Şimdi Ara

Avea intouch 4 (ZTE Q802C) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
7
Favori
19.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tecnikadamoguz01

Kardeş romun içindeki Stock recovery modu ilk olarak telefona flash la daha sonra romu yüklemeyi deneyin T50 de aynı yöntemle ispanya romu yükleniyor

içerisinde recovery dosyası yok klasörü var ama oda alakasız

hem bu arada ne ile flashlayacağız onu anlamadım

yani root yapamadık hadi onu geçtim

bu romları yüklemeyi denedim Q802C ve Q802D ikisinide yemedi

Q802T modelini de yiyeceğini zannetmiyorum.

bu stock recovery i bulduk farzedelim nasıl flashlayacağız.içerisinde recovery dosyası yok klasörü var ama oda alakasız

yada ne ile flashlayacağız.

bir odin gibi ne gibi bir programıda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepnesssss -- 10 Şubat 2015; 12:40:06 >
  • deepnesssss D kullanıcısına yanıt
    Kardesim buyuk ihtimal Q802D modeli olmali intoch4 gunduz romu indirir parcalar bakarim bir

Recovery.img yi cmd komut sistemi uzerinden telefona yukleyeceksin bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardesim buyuk ihtimal Q802D modeli olmali intoch4 gunduz romu indirir parcalar bakarim bir

işin garip tarafı recovery.img diye bir dosya yok kardeşim o yüzdendir ki bende bir şey yapamıyorum öyle bekliyorum.

ve recovery klasörünün içindede bişi yok.

Avea intouch 4 (ZTE Q802C)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepnesssss -- 11 Şubat 2015; 9:54:25 >

• deepnesssss D kullanıcısına yanıt
    bu cihaza farklı şekilde rom yükleniyor sanırsam bide zte nın güncelleme programına pc üzerinden tanıtırmısınz acaba cihaz adı ne yazıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mseskir

Stock recovery linki: https://yadi.sk/d/KcCz5lVleboCU

Lenovo A6000 (K30-T) ye ait recoveryyi temporary olarak boot edip sistemin backupını aldım. Orjinal cihaz ile gelen recoverydir.
    Unpack yapıp kontrol ettim default.prop dosyasını; ro.build.display.id=TR_AVEAINTOUCH4V1.0.0B06 test-keys yazıyor.
    Temporary olarak da boot ettim yedek aldığım stock recovery ye, normal recovery ekranı geldi.
    Sıkıntısız kullanabilirsiniz.

şimdi herşey güzel iyi bu recovery dosyasını nasıl avea in touch 4 e yazacaz ve ardından stock rom yüklücez. onuda anlata bilir misiniz? çavuşum.
    stock romdan kastım avea in touch 4 ün romu değilde
    zte nin sitesindeki orijinal romu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepnesssss -- 11 Şubat 2015; 15:18:11 >

• quote:

nasıl yüklenecek yardım etseniz bir komutlar nedir
    ben bilerek
    adb.reboot
    adb
    fastboot
    falan komutları gereklide tam olarak anlatabilmeniz için avea in touch 4 e sahip olmanız gerek elinizin altında varmıdır?
  • Elimde yok ama kusenimde var zaten izin verse halledecegim

İnt t50 ispanya rom diye arat gerekli bilgiyi bulacaksin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardeş romun içindeki Stock recovery modu ilk olarak telefona flash la daha sonra romu yüklemeyi deneyin T50 de aynı yöntemle ispanya romu yükleniyor

kardeş olayı karşıdaki insan bilmiyormuş gibi anlat ben bilmiyorum ona göre anlat
    hangi romun içindeki recovery den bahsediyorsun sen recovery yok dosya yok img. yok anlatamıyorum galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepnesssss -- 12 Şubat 2015; 14:26:24 >
  • Evet hocam beklemedeyiz.

• Bu recovery img dosyasini bir turlu beceremiyorum.

