Şimdi Ara

Bilgisayar Programcılığı bölümü hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam 2 sene sonra universiteye gidecegim (umarim) ama hala kendime gore bir meslek bulamadim. Hobim bilgisayar, bende programcilik dusunuyorum bu aralar ama dersler nasil zor mu falan diye okumus olan ya da okuyan buyuklerime sorayim dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel lütfen

• Bu bölümü okuyorum 2. Siniftayim.gerçekten boş bir mezun olmayacağına inaniyorsan gel. Birde tercihlerinde kampusun dışındaysa okulun yazma. Kampus hayatı yaşarsın 4 yilliklar gibi.

• Bilgisayar Bölümü okuyorum tabi programlama değil ağ sistemliği

Ama 1 sene programlama gördük.
    Para geliri yüksek
    İngilizce ve sabır gerektiren bir şey
    Kafayı çok zorlamak gerek

• Hangi üniversitede okuyorsunuz ?
  • Lise
  • okudum dgsye hazırlanıyorum soruları alayım
  • Eğer şuanda bir şeyler biliyosan yazılımla ilgili, 2 yıllık bilgisayar programcılığı'nın sana hiç bir şekilde katkısı olmayacak, boş gidip geleceksin. Eğer yazılım bilgin yoksa derslerde zoralanabilirsin.
  • Yazılım mühendisliği 4 yıllık yok mu hocam?
  • Boş bir bölüm çevremde okuyan çok biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyigitokur

Yazılım mühendisliği 4 yıllık yok mu hocam?

Var ama sayısı çok az
  • Karabük Üniversitesi
  • Valla bildiklerimi aktarayım ,

Öncelikle bu bölümün dezavantajları grafikerlik gibi.Yani okuyosun mezun oluyorsun ancak seninle aynı derecede egitim görmemiş birisi senin yaptıgın işi çok daha ucuza yaptıgı için istedigin paraları kazanamıyorsun.
    Yazılım bilmeden tabiiki bu işler zor.İyi yazılımcı bir arkadaşım var kendisini bu işe adamış ve gayet güzel iş buluyor çalışıyor para kazanıyor.Ancak yazılım mühendisligi bölümü okuyan tanıdıklarımda var ve bu bölümünde bir halt ögretmedigini, ikinci sınıfta ancak bir iki saçma yazılım dersi gördüklerini anlatıyor bana kısaca egitim sistemi cenazesi bu bölüm.Arkadaşımda bölüm degişti zaten.

Kendi fikrimi söylemem gerekirse , nasılki elini çarpsan işletme mezununa çarpardı bi zamanlar, şimdide elini atsan bilgisayarcıya çarpıyor.Bence gelecegi olmayan bir iş.
    Bilgisayar hobim diyorsun.Başka şeyleri denemezsen bilgisayar hobin olur tabiiki.Spor yap resim çiz demiyorum.Ama şahsen konuşmam gerekirse benimde hobim bilgisayardı ancak meğer ticarete çok yatkınmışım.Şu anda ticaretle ugraşıyorum.Denemeden karar verme.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.