Şimdi Ara

Muz silecek alınırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar izim chevrolet sparkın orijinal silecekleri çok pahalı piayasada 10 ila 115 lira arası muz silecek (ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok) satılıyor. alsam performans alırmıyım yoksa saçmalama git orijinaline 70 tl mi ver dersiniz?

not: şuanda üstündeki silecek tam silmediği gibi birde çizgi bırakıyor :)

• BuDunyadaTek kullanıcısına yanıt
    Sileceğimi kırdıklarından dolayı yenisini bakımda orijinali ile değiştirdim ama şimdiki aklım olsa aynısının bulduğum en ucuzunu alırım, silecek bağlantı noktaları çok çeşitli oluyor, en iyisi sileceğinizi çıkarın yapı markete götürüp aynısından alın.
  • Her sene tanesi 5 tl ye kipadan silecek alırım. 10 numara iş görüyor. Takma yeri uymasa bile yenisindeki lastiği çıkarıp aracın üstündeki süpürgeye takıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CivicHB için yapı marketten 2'sinin 15TL ye aldım. İş görüyor.

Öyle pahalı malzeme almaya gerek yok, eliniz yatkın ise lastiğini değiştirmek bile yeter.
  • Sizin kırılan silecek kolu mu silecek süpürgesi mi?
  • herkese teşekkürler muz işine girmeye karar verdim 12 lirayqa benzincide var herzaman gittiğim alacam takacam hayırlısıyla :)
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    kırılan bişey yok lastikleri silerken iz yapıyor camda o yüzden değiştirmek istiyordum buldum bakalım deniyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuDunyadaTek

kırılan bişey yok lastikleri silerken iz yapıyor camda o yüzden değiştirmek istiyordum buldum bakalım deniyeceğim

Anladım hocam. Ben orijinal silecek diye aradığınızı görünce silecek kolu falan kırıldı sandım.
  • her ucuz silecek iyi olmuyor bu arada. alıp deneyerek hangi marka iyi bulmanız lazım
    silecek kolu falan kırılmadı ama biraz paslandı görüntü rahatsız ediyor :) yakında onuda değiştirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

Her sene tanesi 5 tl ye kipadan silecek alırım. 10 numara iş görüyor. Takma yeri uymasa bile yenisindeki lastiği çıkarıp aracın üstündeki süpürgeye takıyorum

kipa var yakında gidip bakacağım söylediklerine benim araba ufak olduğu için bazen standart parçalar uymuyor.. zaten bir arkadaş uyarmış hepsi iyi olmuyor diye hazır sen denemişsin malzemeyi memnunsan maceraya gerek yok :)
  • quote:

silecek kolu falan kırılmadı ama biraz paslandı görüntü rahatsız ediyor :) yakında onuda değiştirebilirim.

Anladım hocam, araba kaç modeldi ki silecekler paslandı? Aslında söküp boyana da bilir.
    aslında onun için ayrı bir başlık açacaktım ama hazır konusu açılmışken sorayım. silecek kollarında ve şöför tarafının camının ince metal çerçevesinde lokal paslanmalar var. arabayı bursadan aldım sanırım deniz kenarında olduğu için olmuş olabilir. 205 model Chevlrolet Spark modeli. şimdi silecek kollarını ve çerçeveyi boyacıya göstersem kensin 300 TL fiyat çekerler (ağazlarından 300 den aşağı rakam çıkmıyor tamircilerin) ben diyorumki sprey boya alsam etrafını naylonla kapatsam ve boyasam olurmu acaba? ne tip boya kullanmalıyım?
  • quote:

aslında onun için ayrı bir başlık açacaktım ama hazır konusu açılmışken sorayım. silecek kollarında ve şöför tarafının camının ince metal çerçevesinde lokal paslanmalar var. arabayı bursadan aldım sanırım deniz kenarında olduğu için olmuş olabilir. 205 model Chevlrolet Spark modeli. şimdi silecek kollarını ve çerçeveyi boyacıya göstersem kensin 300 TL fiyat çekerler (ağazlarından 300 den aşağı rakam çıkmıyor tamircilerin) ben diyorumki sprey boya alsam etrafını naylonla kapatsam ve boyasam olurmu acaba? ne tip boya kullanmalıyım?

Ben kendi ön tampon çitamı sprey boya ile boyadım. Biraz maskeleme bandı, biraz gazete, bir kutu da sprey boya gitti. Farklı olarak yüzeye göre astar v.b gerekiyormuş. Ben hafif zımpara yapıp boyayı attım, 6 ayda ufak tefek atmalar başladı. Tekrar boyayacağım önümüzdeki yaza doğru. Bu sefer astar da kullanacağım. Bir nalburdan fikir alabilirsiniz bu konuda.
     Muz silecek alınırmı?
     Muz silecek alınırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 29 Aralık 2014; 9:57:54 >

bravo bende kendim yapacağım gaza geldim :)
    Not: eline sağlık süper olmuş bence:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuDunyadaTek -- 29 Aralık 2014; 10:31:49 >
  •  Muz silecek alınırmı?

boya yapacağım yer burası işte
     Muz silecek alınırmı?

• bosch car service'te tanesi 15liradan ikisi 30liraya silecek al ve en az 3 sene unut ne zaman silecek almıştım diye.
    her yeni araba aldığımda (2.el) direkt değiştiririm arabayı satana kadar silecek derdim olmaz
  • bosch car serviste satılanlar bosch marka ise benimki 1 senede bozuldu.
  • oto aksesuarcıdan iki tane muz silecek aldım ama patates çıktı orta kısım tam basmıyor o yüzden sulu bırakıyor. bu şekilde deneme yapa yapa orijinal olan daha pahalıya gelecek bana gideyim orijinalini alayım bari :)

birde boya işi için aşağıdaki ürünü buldum gidermi bu işe yoksa başka bir tip boyamı kullanmalıyım?

http://www.kliksa.com/urun/sprey-boya-mat-siyah-200ml/902186266
  • Starex' te muz silecek var. Üstlere doğru tam basıyor fakat altlarda ortası tam basmıyor. Bence normal silgi alırsanız daha iyi olur. Bosch pahalıysa Valeo da bakabilirsiniz. Benim Reno için orjinal markası silgeç, piyasada uydurulan Bosch markasıdır. Ben de Ford Fiesta' dan çıktığını tahmin ettiğim, orjinal ebadıyla ilgisi olmayan çıkma Valeo silgiyi sürücü tarafında kullanıyorum. Temizlemesinden memnunum. Sağ tarafa geçici olarak Starex arka sileceğinden çıkan HMC taktım. Aralarında belirgin fark var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.