalışıyordu!
    Sonrasında Bir Akşam Baktığımda Aşağıdaki Resimlerde Göreceğiniz Üzere Tablet Aşırı Şişmiş Patladı Patlayacak Gibiydi!

Sabahı Zor Ettim ki Tablet Patlayacak Elimizde Kalacak Diye Aceleyle Gönderirken Üzerinde 16 GB Hafıza Kartıda Gitti
    Tamir Edip Gönderdiler (Kargo Ücreti Benden Alındı) Fakat Hafıza Kartı Çalışmıyordu, Bakayım Derken Elimde 2'ye Bölündü.

Sonrasında Servisi Aradım ilk Konuştuğum Beyfendi Kart Sorumluluğumuzda
    Değil Diyerek Telefonu Yüzüme Kapattı, Sonra Ya.. Denen Beyle Görüştüm
    Dinledi ve Vardığı Sonuç; ''Tablet Şişmiş Hale Gelirken Baskı ya da Isınmayla
    Kartı O Hale Getirmiş Olabilir, Taşıma Sırasında Kırılmış Olabilir ve Siz Yanlış
    Şarj Etmiş Olabilirsiniz'' Diyerek Sorumlu Değiliz Diyerek Konuşmayı Sonlandırdı..

Sordum Kendisine; Tablet Kartı Görmüyor Algılamıyor Neden? Cevap Veremedi!
    Yanlış Şarj Nasıl Oluyor Bana Açıklarmısınız, Nasıl Yapabilirim? Cevap Veremedi!
    Tabletin Şişmesiyle Baskı, Isıyla Kartı Bozması, Gevrekleşmesi Benim Suçum mu?
    Tamir, Taşıma ya da Kargo Sırasında Kırılması Benim Suçum mu? Cevap Veremedi!
    Sonuç Olarak; Ben Hunharca Kartımı Katlettim Durumuna Getirdiler Soğuk Su içirdiler..

Daha Sonra Kendim için 1 GB Ram 1024x600 Ekran 7 inch Bir Tablet Daha Aldım.. Nedense içinden Ne Fatura Ne Garanti Belgesi Çıkmadı ki Önemsemedim, Ürün Tek Firmaya Ait, Onlardan Başka Satan Yok. Tablet Yine Aynı Tamamen Plastik Sadece Dediğim Gibi Fark Olarak 1 GB Ram ve Ekran Çözünürlüğü, Fakat Tablet Açıktı? Yetkili Firmanın Modemi Tanıtılmış Garibim Wrilles Onu Arıyordu :) Ya Sabırr Neyse Dedim incelemeye ve Kullanmaya Başladım.

Ürün Tanıtımında Dedikleri Gibi Flash Video Desteği Yoktu ve Gereksiz Ivır Zıvır Kullanmayacağımız Ne Varsa Ne Yoksa Yüklemişler.. Üstelik Tabletin Sistem Bölümüne Yüklemişler ve En Saçma Olan Şey ise Bize Kalan Hafıza Durumu 2 GB Bırakılmış, Saçmalamışlar!
    Fifa Yükledim Hafıza Doldu Bitti Sayılır ki Başka Büyük Boyutlu Oyun Yükleyemedim, Ekranın 2 Noktasında Dalgalanmalar Oluşuyordu! Eski Ekranı Değişen Tabletimde de Aynı Durum Vardı, Ekranın Neresine Hafif Baskılı Dokunsanız Aynı 2 Noktada Dalgalanmalar Oluyor!

Baktım Olmayacak 2. Gün Durumu izah Ettim Fakat Bana ''Biz Böyle Sistem Yaptık Falan Filan'' Diyerek Tableti Almamak için Oyaladılar! Bakın internet ürünleri 7 Gün içinde Koşulsuz Şartsız iade Oluyor Diyince, ''Kargoyu Siz Ödersiniz'' Diyerek vs. Beni Zorladıkça Zorladılar..
    Zar Zor Tableti iade Etmeme Razı Olan Yetkili Ne Hikmetse içine Doğmuş ''Fatura, Garanti vs. Her Şeyi Var Değil mi?'' Demeye Başladı!
    Bende Var Diyip Gönderdim (Anlaşmalı Kargo Firmasıyla 3.65 TL, Bana Kargo Ücretini Sizden Alırız Diyip Tenezül Ettikleri Rakam!)

