Şimdi Ara

'Can kurtaran' drone geliştirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 'Can kurtaran' drone geliştirildi

Drone adı verilen uçan robotların fiyatları günden güne düşmeye başladı, öyle ki kullanım alanları da gittikçe farklılaşıyor. İnsanlar genelde havadan kamera çekimi veya gizli çekimler için kullanmaya çalışsa da haberimize konu olan drone'un görevi boğulan insanları kurtarmak.

Ryptide adı verilen projede ufak bir drone üzerinde GoPro ile birlikte bir de inik halde bir can simidi bulunduruyor. Geliştirilen sistemde drone tehlikedeki kişiye yaklaştırılarak daha sonra buton yardımıyla üzerindeki can simidini atıyor. Can simidi ise suya çarptıktan kısa süre sonra şişerek boğulan kişinin su yüzeyinde kalmasına yardımcı oluyor.

Kickstarter projesi olarak başlayan Ryptide, oldukça popüler olan DJI Phantom isimli drone ile uyumlu olarak çalışan bir aksesuar olarak 99$ fiyatla satın alınabiliyor.

• Çok güzel bir fikir.

• Bir alet sonuçta, iyiye kullanmak da mümkün, kötüye kullanmak da

• Zekalarına hayranım, helal olsun güzel bi proje

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Termal sensor gecegorusu falan taksalar kullanabilecek alanı arttırılabilir (fiyatına değer bence çok mantıklı bir proje)

• dron kullanmak fıtrata aykırı

• Çok eski haber...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

dron kullanmak fıtrata aykırı

• daha gelişmiş modelleride olabilir çünkü gün geçmiyor ki bir sürü kişi hayatını kaybediyor. Tabiki hava şartları da cihazın kullanımına etki eder. Teknoloji insan hayatını korumak ve engelli insanların hayatını kolaylaştırmak adına yapılırsa bir önem kazanır.

• kız da güzelmis :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

dron kullanmak fıtrata aykırı

Doğum kontrol hapıda
  • tek pervaneden dört pervaneye geçtiler insanlık kurtuldu yemin ediyorum

• "Valla da ben düşündüydüm" dedirten bir şey
    Gelişmesini bekledeiğimiz proje
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.