Şimdi Ara

Main lane belirlemek gerekir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok dusundum tasindim oynadim ama mid lane ve support rollerinde cok daha iyi oynuyorum. Bunlar disinda oynamak da sacma geliyor. Cunku oyundan zevk almiyorum. Amacim bu iki rol disina cikmamak. Ama sonucta ranked maclarda pick sirasi var. Mid veya sup dusmezse surekli cikacak miyim. Yoksa takim kurup mid rolunu mu ustlenmek gerek. Dun varusla vayne rp verip actim. Pismanim. Cunku ne kite yapabiliyorum. Ne surekli gozum farmda olabiliyor. Adc karakterinden de zevk almiyorum. Cok basit gozukuyor bana. Belki de o konuda yeteneklerim yoktur ondan. Ama bi support rol veya alan etkli mid herosu ile toplu hasar vermek daha hos. Ayrica gorsel olarak da cok guzel. Herkesin gorusune saygi duyarim ama ben bundan zevk aliyorum boyle devam mi etmek gerek. Yoksa her lanede feedlemeyecek kadar bilmek mi lazim. Bu son onerim tamamen pick sirasi ile alakali mecburiyetten. Ben herseyi tamamlamadan(Run, 20-25 champ, mekanikler) kendimi tam anlamiyla hazirlamadan ranked girmeyi de dusunmuyorum ayrica. 5 aylik oyuncuyum. Full Plat takima supportluk yapmisligim vardir. Onerileri yardimlari bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adc en zoru ne basiti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Leg Sanji

adc en zoru ne basiti

Basit derken, kullanmasi yapmasi cok zor tabiki de. Ama yani oyun plani acisindan seri seri duz vurus falan tam anlatamiyorum da extra bi olay yok yani. Bi mid lane koridorunda herseye bakman lazim ormana bota topa drake v.s gibi

• quote:

adc en zoru ne basiti

uçma kaçma dan bahsediyo ..,, postunu bi sus ya yaşın kaç kardeşim

• quote:

adc en zoru ne basiti

En zoru orman bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReveLucian

quote:

adc en zoru ne basiti

En zoru orman bence.

adc oynarken tek yememek elde değil. pozisyon falan çok önemli. bilmeyen bir jungle taşınabilir ama bilmeyen bir adc çok zor.
  • calibrane kullanıcısına yanıt
    Main lane belirlemek önemlidir. Sonuçta en iyi ve en rahat oynadığın yer orası olacaktır. Pick sırasına gelince TR'de ranked oyunlarda pick ordera pek bakmıyorlar hemen yazarsan en altta olsan bile bıraktıkları oluyor. Dikkat ettikleri de oluyor tabi değişiyor bu durum. Eğer mid veya support kalmaz ise kalan rollerde oynamak için birkaç şampiyona alışman iyi olur. Mid için tercih ettiğin şampiyonları top için de tercih edebilirsin. Mesela midde Jayce oynuyorsan top için de tercih edebilirsin vs.. Ama oynamadığın rol kalırsa ve bilmediğin şampiyon olursa sıkıntı olabilir. Main laneinin dışında birkaç şampiyona daha alış ki olur da kalmaz ise onları oynarsın. Mesela ben solo q'da AD Carry oynuyorum, mainim AD Carry. Olur da kalmaz ise top lane için metada bulunan şampiyonlardan birkaçı ile antremanım oluyor o şekilde pickliyorum. Aynı şey diğer koridorlar için de geçerli. Ama jungle bırakmamalarını söylüyorum kendimi o rolde pek başarılı bulmadığım için. Buna da normal oyunlar ile alışabilirsin.

• Main rol elbette önemli, kendine güvenebileceğin bir rol ve şampiyonlar. Fakat yine de oyundaki tüm şampiyonların kapasitelerini öğrenmeni öneririm. Senin de dediğin gibi her rolde feedlemeyecek kadar bilmeye çalış.

