Şimdi Ara

Facebook'a gizlilik ihlali sebebiyle yeni bir dava açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Gizlilik ihlali konusuyla sık sık gündeme gelen Facebook bu kez de benzer bir dava ile karşı karşıya. Bu kez ise şirketin reklam hedef kitlelerini belirlemek için kullanıcılar arasındaki mesajlarda tarama yaptığı iddiası ortaya atıldı. Facebook ise açıklama yaparak iddiayı reddederken hiç bir yasayı çiğnemediklerini, taramaların gizlilik yasalara uygun biçimde yapıldığını belirtti. Ancak hakim söz konusu yasanın Facebook gibi bir platformda uygulanamayacağı için taramanın yasal olmadığına karar vererek dava açılmasına karar verdi.

Facebook'un özellikle son 2 yılda bu sistemi kullanarak reklam hedef kitlelerini oluşturduğu ve kendine kazanç sağladığı iddia edildi. Dava kazanılırsa şirketin mağdur kullanıcı başına 10 bin dolara varan bir tazminat ödeyebileceği konuşuluyor, çok fazla kullanıcısı olan bir platform için şirket ödeme yapmak durumunda kalırsa çok büyük rakamlar ortaya çıkabilir.

• ooo ne diyorsun! tühh! facebook umu kapatalı tamda 2-3 yıl oldu. kaçırdık mı biz şimdi 10.000$'ı

• facebookta öyle diyordu kime 10

bin dolar versem acaba

• Bende isterim 10 bin dolar o zaman.

• 9000 bin dolar da yeter
  • 10000$ı almak için nereye başvuruyoruz bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet basvuralim tabi.Avrupa İnsan Hakları komisyonuna başvursak yeterli olur mu acaba? Valla anne baba abi kardes akrabalar adambasi 10 binden dur bakam ben bi hesap yapayim daire parası çıkar mı? Şaka bi yana mağdur olan kullanicilari kim tespit edecek :) facebook kendisi dermi şunlar şunlar mağdur oldu hakim bey :) yoksa bilirkişi mi tutulacak.

• bu yasalar facebook için sadece amerikada geçerli, buralarda at koşturur istediği gibi, avrupa birliğinde ise donuna kadar alırlar adamın.

• Ben 9000 den vazgeçtim bana facebook hissesi versinler.Ama yok vermesinler herkese tazminat batar firma.
  • 10 tane fake hesap açın farklı pc lerden modemlerden falan, 100.000$ dolar.

• davayı avrupa birligi acmadi ise hayret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu 10 binlik tazminat bize vursa kurban keserim ama neredeee

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.