Şimdi Ara

BÜTÜN MARKA FANBOYLARI TOPLANSIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar,son zamanlarda DonanımHaber de dahil gördüğümüz haberlerde Vestelin YurtDışından gelen Telefon markalarına karşı ek bir vergi talebi etmişti.Ve Maalesef bu taleb kabul edildi.Vestel Venus serisiyle tanınan bir marka.Vestel Venus 5.0 X yani Vestelin Amiral Gemisi olan telefonun özellikleri;

960 x 540 çözünürlük sunan IPS ekrana da geçiş yapmış. İşlemci modelini değiştirmeyen Venüs yine 1.2 GHz’lik, dört çekirdekli Snapdragon 200 işlemci kullanıyor. RAM’i de aynı kalmış olan Venüs 5.0, dahili hafızasını 8 GB’a ve kameralarını da genişletmiş. Venüs 5.0X modelinin 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamerası bulunuyor.

Bu kadar rezil bir telefonu bize 650 TL ye kazıklamaya çalıştılar.Ve tabiikide tutmayınca yani satılmayınca ek vergi talebinde bulundular.Bu özellikteki bir telefon nasıl 650 TL ye satışa sunulur? Siz herkesi Ne zannediyorsunuz? Bu Türk halkına yapılan bir hakarettir.Ek Vergi Talebi Nedir Biliyormusunuz?

Ek vergi,Yurtdışından ülkemize gelen Samsung,Apple,HTC,Sony,LG,General Mobile,Asus,Casper,Nokıa,Motorola,Huawei,Alcatel,ZTE,Xiaomi,Lenovo,Oppo,One Plus ve benzeri gibi markaların ülkemize girmek için yani satış yapmak için ülkemize vergi ödüyorlar.Eğer biz bu uygulamaya karşı sessiz kalırsak örneğin 500 tl ye aldığımız cep telefonu 120 TL ÖTV ile 620 Ayrıca mağaza satışı,kargo ve ÖTV ylede kalmayıp KDV ylede 700-750 TL yi bulacak.Ülkemizde bulunan markaların telefonlarına nerden baksanız 150-200-250 TL ye varan zam,Ülkemize yeni giriş yapmış ve satış yapmaya hazırlanan firmalarında ülkemizdeki vergiden dolayı çıkıp gitmeleri gitmeselerde bu vergilerin daha fazlasını üstümzde uygulayacaklarını yani zam yapacakları,,Girmeye karar almış firmalarında ülkemize girmeyeceği girerselerde fiyatlarının 200-250 tl artacağı KESİNDİR.Peki buna nasıl engel oluruz?

1- Oylama başlattık ve Bütün markaların fanları severleri bu imzaya KATILMALI.

Link:https://www.change.org/p/ekonomi-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-vestel-cep-telefonuna-anti-damping-vergisi-yerine-yerli-%C3%BCreticiye-vergi-indirimi-gelsin?just_created=true DESTEK! DESTEK!

2- Vestelin Telefon,Televizyon,Ev aleti vb. gibi aletlerini Almayıp Aldırmamak...

3- Herkese Vestelin ek vergi talebinin bize nasıl bir zararı olduğunu herkese paylaşıp anlatmak.

4- Vestel bundan sonra akkıllansa bile hiçbir şeyini almamak.Yani Vestele Yağmurlu havada SU YOK.

Ancak bunlara uyarak karşı çıkarız.Yoksa 200 TL lik zammı sindirmiş oluruz.Bizim Vestele bir kastımız yok.Vestelin talebine bir kastımız var.Çıkarmış külüstür bir telefonu milletin almasını orada burada yok satmasını,Dünyaca ünlü firmaları geçmeyi ÇOK SAÇMA bir şekilde geçmeyi bekliyorlar.Buna ancak güleriz.Evet bizde devletimizin kazanmasını çok isteriz fakat bu bir kasta dönüşürse seni keseriz Vestel! Vestelin uyguladığı bu politika "Evet biliyoruz kötü,ama Alıcaksınız!" gibi birşey oluyor.VE BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ.VESTELE KARŞI EL ELE!