Sonra Telefonda Aynı Yetkili, ''Bunun Garantisi Yok, Faturası Yok, Klavye Kutusu Yok'' Yok Yok Diye Diye 200 Lira Ödediğim Ücreti 159 Liraya Düşürdü! Hatta Kendisi Rica Minnet Firmaya Zorla Kabul Ettirmiş, Yoksa Tableti Almayacaklarmış Bana Geri Gönderceklermiş Diyede Eklemeler Yaptı.. Tabletten Kurtulmak için Neyse Dedim Kabul Ettim, Nasıl Olsa Sizi Şikayet Edeceğim Yerler Var (Örneğin Burası) Oralarda Olanları Yazarım.. Bu Arada Şikayet Sitesi Var Meşhur! Oraya Ettiğim Şikayet 1 Hafta Redaksiyon Aşaması Sonunda Yayınlandı ve Firma Tenezül Dahi Etmeyerek Cevap Bile Vermedi!

Gelelim 2 Tablet (Hatta Bir Çok Ucuz Tablet) Arasındaki Dağlar Kadar Farkı Olan, Beni Artes Müşterisi Yapan izlenimlerimi Paylaşmaya..

Velhasıl Kendime Aldığım Tableti iade Ettim, Eşime Aldığım Tabletide Sattım ve Başladım Araştırmaya (Fikir için ilk Baktığım Yer Burasıydı Tabiki) Artes! Evet Burdaki izlenimlerin Olsun, Yukarda da Görülen Oyun Performans Videoları Olsun, Şikayet Sitesindeki Frimanın Yazışmaları Olsun, Kendime ve Eşime Artes Tabletler Almaya Karar Verdim.. Eşime 8 inch, Kendime 10 inch Tablet Almayı Düşünüyordum ikiside Artes Olacaktı.. Fakat Sıfırları Pahalı Geldi ki Kendim için Düşündüklerim, Cidden Benim isteklerime ve Bütçeme Pahalı Geliyordu, 2. Ellerde ise Cihaz Sağlam Bile Olsa Bataryaları Bitiktir..

Sonuç Olarak Hem isteklerime Uygun Hemde Bütçeme Uygun 7 inch ve 9 inch Artes Olidata Tabletleri Uygun Buldum ve Sipariş Verip Aldım.. ilk Artes Olidata WB9 Siparişi Verip Kendime Aldım (Bakalım Nasıl Diye) Kullanmaya Başladım ki Gerçekten Kendim için 4x4'lük Olduğunu Gördüm
    Hemen Ardına Eşim için Artes Olidata WB7 Siparişinide Vererek Onuda Aldım, Zaten ikisi Arasındaki Fark Ekran Boyutu ve Biraz Dış Görünümdü.. WB7 ile WB9 Arasındaki Dış Görünüm Farkı ise Ses Tuşlarının WB7'de Olmaması, Şarj Giriş Yerinin Farklı, WB9'da Ek Şarj Girişi Bulunması..

Sonuç Olarak ikiside Önceki Tebletlerime Göre, Benim isteklerime ve Bütçeme Göre inanın Eskilerine Fark Atar, Eski Tabletler Oyuncak Gibi Kalıyordu! Tabletler Çok Şık (Arkası Gümüş Renkli Olanları Aldım) Isınma vs. Dertleri Yok, Merak Ettim Şarjdayken Fifa Oyunu Oynadım Hiç Bir Sorun Olmadı!

Eski Tabletlerim Şarjdayken Fifa Oynadığımda Pas Verirken Şut Atardı, Şut Çekerken Pas Verirdi Yani Aşırı Isınmadan Dolayı Menüde Bile Saçmalardı! 7 inch Tablet Tam Bayanlara Göre Düşünüyorum, internet Hızlı, Oyunlar Hızlı, Çok Şık ve TV Programında TV izlerken Donma Yok, Sorunsuz Gibi..

