Şimdi Ara

Türkler çekik gözlüymüş peki biz niye değiliz ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim sülale hafif çekik gözlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye turkleri fenotip olarak genelde beyaz badem gözlüdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.Vasquez -- 30 Aralık 2014; 7:42:31 >
  • aslında türklerin tek bir var denemez. çinliye çok benzeyen türk tipi de var, sarışın mavi gözlü türk tipi de

ama bu türk tiplerine türkiye 'deki tipimiz dahil değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 yılda fenotip değiştirdiğini sanan var, altı üstü 8-9 kuşak geçiyor o kadar hızlı nasıl değişilinebilir aklınız alıyor mu?

• ben türkiyede maks 200 300 bin gerçek türk yaşadığını düşnüyorum köken olarak gerisi kürt arap ermeni vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

Eski zamanda Türkler hep çekik gözlüymüş çinli gibiymiş asıl türkler çekikmiş fakat birçoğumuzun alakası bile yok kırgızlar tatarlar falanmı asıl türk biz türk değilmiyiz şimdi kafam karıştı

Türkler 20 fazla İmparatorluk kurumuş bir toplumdur.Tarihe bakarsan Doğu Türkleri çinli,Tibetli,Mancuryalı,mogol bir çok kız almışlar.Batı Türkler ise rus,germen,kuzey kavimlerinden kız almışlardır.
    Biz Türkiye Türklerinin soyu çoğunlukla Bati hun Türklerine dayanır.İmparatorluk dedinmi,ele geçirdiğin topraklardaki kızlarıda alırsın,Türklerin kanı belkide 100 kavimle karışmıştır,Karışsa bile Türk,Türk'dür.

Günümüzde Türk erkekleri rus,ukranyalı,moldovyalı kızlarla evleniyorlar,Karadenize gidersen,Her 10 erkek'den 2'sinin rus ve doğu ülkelerinin kızları ile evlendiğini görürsün,Son 20 yılda sarısın,mavi ve yeşil gözlü çok coçuk doğdu karadenizde

Biz Türkler neden çekik gözlü değiliz sorusuna takılma,çinli gelin alırsan çekik gözlü çocuğun olur,sarışsın hatun alırsan sarışın çocuğun olur.

• Türklük mü kaldi Dogu Avrupa, Orta Dogu, Kuzey Afrika, Bati Asya ulkeleriyle munakasaya girdik. Genlerimiz karisti tum bu milletlerle. Hatta ulkelerin gen haritasi yapilmisti bizimki en cok Yunanlarla benziyor.

• Bunlar fani şeyler hepimiz ademden gelmedik mi. Göçebe bir toplumduk üstüne her millet ile evlilikler herkesi farklı yaptı iyide oldu.
    Bizim ailede new zeland, denmark alman hollanda gibi her yerden evlilikler var.

• Sadece oğuz türklerinde cekiklik yoğundu

• Azeybaycan Turkleri ile biz yani Turkiye Turkleri arasinda ki benzerlige bak anlarsin ikimiz de ayni boydan geliyoruz gozlerimiz cekik degil mesela Kirgizistan Turku Kipcak'tir onlarin cekiktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta Asya'dan Anadolu gelene kadar, ve geldikten sonraki süre boyunca tüm ailelere farklı ırklar karışmıştır. Bir kimseyi severken, evlenirken, çocuk sahibi olurken kimse ırka baktığını filan sanmıyorum. Çerkesler, Lazlar, Kürtler, Araplar ve daha nice toplumla kan bağımız oldu. Ayrıca artık günümüzde bir ülkeden bir ülkeye gitmek olağan. Yani bir türk bikaç nesil önce Almanya'ya taşınmış, sonrasında torunları Alman'la evlenmiş olabilir. Lazlarla Gürcüler, Ruslar, Çerkesler ve Türkler karışmışsa; Türklerle de Araplar, Kürtler, Rumlar filan karışmıştır.

Artık çokta ırka takmamak gerek. Irkçılık, artık yaşadığımız devirde saçma açıkcası.
  • Benimkilerde biraz çekiktir valla ama artılı yorumlar açıklamış zaten sebebini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanley Marsh

Ona bakarsan kürtlerde sarışın mavi gözlü bir topmummus fakkaat devşirme falan filan derkene böyle esmer gavruk tenli oluvermisler.