• Merhaba, Avea Intouch 4 u alalı aşağı yukarı 3 hafta olmuştur. Telefondan genel anlamda fiyatı performans acisindan gerçekten memnun olduğumu söyleyerek söze başlamak istedim. Ben şahsen milliyetçi duygularla hareket eden biri olarak 600-800 en fazla 1.000 lira ya kadar telefonları uzun bir sure araştırdım. Vestel, General Mobile, Turkcell T50 ve Avea Intouch 4 aklimda yer etmisti. Peşin param da olmadığı için Bir Avea müşterisi olduğum halde önce Turkcell sonra Vodafone a gittim ama fiyat anlamında gerçekten cazip hicbir cihaz bulamadim. Ve sonuç olarak yine Avea bayisine giderek Peşin fiyatı 619 TL olan intouch 4 u grup 2 den yararlanarak 24 ay kalma sözü ile ayda tarifeye ek 25 TL ödeme ile satın aldım. Yaninda birde 7" Asus tableti de yine kampanya dan yararlanarak ek 7 TL farkla almış bulundum. Tablet öyle duruyor 8,5 aylık kızımın belki talebi olursa vereceğim eline ;-) Intouch 4 boyle whatsapp facebook sohbet gezinti yapacaklari kesinlikle memnun edebilecek bir telefon olmuş. Önce ki mesajlarda da söylendiği gibi Battery Guru yu silin gitsin. "Apus" Launcher/tema kurun ve Avea Tema yi kullanmayın. Çünkü Avea tema Yandex e hazırlatılmış bu sebepten bazı yandex uygulamaları otomatikmen çalışmaya başlıyor. Telefonda hazır yüklü gelen Görev Yöneticisi uygulamaları sonlandırmak ve bellek durumu olsun işlemci durumu olsun takip etmek için yeterli işlevsel bir uygulama olmuş. Extra hicbir pil battery uygulamasına ihtiyacınız yok arkadaşlar bana güvenin. Intouch 4 telefonumda baslarda Contact Killer 2 olması lazim sonradan Six Guns aksiyon oyunlarını yukledim grafik işlemcisi bunları oynatmaya yeterli olduğu halde maalesef oyunlara RAM i boşaltarak girdigim halde bir sure sonra kasılmalar basliyor olduğundan sinir bozucu geldi ve bu oyunlari kaldırdım. Yani Ram bazi oyunlar icin dar bogaz yapiyor ki Mesela Sonic Dash de de ayni kasilmalar oyun acildiktan bir sure sonra boy gosteriyor. Bu da sorunun bellek yetersoizliginden oldugunun kesin gostergesi. Mesela Shadow Fight 2 yi de cok begenmis olmama ragmen bu yuzden silmek durumunda kaldim. Yafis oyunu olarak GT Racing 2 halen yüklü ve sorunsuz oynatıyor. Ayrıca Lep's World 3, Sky Force, Spider-Man Unlimited, Ninjump Dash oyunlari da gayet eğlenceli bulduğum ve telefonumda yüklü oyunlar. Geçenlerde eşim de Hay Dayy kurdu arada bakiniyorum. ;-) Kamera ya gelince kamera da sanki yazılımsal anlamda biraz bellek düşmanı olacaktı bazen öyle geç geliyor ki ekran zannedersiniz stelefon kilitlwnecek. Ben kamera için de sizlere sadece bu telefon için değil her telefonda rahatlıkla ve keyifle kullanacaginizi düşündüğüm Camera 720/360 uygulamasını şiddetle oneriyorum. Kilit ekranından halkayı kameraya surukklediğinizde kendi kamera uygulamasi hızlı denebilecek bir surede başlarken maalesef telefonu zaten sohbet gezinti yorduğunuzda kamera geç açılıyor. Ben kilit ekranından kamera yi direk açarken stock kamera uygulamasını telefonun ana ekranında ise Camera 720/360 uygulamasının kısa yoluna yer verdim. Dahili hafıza ya gelince kullana bildiğimiz zaten 5 GB alanken ne hikmetse 4.5 GB lık kısma kadar yükleme yapilabiliyor. Yani 500 MB bos görünse de en ufak bir güncelleme te dahi yersiz alan diyerek müsaade etmiyor. Cleanmaster denen uygulamayı da kurun ve sadece gereksiz dosyaları temizleme aracını kullanın ve ayarlar ekranından otomatik hiçbir göreve müsaade etmeyin. Sadece telefonun hafızasında gereksiz dosya biriktigini düşündüğünüzde çalıştırın ve Gereksiz Dosyaları temizleme aracını kullanın sonrada hemen görev yöneticisinden kapatın uygulamayı. Telefon bu Dediklerimi uyguladığımızda daha akıcı daha kullanışlı ve yararlı olacaktır. Kendinize i bakin, iyi geceler arkadaşlar... Sorular için lütfen kuzucu_o@uahoo.com ya da cutevery2005@gmail.com adresinden posta gönderirseniz cevaplamaya çalışırdım. Unutmadan telefon tavsiyesi isteyenlere 1.000 TL seviyesonde kesinlikle internet piyasasından LG G2 32 GB, 1.000 TL altında Asus Zenfone 6, 1.000+++ da Yine LG G3 32 ki su anda 1.350 TL fiyatlara var. Haydi tekrar iyi geceler...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: o_kuzucu