• ALMADIM

ALMAM

ALDIRMAM..

VESTEL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALDIM

ALIRIM

ALDIRIRIM

BRAVO VESTEL.

vestele laf atanlar keşke vestel kadar istihdam sağlasa ve bu ülke için konuşmaktan başka bişeyler yapabilse.
  • Sen Vestel fanboyluğu yaparsın ama arkanı kurtarmaya Xiaomi gelecek.Bu Resmen Türkiyedeki teknolojiyi yerden yere vurma.Zaten Xiaomi bizi karlı pazar görmüyor.Samsungta sürekli neredeyse her modelinde Exynos işlemci verip duruyor.Yakında böyle giderse telefonda satmıyacak korkma sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersabr

ALDIM

ALIRIM

ALDIRIRIM

BRAVO VESTEL.

vestele laf atanlar keşke vestel kadar istihdam sağlasa ve bu ülke için konuşmaktan başka bişeyler yapabilse.

Iyi zaten senin gibi çok vergiye alışmış kişiler Yüzünden oluyor bu arada link açılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Montblanc 149

quote:

ALDIM

ALIRIM

ALDIRIRIM

BRAVO VESTEL.

Iyi zaten senin gibi çok vergiye alışmış kişiler Yüzünden oluyor bu arada link açılmıyor

Benim arkadaşımın yaptığı bir oylama.100 tane oyu topladıkmı ne .Neyse yeni gelirse paylaşırım.

• Niye tribe girdiniz baba, 1500-2000 TL'ye Ayfon alamamakmı koyuyor size yoksa zamsung mu :) F/P olan yine F/P'dir. F/P ayırt etmeyene girsin vergi banane yani.
  • quote:

ALDIM

ALIRIM

ALDIRIRIM

BRAVO VESTEL.

Devam aynen boyle devam

• arkadaşlar hemen vesteli karalamamak lazım hemende vergiyi kabul etmemek lazım tabi
    ama araştırmak şart incelemek lazım gerçektende maliyeti nasıl gerçekten gerçekten rekabet şartları oluşmuyorsa ve haklılık oranı varsa tabiki uygulasın
    daha bir sena önce 2500 tlye satılan iphonelar şimdi kaça satılıyor ? kimse iphone 2500 niye satılıyor die isyan etmiyordu bu ürünü satanlar kazanırken kimse sen çok kazanıyorsun demiyordu ama tabi etiketi var onun adı iphone yada samsung havası var dimi dün 2500 ü hak eden telefon bu gün eksildi yada artı 2500 etmiyor ee neyi degişti bu telefonunda degeri düştü ? demekki maliyeti bizim tahminimizden çok daha azmış ama birleri bizi fene halde .............................. yapmış neyse herkesin dogrusu dogru tabi
    milliyetci bir insanım yerli üretimin herzaman arkasındayım ama hemen tamam sen vergi getir ben verimci degilim
    samsung la iphone bu ülkeden çıkacakmış çokda fifi çıkarsa çıksın bu kadar kanımızı emdikleri yeter zaten bizim miletimizde çok müsait kanını emdirmeye adam asgari ücret alıyor bilmem kaç taksit gitmiş 2000 tl lik telefonu almış eee senin taksitlerin bitene kadar telefonun degeri 1000 e düşüyor 2. elde satsan 500 bile zor veriyorlar şimdi kim kaybetti ?
    alan mı ?
    satan mı ?
    getiren mi ?

sizin cevabınızı bilmem ama bence ülkemiz kaybetti herşeyden önce giden bizim milli sermayemiz dışarıya akıyor neticede bu telefonu bu ülkeye getiren adam ödemeyi dövizle yapıyor kimin dövizi tabiki bizim senin benim onun bunun hepimizin

onun için benim önceligim yerli üretimdir yoksa ihtiyacım olan en ucuz telefon hangisi ise odur her türlü işimi görür
    ben yurtdışından mal almıyormuyum tabiki alıyorum telefonumun ekranı kırıldı verdim sipariş gelir sebebi çok açık 800 tl lik telefonun ekranını 500 tlye degiştirenlere kazıklanmamak için bireysel ekonomimi düşünmek zorundayım 100 tl ye mal etmek varken neden 500 tl vereyim