Sen de buna inandın ciddenTelevizyonlardaki medyadaki asimile politikası öyle güzel işliyor ki demek ki insanlarımız artık bu kadar saçma şeylere inanır olmuş.Bildiğin Med topluluğu be kürtler hatta kürt diye bir şey yok pers imparatorluğunun ırak suriye anadolu üçlüsünde yaşayan perslilerdi onlar.Şu anki martı kaş kara ten tamamen onların doğalarında olan bir şey ne devşirmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Satanic Life

quote:

Orijinalden alıntı: Stanley Marsh

Ona bakarsan kürtlerde sarışın mavi gözlü bir topmummus fakkaat devşirme falan filan derkene böyle esmer gavruk tenli oluvermisler.

Sen de buna inandın ciddenTelevizyonlardaki medyadaki asimile politikası öyle güzel işliyor ki demek ki insanlarımız artık bu kadar saçma şeylere inanır olmuş.Bildiğin Med topluluğu be kürtler hatta kürt diye bir şey yok pers imparatorluğunun ırak suriye anadolu üçlüsünde yaşayan perslilerdi onlar.Şu anki martı kaş kara ten tamamen onların doğalarında olan bir şey ne devşirmesi.

Trolledim

• quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

2 temel sebep gösterebiliriz.

1 - Orta asyadan Anadolu'ya göç etmemiz ve dolayısıyla iklim değişikliğinin fenotiplerimiz üzerinde adaptasyona sebep oluşu ve

2 - 13.yy dan sonra devşirme sisteminden dolayı fenotiplerde değişim olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

2 temel sebep gösterebiliriz.

1 - Orta asyadan Anadolu'ya göç etmemiz ve dolayısıyla iklim değişikliğinin fenotiplerimiz üzerinde adaptasyona sebep oluşu ve

2 - 13.yy dan sonra devşirme sisteminden dolayı fenotiplerde değişim olmuştur.

o ilk dediğin için çok ama çok süre geçmesi lazım genel olarak btün halklarla karışmış karma olmuşuz bazılarımız daha az bazılarımız daha fazla
  • Ben hafif çekik gözlüyüm ama çinli kadar değil. Türk ayarındayız

• quote:

Orijinalden alıntı: BehzatÇ.

600 yılda fenotip değiştirdiğini sanan var, altı üstü 8-9 kuşak geçiyor o kadar hızlı nasıl değişilinebilir aklınız alıyor mu?

Ciddi misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

quote:

Orijinalden alıntı: Son Homo Erectus

Türk'ler beyaz ırktan olduğu dolayısıyla çekik değil aksine badem gözlüdürler.Karma bir toplum olayına sıcak bakmıyorum sonuçta hala kanımdaki macera ve savaş isteklerini sadece ben hissetmiyorum.Neyse karma toplum değiliz orası kesin fakat safkan mıyız?Tabiki de değiliz.Rum,Fars,Arap kanları var fakat bazılarımızın ataları öyle bir karışmış ki artık ne yapmışlar ben de bilmiyorum!?6 tane ayrı toplumdan alıp alıp mı çiftleşmiş adamlar acaba?Kim bilir neyse sonuç olarak türkler badem gözlüdürler fakat Türk toplumuna özenen ve aramıza katılan Moğollar'da çekik gözlü görmek mümkündür.Tengri Törk'ü Korusun.

Sanırım o laf çakmaların Osmanlı'yaydı.O başka toplumdan evlenmelerin sebebi başka ırkların özelliklerini alıp Türk ırkını güçlendirmekti.

Ayrıca yıl olacak 2015 Tengri Törk'ü korusun demeler , Osmanlı'yı atadan saymamalar ne bunlar ?

Yok bro.Kasti edilen zaman Malazgrit sonrası devirdi.Hatırlarsan en çok karıştığımız dönemlerden birisi.Tengri Törk'ü korusun demem de atama olan saygımı ve dinlerinin hala muhafaza edildiğini vurgulamamdı.Bozokların Kayı Boyu'ndan geliyorum(sana bunu kanıtlamak zorunda değilim pek üsteleme)ve haliyle de Osman Bey adına döktüğümüz kanlar var.2. Mahmut sonrası Osmanlı Dönemi'ni açıkça sevmemekteyim.Bunu politikalar ve padişah olaylarına bağlama tamamen askeri bir durum söz konusu.Kavalalı İsyanı'nda Prusya'lı subayların sözlerinin dinlenmemesi ve Balkan Harbi bunların başında gelir.Ha bir de ben güçlendiğimi pek sanmıyorum, tam aksini düşünüyorum.Ayrıca en sevdiğim Osmanlı padişahı IV.Murat'tır.Osmanlı'ya gönderme yapsaydım açıkça ''Osmanlı'' derdim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.