Şimdi Ara

Tesla Roadster tek sarj ile 643 km gidebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Tesla Roadster tek sarj ile 643 km gidebilecek

Geçtiğimiz günlerde Tesla Motors'un ilk aracı RoadSter'in güncellemeden geçeceğinin haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün şirketin yöneticisi Elon Musk'ın twitterdan yaptığı açıklama ise bu güncellemenin araçlarda yapılacak pil değişimi olduğunu söyledi.

2008 yılında piyasaya sürülen aracın yapılacak güncelleme ile menzili 400 mile(yaklaşık 643km) ulaşacak. Model S aracı için henüz gündemde bir güncelleme olmadığı ancak ilerleyen zamanlarda benzer bir güncelleme alacabileceği de açıklandı.

• Türkiyeye neden gelmiyor, gelsede buna extra vergi alırlar, ya çok sinirleniyorum.

• Bak bak arkaya da Koymuşlar ruzgar türbinlerini de reklam yapıyorlar

Cevreye yararlı diye satılıyor ama Norvec te yararlı evet ancak Çin gibi ülkeler de enerji , yuksek oranda fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Bu da hava kirliliğini arttir .

Tabiki cok guzel bir gelişme ancak alternatif enerji kaynaklarının gelişmesi lazım . Tesla guzel bir cikis yaptı gerek tasarım gerek şarj menzili ile . Kabataş iskelesinin orda var bir tane park eden Tesla cok guzel duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nicola Tesla aklima geldi duygulandim.

• Bu şirket kesinlikle TESLA ismini taşımayı hak ediyor.

• Bugün Zeytinburnu demirciler sitesinde giderken gördüm bu aracı uzaktan lotus sandım ama değilmiş boyut olarak baya ufak geldi gözüme ama çekici duruyordu uzaktan gördüğüm için ses konusunda yorum yapamıyorum

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye geliyor, distribütörleri var.

Vergi de yok fakat yine de fiyat yüksek tabi.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Ben bir ara okudum, elektrikli araçlara ek vergi olacakmış diye.
  • 2 -3 sene önce 2 - 3 kere gördüm çok sessiz araç geldiğini belli etmiyor bence pet şişe sıkıştırmak lazım balatanın oraya şaka bir yana gerçekten ekonomik araç pahalı ama çevre dostu zengin olsam alırdım diyebileceğim bir araç böylece yaygınlaşması için bir nebze yardımcı olmuş olurdum
  • tesla baba ;(

• adamlar gerçekten sağlam işler yapıyorlar mega fabrikalar izlerken daha ucuz araçlarında geleceği söyleniyordu 100$ - 50$ aşağı doğru iniyor şöyle 25-35 tl bir araçları olsa alınması gereken bir araç olurdu ve ilerde alırdım

• Araçlar hem teknoloji hemde tasarım harikası, kanımca Tesla şirketi her şeyin en iyisini hakediyor.

• Elektrikli araba konusunda başka firmalar da gelişiyor fakat tesla nın yeri ayrı... 650 km o kadar iyi bir rakam ki şehir içi 400 gitse ortalama kullanıcı için 15 gün demek... bir pazar günü şarja koydun mu degmen benim gamlı yaslı gönlüüümeeee...

• Millet elektriklisini,hidrojenlisini sunu bunu cikardi biz hala benzinlisini cikarcaz

• Bu araba türkiyeye gelsin elektrik %120 zamlanır haberiniz olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: obmann

Millet elektriklisini,hidrojenlisini sunu bunu cikardi biz hala benzinlisini cikarcaz

Aynen :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha dün 20 TL lik benzin aldık arabaya para yok ancak bu kadar. Böyle bir aracı ancak rüyamda görürüm. Petrole gitmek yerine evden kablo çek sarja bagla aracı. Elektrik faturası umrumda değil. Hayali yeter

• Türkiye içten yanmalı motora sahip araba devrini kaçırdı. Elektrikli motora sahip araba devrini de kaçıracak. Önümüzde ki 1 asır elektrikli araçların devri olacak ama Türkiye de tık yok. Devlet yetkilileri de çıkıp hala yerli otomobil üretecek bir babayiğit arıyoruz diyor. İş adamı dediğin kendini garantiye almadan otomobil üretimine girer mi? Sen devlet olarak ilk adımı atacaksın. Limana ve Ortadoğuya yakın bir bölgeye, devasal bir elektrikli otomobil üretim tesisi kuracaksın. Yurt dışındaki özellikle Almanya da ki otomobil fabrikalarında çalışan Türk mühendisleri ve Türk teknisyenleri, Almanya'nın verdiği 3 katı maaş garantisi ile bu tesiste çalışma garantisi altına alacaksın. Daha sonra ülkenin en değerli elektrik ve otomobil mühendislerini bu tesise yüksek maaş garantisi ile yerleştireceksin.

Sonra, ürettiğin teknolojilerin ve araçların patentini alıp, öncelikle Türkiye ve Ortadoğu pazarına satmaya başlayacaksın. İlk iş, Türkiye de ki ticari taksilere yerli otomobil olma zorunluluğu getireceksin ve gçiş yapanlara ciddi vergi indirimi sağlayacaksın. Vatandaşın gözü alıştıkça, yavaş yavaş yerli otomobile ısınacak ve almaya başlayacak. Sonra açılabiliyorsan dünya pazarına açılacaksın. G.Kore'yi yeniden keşfetmeye gerek yok.

Dünya pazarı çokta şart değil, Türkiye, Ortadoğu, Rusya ve Kafkasya da ki pazar, Türk malı bir otomobile yeterde artar bile.

Fakat, şuan en ufak bir çalışma yok ve görün bakın, elektrik otomobil furyasını da kaçırtacaklar Türkiye ye, böylece 1 asır daha ithal otomobillere binmek zorunda kalacağız ve ekonomi kötü gidişten kurtulamayacak.

Dediydi dersiniz.

• Adamlar Hakkını veriyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.