Kendim için Aldığım 9 inch Olanı ise Tam Erkeklere Göre (Fifa vb. Oyunlarda 7 inch Ekran Pek Yeterli Gelmiyor, Küçük Kalıyor) Bana Göre 9 inch ideal! Yukardaki Videolardaki Oyun Performansları Kesinlikle Yalan ya da Abartı Değil, inanın Oyun Performansları Videodakilerle Birebir Aynı ve isteği Karşılıyor!

Eski Tabletlerimde Bazen Oyunu Durdurup Ekranı Kapatırdım, Sonra Devam Etmek için Açtığımda Tabletler Donardı illaki Oyunu Kapatıp Açmak Gerekirdi Hatta Buda Bazen Yetersiz Kalırdı Tableti Kapatıp Açmam Gerekirdi, Fakat Artes Tabletlerde ise Tam Aksine Kaldığınız Yerden Aynı Performansla Devam!.. Tableti 2 Gün Boyunca Kapatmadan Kullandım ve Hiç Aşırı Derece Donma ve Kasma Olmadı, Hatta 10 Saat Falan Fifa'da Açık Kaldı, Oyuna Devam Ettim!

Gelelim Teknik Servis Olayına! 9 inch Tabletim Eski Tabletlerdeki Gibi Ekrana Hafif Baskılı Dokunduğumda Yine 2 Noktada Dalgalanmalar Olduğunu Gördüm? Nedense 7 inch Tabletde Bu Sorun Yoktu ve Bilirkişiye Danışarak Tableti Servise Gönderdim, Acaba Yine Kem Küm mü Edilecek Diye Düşünerek Bekliyordum?

Dün Sabah Firmadan Arayan Bayan ''Tabletiniz Yenisiyle Birebir Değiştirilerek Gönderilecektir'' Demez mi! işte Budur Dedim, Müşteri Memnuniyeti Bu Olsa Gerek.. Arkadaşlar Eğer 1 GB Ram, Hızlı internet ve Hızlı Oyun isteyenler, Şık Görüntü isteyenler, Yukardaki Videolardaki Performansları isteyenler Hiç Düşünmesin, Gerçek!

Orta Kararın Bile Üstünde Performanslarıyla ve Bütçenize Uygun Fiyatlarıyla, Firmasıyla Artes Olidata WB7 ile WB9'u Şiddetle Tavsiye Ediyorum, Pişman Olmazsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djdm1 -- 23 Ocak 2015; 15:56:31 >

• djdm1 D kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafını eklediğin tablet yakında doğum yapacakmış sanırım. Keşke göndermeseydin 2GB Ramli bir tablet sahibi olurdun belkide

Şaka bir yana Artes firmasının sana özel bir uygulaması değil bu yaşadıkların. Tüm kullanıcılarına aynı şeyleri uyguluyorlar. Tamirse tamir, değişimse değişim, iadeyse iade.

Servise gönderilen ve geri gelen tabletiniz içinde 1 kuruş ödemezsiniz, 2senedir benim bildiğim bu şekilde belki dahada eski bir uygulamadır.

Videolarda gördüğün cihazların performansı neyse odur. Ekonomik tablet alacak arkadaşlar Artes firmasının modellerini mutlaka araştırsın derim. Abuk subuk satış sonrası ulaşılamayan,

pili şişen markalarla asla karşılaştırılmaması gereken bir firma.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladiotürk -- 23 Ocak 2015; 19:01:24 >

• Merhaba arkadaşlar...

1,5 yıldan beri artes q1003 kullanıcısıyım...

Tablet almadan önce 6 ay civarı araştırmıştım... Ucuz fiyat kaliteli donanım deyince ister istemez artes göz çarpıyor.

Artesi iyi ki almışım dediklerim:

-teknik servisi çok alakalı (tablet ilk aldığımda saçma bir konu hakkında mail attım , yollayın hemen bakalım gibi bir yaklaşım sergilediler)
    -f/p ürünleri üretiyorlar.
    -q1003 için ses , batarya , ekran vs hiçbir değişkenden kaçılmamış.

Artesi keşke almasaydım dediklerim : Yani kamerası idare eder , daha iyi olabilirdi.