Merhaba, Avea Intouch 4 u alalı aşağı yukarı 3 hafta olmuştur. Telefondan genel anlamda fiyatı performans acisindan gerçekten memnun olduğumu söyleyerek söze başlamak istedim. Ben şahsen milliyetçi duygularla hareket eden biri olarak 600-800 en fazla 1.000 lira ya kadar telefonları uzun bir sure araştırdım. Vestel, General Mobile, Turkcell T50 ve Avea Intouch 4 aklimda yer etmisti. Peşin param da olmadığı için Bir Avea müşterisi olduğum halde önce Turkcell sonra Vodafone a gittim ama fiyat anlamında gerçekten cazip hicbir cihaz bulamadim. Ve sonuç olarak yine Avea bayisine giderek Peşin fiyatı 619 TL olan intouch 4 u grup 2 den yararlanarak 24 ay kalma sözü ile ayda tarifeye ek 25 TL ödeme ile satın aldım. Yaninda birde 7" Asus tableti de yine kampanya dan yararlanarak ek 7 TL farkla almış bulundum. Tablet öyle duruyor 8,5 aylık kızımın belki talebi olursa vereceğim eline ;-) Intouch 4 boyle whatsapp facebook sohbet gezinti yapacaklari kesinlikle memnun edebilecek bir telefon olmuş. Önce ki mesajlarda da söylendiği gibi Battery Guru yu silin gitsin. "Apus" Launcher/tema kurun ve Avea Tema yi kullanmayın. Çünkü Avea tema Yandex e hazırlatılmış bu sebepten bazı yandex uygulamaları otomatikmen çalışmaya başlıyor. Telefonda hazır yüklü gelen Görev Yöneticisi uygulamaları sonlandırmak ve bellek durumu olsun işlemci durumu olsun takip etmek için yeterli işlevsel bir uygulama olmuş. Extra hicbir pil battery uygulamasına ihtiyacınız yok arkadaşlar bana güvenin. Intouch 4 telefonumda baslarda Contact Killer 2 olması lazim sonradan Six Guns aksiyon oyunlarını yukledim grafik işlemcisi bunları oynatmaya yeterli olduğu halde maalesef oyunlara RAM i boşaltarak girdigim halde bir sure sonra kasılmalar basliyor olduğundan sinir bozucu geldi ve bu oyunlari kaldırdım. Yani Ram bazi oyunlar icin dar bogaz yapiyor ki Mesela Sonic Dash de de ayni kasilmalar oyun acildiktan bir sure sonra boy gosteriyor. Bu da sorunun bellek yetersoizliginden oldugunun kesin gostergesi. Mesela Shadow Fight 2 yi de cok begenmis olmama ragmen bu yuzden silmek durumunda kaldim. Yafis oyunu olarak GT Racing 2 halen yüklü ve sorunsuz oynatıyor. Ayrıca Lep's World 3, Sky Force, Spider-Man Unlimited, Ninjump Dash oyunlari da gayet eğlenceli bulduğum ve telefonumda yüklü oyunlar. Geçenlerde eşim de Hay Dayy kurdu arada bakiniyorum. ;-) Kamera ya gelince kamera da sanki yazılımsal anlamda biraz bellek düşmanı olacaktı bazen öyle geç geliyor ki ekran zannedersiniz stelefon kilitlwnecek. Ben kamera için de sizlere sadece bu telefon için değil her telefonda rahatlıkla ve keyifle kullanacaginizi düşündüğüm Camera 720/360 uygulamasını şiddetle oneriyorum. Kilit ekranından halkayı kameraya surukklediğinizde kendi kamera uygulamasi hızlı denebilecek bir surede başlarken maalesef telefonu zaten sohbet gezinti yorduğunuzda kamera geç açılıyor. Ben kilit ekranından kamera yi direk açarken stock kamera uygulamasını telefonun ana ekranında ise Camera 720/360 uygulamasının kısa yoluna yer verdim. Dahili hafıza ya gelince kullana bildiğimiz zaten 5 GB alanken ne hikmetse 4.5 GB lık kısma kadar yükleme yapilabiliyor. Yani 500 MB bos görünse de en ufak bir güncelleme te dahi yersiz alan diyerek müsaade etmiyor. Cleanmaster denen uygulamayı da kurun ve sadece gereksiz dosyaları temizleme aracını kullanın ve ayarlar ekranından otomatik hiçbir göreve müsaade etmeyin. Sadece telefonun hafızasında gereksiz dosya biriktigini düşündüğünüzde çalıştırın ve Gereksiz Dosyaları temizleme aracını kullanın sonrada hemen görev yöneticisinden kapatın uygulamayı. Telefon bu Dediklerimi uyguladığımızda daha akıcı daha kullanışlı ve yararlı olacaktır. Kendinize i bakin, iyi geceler arkadaşlar... Sorular için lütfen kuzucu_o@uahoo.com ya da cutevery2005@gmail.com adresinden posta gönderirseniz cevaplamaya çalışırdım. Unutmadan telefon tavsiyesi isteyenlere 1.000 TL seviyesonde kesinlikle internet piyasasından LG G2 32 GB, 1.000 TL altında Asus Zenfone 6, 1.000+++ da Yine LG G3 32 ki su anda 1.350 TL fiyatlara var. Haydi tekrar iyi geceler...