• usta0037 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Apple iPhone dan 2500 tl almakla haklı.Adamlar telefonu çok iyi üretiyor.Hakkını fazlasıyla veriyorlar yani.Telefonun hissi ve telefonun mekanizmaları çok üst düzey.Parmak izi sensörü zaten başlı başınca harika.Fiyatları neden düşüyor diyorsan yeni modeller geliyor.iPhone 5 e rakip Samsung S5 çıkardı ve ondada parmak izi sensörü vardı.Yani rakip çıkınca yerine telefon bulununca değer otomatik azalıyor.Ve Vesteli hiçbir konuda haklı görmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xiaomii

Kardeşim Apple iPhone dan 2500 tl almakla haklı.Adamlar telefonu çok iyi üretiyor.Hakkını fazlasıyla veriyorlar yani.Telefonun hissi ve telefonun mekanizmaları çok üst düzey.Parmak izi sensörü zaten başlı başınca harika.Fiyatları neden düşüyor diyorsan yeni modeller geliyor.iPhone 5 e rakip Samsung S5 çıkardı ve ondada parmak izi sensörü vardı.Yani rakip çıkınca yerine telefon bulununca değer otomatik azalıyor.Ve Vesteli hiçbir konuda haklı görmüyorum.

dostum benim vesteli savundugum yok yanlış anlama belki vestel gerçekten haklıdır bilmiyorum diyorum incelemek lazım
    benim sistemim bu gün iphone 5 2500 tl isteyen ile s5 e 2500 isteyen satıcılara madem bu ürünlerin rakibi çıkınca fiyatları düşe biliyor neden satabilecekleri en alt seviyeden satmıyorlar dersiniz ?
    ve bu kadar kar ile ne yapılıyor kimlere gidiyor bu gün sorsan kesin vergi veriyordun ama ne hikmetse 1 sene sonra o telefonlar 1000 tl ye düşecek o zaman vergi vermiyorlar mı onu merak ediyorum ben

• Legend. kullanıcısına yanıt
    Bence pek öyle bişey yok.
  • usta0037 kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinden pek bişey anlamadım kusura bakma.Neyse anladığım kadarıyla evet sende haklısın.
  • Xiaomii kullanıcısına yanıt
    Yha sizin gibi iphone vileride hiç anlamam. Helede samsung kötü diyen ukalaları.. Bre arkadaş apple işlrmçisini bile samsung a yaptırıyo. Ekran şarp.. Dokunmatik curt.. Kulaklık x. Toplama ve çinde üretilen bitelefon.. 1500 tl etmez tlfna 2.500 ister.. Alırsınız..
    Vesteli tebrik eddiyorum.. Ama yanlış olmuş.. Vestel f/p olarak girmesi lazmm dı.. Kalitesini yıllardan belli biliyoruz.. Snpdragn 400 yerine mtk6592 yada spdragn 600 koysa ve hala 899 tl deidi iş deişirdi.. Hele hele mtk 6595 kapış kapış giderdi.. Qhd ekrana gerek yok fllhd ueterli olacaktı 2 de ramm off mis gibi x)
    Vestelin acilen toparlanıp en azından orta üst snıflarla boy ölcüşecek bi tlfn yapması şart yoksa tutunamaz..
    Helede kendini aşıp üst segment cıkarırsa sony i brakırım..
    Ama yinede andım kardeşime 5.5 .. Kasma yok ısınma yok kamerada iyi.. Umarım eksigini tatamamlarda apple, samsung, htc lg ve benim gibi sony cileti utandırır..
    Şuda bi gercek desteklersek olurbyoksa tutunamaz..