Ama yinede her şeyi göz önünde bulundurunca fiyatına göre alabileceğiniz en iyi tableti üreten firmadır artes.
  • Selamlar,

İlk tabletim Mobee S1600 HD idi internetten sipariş ederek almıştım, 1,2 saat kullandım memnun da kaldım video oynatmada sorun yoktu ancak ne zaman ki güncelleyeyım dedım ıste o zaman tablet donanımsal olarak çöktü, cihaz açılıyordu fakat dokunmatık dogru calısmıyordu ve ekran kaymıstı neredeyse 10 kez tekrarladım güncellemeyı ama durum aynı bende Mobee e mail attım ama cevap yok,ertesı gun tekrar attım,cevap yok, teknık servısı aradım cevap vermiyorlar, belli aralıklarla arıyorum cevap alamıyorum ertesı gunde aynı şekilde kimseye ulaşamıyorum en son çare olarak bu sorunlu halı ıle hepsıburada dan iade talep ettım ve iade geçekleştı bende derin bi nefes almıştım.

Şuan Artes QD1002 kullanıcısıyım, yaklaşık 2,5 - 3 aydır kullanıyorum. Tableti almadan önce fiyat performans olarak bir çok karşılaştırma yaptım ve Asus Memo Pad ile QD1002 arasında kararsız kalmıştım.

Forumlarda bu iki tablet arasından hanğisını seçmem gerektigi hakkında bir çok fikir aldım, çoğunluk Asusu tercih etmemi söyledi kesinlikle çin malı tablet almamam konusun da ısrar ettiler ama ben risk alarak 10'1 inç ekranı için Artes i tercih ettim.

Eğer Asus'da 300 tl ye 10'1 inç ekran sunsaydı kuşkusuz Asus alırdım buda bir gerçek. Ancak cihazı kullanmaya başladıgımda malzeme kalitesi ve servis desteginden oldukça memnun kaldım.

Tabiki hiç bir sorun yaşamadım diyemem mesela sesi çok kısıktı ve bir kaç tane ölü pixel vardı cihazda ama ölü pixeller çok gözüme çarpmadıgı ıcın garantiye göndermeye gerek duymadım.

Buna ragmen bu tableti aldıgım için pişman değilim cünkü 300 tl ye bu özelliklerde başka cihaz yoktu ve wifi çekim gücü beni en çok memnun eden yanı, laptop bile salondan zor çekerken tabletim 3,4 dalga çekiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbero -- 24 Ocak 2015; 20:22:53 >

• quote:

Fotoğrafını eklediğin tablet yakında doğum yapacakmış sanırım. Keşke göndermeseydin 2GB Ramli bir tablet sahibi olurdun belkide

Aslında Eksi Yönleri Diye Bahsedecektim Vazgeçtim
    WB7 Tüm Özellikleriyle (Bayan için ideal Dedim) Bence Yetiyor.
    Fakat WB9'u Kendim için (Oyun için) Aldığımdan 2 GB Ram, 16 GB Hafıza Olsaydı
    Diye Düşünüyordum, Fakat Bu Seferde Bence Ürünün Fiyatı En Az 50 Lira Artar Gibi?..
    Neyse Hayırlısı Artık, Şimdilik ikiside Bizim isteklerimize Karşılık Veriyor, ilerisi için Nasip?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djdm1 -- 25 Ocak 2015; 16:48:17 >

• Herkese Selamlar,
    Aslında Genel Olarak Ekonomik Tabletler 3 Aşağı 5 Yukarı Aynı Fakat Önemli Olan Firma ilgisi..
    Zaten Forumlar vb. Yerlerde inceleme Yaparak ve Videolarını izleyerek Artes Tablet Almıştım.
    Açıkcası Eski Tabletimden Bin Muzdarip iken Yine internet Alışverişi Kurbanı Olacağım Derken,
    Artes Olidata 7 ve 9 inch Tabletlerim 10 Gün içinde Birebir Değişim Yapılarak Yenileri Gönderildi
    Kısacası; Kendimizce işlere Kalkışmayıp Anında Servisle Bağlantıya Geçersek Sorunlar Gideriliyor!
    Bilemiyorum Artes Servis Yönünden Şanslı mıyım? Ya da Tüm Artesçilermi Şanslı, Bence 2. Şık

Beni Kahreden, Yukarda Eski Tabletimin Resimleri Olan Antepli Conconculara iYi Kapak Olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djdm1 -- 18 Mart 2015; 22:13:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.