kardeşim kasap et derdinde koyun can derdinde dedikleri senin bu yazdığın olay olsa gerek...
    konu ile alakası olmayan şeyler yazmışsın buraya biz ne dertteyiz sen ne derttesin.
    biz telefona rom recovery cwm yükleme derdindeyiz sen fiyat performans derdindesin
    senin sorunun bence telefon değil konuyu okumayışın.

• Android Lollipop güncelemesi gelicekmiş arkadaşlar çok sevindim galiba alıcam bu telefondan

• quote:

Orijinalden alıntı: deepnesssss

quote:

Orijinalden alıntı: o_kuzucu

Merhaba, Avea Intouch 4 u alalı aşağı yukarı 3 hafta olmuştur. Telefondan genel anlamda fiyatı performans acisindan gerçekten memnun olduğumu söyleyerek söze başlamak istedim. Ben şahsen milliyetçi duygularla hareket eden biri olarak 600-800 en fazla 1.000 lira ya kadar telefonları uzun bir sure araştırdım. Vestel, General Mobile, Turkcell T50 ve Avea Intouch 4 aklimda yer etmisti. Peşin param da olmadığı için Bir Avea müşterisi olduğum halde önce Turkcell sonra Vodafone a gittim ama fiyat anlamında gerçekten cazip hicbir cihaz bulamadim. Ve sonuç olarak yine Avea bayisine giderek Peşin fiyatı 619 TL olan intouch 4 u grup 2 den yararlanarak 24 ay kalma sözü ile ayda tarifeye ek 25 TL ödeme ile satın aldım. Yaninda birde 7" Asus tableti de yine kampanya dan yararlanarak ek 7 TL farkla almış bulundum. Tablet öyle duruyor 8,5 aylık kızımın belki talebi olursa vereceğim eline ;-) Intouch 4 boyle whatsapp facebook sohbet gezinti yapacaklari kesinlikle memnun edebilecek bir telefon olmuş. Önce ki mesajlarda da söylendiği gibi Battery Guru yu silin gitsin. "Apus" Launcher/tema kurun ve Avea Tema yi kullanmayın. Çünkü Avea tema Yandex e hazırlatılmış bu sebepten bazı yandex uygulamaları otomatikmen çalışmaya başlıyor. Telefonda hazır yüklü gelen Görev Yöneticisi uygulamaları sonlandırmak ve bellek durumu olsun işlemci durumu olsun takip etmek için yeterli işlevsel bir uygulama olmuş. Extra hicbir pil battery uygulamasına ihtiyacınız yok arkadaşlar bana güvenin. Intouch 4 telefonumda baslarda Contact Killer 2 olması lazim sonradan Six Guns aksiyon oyunlarını yukledim grafik işlemcisi bunları oynatmaya yeterli olduğu halde maalesef oyunlara RAM i boşaltarak girdigim halde bir sure sonra kasılmalar basliyor olduğundan sinir bozucu geldi ve bu oyunlari