Her rol için kendine güvendiğin en az üç şampiyonun olsun.
  • Main seçmezsen noob letilyon gibi olursun

• Mid ve supportu iyi oynuyorsan Ranked da almaya çalış. Herkes Main mid der ama Support isteyen azdır. Ama bunlar dışında diğer laneler için de en azından bir iki hero ile oynamayı öğren. Mesela benim de en iyi oynadığım ve kendimi en rahat hissettiğim yer top. Ama top giderse ezreal, corki adc veya Janna gragas Support oynuyorum çünkü kendimi ve yanımdakini en iyi koyurabildigim 4lu bunlar. . Daha önce hiç jungle oynamadıgim için bana kalırsa afallayip duruyorum. İşte sende o yüzden kendini en iyi bulabildigin karakterlerle de oyun atıp Lane kazanmak yerine takım savaşı kazandırmaya çalış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

quote:

adc en zoru ne basiti

Basit derken, kullanmasi yapmasi cok zor tabiki de. Ama yani oyun plani acisindan seri seri duz vurus falan tam anlatamiyorum da extra bi olay yok yani. Bi mid lane koridorunda herseye bakman lazim ormana bota topa drake v.s gibi

Adc en basitidir ama çok önemli tabii

• adc en zorudur bence doğru pozisyon alma, tek yememeye çalışma, hele kite yapmak vs çok mekanik ve oyun bilgisi gerektirir ondan sonra en zoru jungle mid support topdur
  • goldun altında main seçmek anlamsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

Mid ve supportu iyi oynuyorsan Ranked da almaya çalış. Herkes Main mid der ama Support isteyen azdır. Ama bunlar dışında diğer laneler için de en azından bir iki hero ile oynamayı öğren. Mesela benim de en iyi oynadığım ve kendimi en rahat hissettiğim yer top. Ama top giderse ezreal, corki adc veya Janna gragas Support oynuyorum çünkü kendimi ve yanımdakini en iyi koyurabildigim 4lu bunlar. . Daha önce hiç jungle oynamadıgim için bana kalırsa afallayip duruyorum. İşte sende o yüzden kendini en iyi bulabildigin karakterlerle de oyun atıp Lane kazanmak yerine takım savaşı kazandırmaya çalış.

Bazi mid herolarini dedigin gibi solo da kullanmak da mumkun. Zed ogrensem adam akilli solo da takilabilirim mecburiyetten. Ranked durumunu bilmedigim icin bana mid salarlarsa kendime guvenim tam. Ama gercekten feedleyecegime troll game bile yapmak mantikli geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: calibrane

quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

Mid ve supportu iyi oynuyorsan Ranked da almaya çalış. Herkes Main mid der ama Support isteyen azdır. Ama bunlar dışında diğer laneler için de en azından bir iki hero ile oynamayı öğren. Mesela benim de en iyi oynadığım ve kendimi en rahat hissettiğim yer top. Ama top giderse ezreal, corki adc veya Janna gragas Support oynuyorum çünkü kendimi ve yanımdakini en iyi koyurabildigim 4lu bunlar. . Daha önce hiç jungle oynamadıgim için bana kalırsa afallayip duruyorum. İşte sende o yüzden kendini en iyi bulabildigin karakterlerle de oyun atıp Lane kazanmak yerine takım savaşı kazandırmaya çalış.

Bazi mid herolarini dedigin gibi solo da kullanmak da mumkun. Zed ogrensem adam akilli solo da takilabilirim mecburiyetten. Ranked durumunu bilmedigim icin bana mid salarlarsa kendime guvenim tam. Ama gercekten feedleyecegime troll game bile yapmak mantikli geliyor.

Şu an hem solo hem midde oynayabileceğin Vladimir(midde zorlanır range dolayi) malzahar, akali, chogath (evet midde oynayan var) Diana, zed, yasuo, Mordekaiser. Bunlar üzerinde yoğunlaşmaya çalış ilk başta sonra devamı gelir bir şekilde. Bir de Ranked ile normal oyun arasında çok fark var. Oyun yeteneğini en iyi rankedda gelistirirsin mekaniklerini anladiktan sonra en az 1 maç rank atmaya çalış sonra normalde devam et başlarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İşi bilmeyen jungle oyunu taşıyamaz gank bile atamaz. İşini bilen jungle botu rahatlatır hiç bilmeyen adc bile bu sayede farm yaparak kasabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek bir lanei oynarsın ama diğer laneleride oynamak lazım
  • Her laneyi bil ama 1 mainin olsun
  • yok arkadaş bu adc işi bana göre değil. girip feedleyeceğime midde 2 kişi trollerim. en azından bildiğim birşey. kararımı verdim mid, sup or troll başka türlü takıma zarar.
  • İyi oyuncu her koridorda oynar. Tr serverında solo mid çiler çok olduğundan her koridoru öğrenirsin.

illa da main diyorsan mid yada jung.

dediğim gibi mainin solo dur adam gelir solo or feed der. Sen iyisimi her koridoru öğren.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.