• lordmami L kullanıcısına yanıt
    Kardeşim lütfen birdahaki mesajını anlanıcak şekilde ve düzgün bir yazı tipiyle yazmanı tavsiye ediyorum.Şimdi ben burada ne iPhone a ne Samsung a kötü demedim.Sen ne anladın bilemiyorum.iPhone 2500 TL nin sonuna kadar hakediyor demiştim.Halada derim.Kardeşim,apple işlemcisini Samsung a yaptırabilir.Ama şunu unutma! iOS Apple tarafından kurulan bir işletim sistemidir.Ve bence Android dende iyidir,daha pratik bir kullanıma sahiptir.Yani adamlar kendi işletim sistemini kurabilme yeteneğine sahip.Sony,LG,Samsung,HTC gibi devler neden kendi işletim sistemlerini kuramıyorlar? Çünkü hepside bir Apple etmiyor.Apple neredeyse herşeyini kendisi tasarlıyor.Yani şuan android kullanan çoğu markanın Apple gibi kendi işletim sistemini kullanıcak güce sahip değil.Ama atağa kalkanlarda var.Örneğin;Xiaomi.Adamlar kendi işletim sistemini,kendi chipsetlerini üretmek için yatırımlar yapıyor.Ve 1-2 sene içerisindede Xiaomi eğer Mi 5 adında dev amiral gemisini piyasadaki en üst telefonun veya telefonların her özelliğininde 2-3 üstüne çıkarak yaparsa inan ki yakında zirvenin koltuğu Xiaomi ye aittir.

Vesteli tebrik mi ediyorsun? Aferin sana.Sen tebrik edebilirsin fakat ben nefret ediyorum.Çünkü vestelin politikası niyetinden nefret ettiğim için.Milleti akıllı Türk halkını teknolojiden anlamayan sadece telefonun tasarımına tipine bakarak ne RAM ne İşlemciye bakmadan sırf tipi güzel diye telefon alırlar diye bir zihniyete sahip olan Vestel den Nefret Ediyorum.Sen bundan hoşnut olabilirsin.Fakat ben Avrpualı firmalara taş çıkartıcak,karşı koyacak özellikte bir telefon üretmediği için,bunun yerine milleti "birşey bilmeyen" yerine koyup 900 TL ye LG G2 gibi Snapdragon 800 telefon çıkartmak yerine Snapdragon 200 işlemciye sahip iğrenç bir telefonu Snapdragon 800 lü telefonların yerine satma işlemlerinden nefret ediyorum!.Yine Türk Malı,Yerli Malı diyerek çinli firmalardan parçalrını alıp türkiyede birleştirip satan bir zihniyetten nefret ediyorum!

MTK6595 by MEDIATEK gibi bir yongasetine sahip bir telefonu 900 TL ye 3 GB-4 GB RAM li 20 MP hiç yoksa 16 MP kameralı telefonları 900-1000 TL ye görmek helede çinden getirip birleştirmek yerine kendisi tamamen türk malı,yerli malı telefon üretmelerini tercih ederdim.Bundan bende çok mutlu olurdum.

Bence bu olaydan sonra isterse 5 GB LPDDR 4 RAM li Snapdragon 820 li 21 MP arka kameralı UHD (4K) ekranlı telefon çıkara bile ben vesteli tercih etmeyeceğim.Isınma niye olucak kardeşim,Snapdragon 200 lü bir telefondan sen ısınmamı bekliyorsun.Yada Snapdragon 400 lü olsun.Isınmamı bekliyorsun? İnanki çok garipsin.Desen ki Snapdragon 801 li veya 808 li veya 805 li veya 810 lu desende ısınmıyor tebrikler desen.Snapdragon 200-400 ün neresi ısınacak? Kamerası iyimi? Alternatifi çok fazla.Vestel yerine Casper VIA V8 tercih ederim.Veya Discovery 2.Veya LG G2.Veya Sony Xperia Z1.En azından salak yerine konulmam.Benim için Vestel bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xiaomii -- 27 Ocak 2015; 12:50:55 >

• İos candır diyorum ve gidiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.