kaldırdım. Yani Ram bazi oyunlar icin dar bogaz yapiyor ki Mesela Sonic Dash de de ayni kasilmalar oyun acildiktan bir sure sonra boy gosteriyor. Bu da sorunun bellek yetersoizliginden oldugunun kesin gostergesi. Mesela Shadow Fight 2 yi de cok begenmis olmama ragmen bu yuzden silmek durumunda kaldim. Yafis oyunu olarak GT Racing 2 halen yüklü ve sorunsuz oynatıyor. Ayrıca Lep's World 3, Sky Force, Spider-Man Unlimited, Ninjump Dash oyunlari da gayet eğlenceli bulduğum ve telefonumda yüklü oyunlar. Geçenlerde eşim de Hay Dayy kurdu arada bakiniyorum. ;-) Kamera ya gelince kamera da sanki yazılımsal anlamda biraz bellek düşmanı olacaktı bazen öyle geç geliyor ki ekran zannedersiniz stelefon kilitlwnecek. Ben kamera için de sizlere sadece bu telefon için değil her telefonda rahatlıkla ve keyifle kullanacaginizi düşündüğüm Camera 720/360 uygulamasını şiddetle oneriyorum. Kilit ekranından halkayı kameraya surukklediğinizde kendi kamera uygulamasi hızlı denebilecek bir surede başlarken maalesef telefonu zaten sohbet gezinti yorduğunuzda kamera geç açılıyor. Ben kilit ekranından kamera yi direk açarken stock kamera uygulamasını telefonun ana ekranında ise Camera 720/360 uygulamasının kısa yoluna yer verdim. Dahili hafıza ya gelince kullana bildiğimiz zaten 5 GB alanken ne hikmetse 4.5 GB lık kısma kadar yükleme yapilabiliyor. Yani 500 MB bos görünse de en ufak bir güncelleme te dahi yersiz alan diyerek müsaade etmiyor. Cleanmaster denen uygulamayı da kurun ve sadece gereksiz dosyaları temizleme aracını kullanın ve ayarlar ekranından otomatik hiçbir göreve müsaade etmeyin. Sadece telefonun hafızasında gereksiz dosya biriktigini düşündüğünüzde çalıştırın ve Gereksiz Dosyaları temizleme aracını kullanın sonrada hemen görev yöneticisinden kapatın uygulamayı. Telefon bu Dediklerimi uyguladığımızda daha akıcı daha kullanışlı ve yararlı olacaktır. Kendinize i bakin, iyi geceler arkadaşlar... Sorular için lütfen kuzucu_o@uahoo.com ya da cutevery2005@gmail.com adresinden posta gönderirseniz cevaplamaya çalışırdım. Unutmadan telefon tavsiyesi isteyenlere 1.000 TL seviyesonde kesinlikle internet piyasasından LG G2 32 GB, 1.000 TL altında Asus Zenfone 6, 1.000+++ da Yine LG G3 32 ki su anda 1.350 TL fiyatlara var. Haydi tekrar iyi geceler...

kardeşim kasap et derdinde koyun can derdinde dedikleri senin bu yazdığın olay olsa gerek...
    konu ile alakası olmayan şeyler yazmışsın buraya biz ne dertteyiz sen ne derttesin.
    biz telefona rom recovery cwm yükleme derdindeyiz sen fiyat performans derdindesin
    senin sorunun bence telefon değil konuyu okumayışın.

Tekrar Merhaba,

Ben konu başlığında Recovery yada ROM ile alakalı bir yazı göremiyorum siz hangi konu başlığını okuyorsunuz pardon ? Tekrar bakın isterseniz. Benim yazımda belirttigim noktalara dikkat edilirse cogu kullanıcı için ROM MOM dan daha basit pratik ve güvenli öneriler oldugu anlasılacaktır. Siz tırmalayın ROM cart curt ile ki bu konu yineliyorum Avea Intouch 4 ile alakalı herseyi kapsar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o_kuzucu -- 16 Şubat 2015; 3:34:56 >

• o_kuzucu kullanıcısına yanıt
    arkadaşım konunun gidişatına göre en azından rom root ve cwm recovery ile ilgilenmem bilmem ve anlamamda diyip konuya öyle girebilirdin esasen. ama sen yırtık ...dan çıkar gibi konuya girmişin. o yüzden ben öyle dedim.
  • O değilde bu cihazın orjinal romuna root atma şansımız yok mu?

• tigrap kullanıcısına yanıt
    sabırla bekliyoruz...
  • Sarji ve dayanakliligi nasildir?..
    Ben de Samsung ve LG var. Cocuklar her aksam duvara firlatiyorlar, gene de ekrani kirilmiyor. Sarjlari gunu tamamliyor.
    Dayaniklikik acisindan Intoch yeterli midir?..
    1.5 metreden halinin ustune dusunce kirilacaksa almayayayim...
    Tercih nedenim: Fiyati uygun, 4g li istiyorum, yeni nesil islemci ve orta kalite yeterli diyorum.

• -Root konusunda bir çok programı denedim başarılı olamadım. Biraz daha beklemek gerekiyor sanırım.
    -Orginal Stok rom Zte nin sitesinde de yok. Ama yakında o da bir yerlerden çıkı verir.
    -Avea ya destek kısmına bende soru sordum güncelleme ile ilgili olarak. Taleplerinize karşılık olarak çalışmalarımız devam etmektedir dediler. Yayınlayabilirler ama kim bilir ne zaman.
    -şarjı bir günü rahat çıkarır. minimum 4 saat ekran görüntüsü veriyor. Bu kullanım şekillerine göre azı arkadaşlarda 7 saate kadar çıkmış. şarj için yapılması gerekilenler konu içerisindeki mesajlarda mevcut.
    -1,5 metreden düşünce kırılır mı bilemem denemedim denemem de :D
  • Avea in touch 4 e lollipop güncellemesi gelmesi için sıkıştırırsak avea yı belki bir ümit gelebilir diye düşünüyorum arkadaşlar
    herkes sıkıştırsın güncelleme beklemeyle gelmez sıkıştırma ile getirtilir bence kanımca.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.