Şimdi Ara

Suriye&Irak İç Savaşı Canlı Haber Akışı --- Syrian&Iraq Civil War Live Streaming Newss

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
5
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KOBANE CANLI YAYIN :http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11146251/Isil-advance-Watch-live-coverage-of-the-Turkey-border-with-Syria-near-embattled-Kobane.html - (Genelde Saat 12:00 - 17:00 Arası Yayın Yapılıyor)

Güncel Yayın Akışı :

03.01.2015

14:15 - An itibari ile Kobane'de Koalisyon uçakları IŞİD Mevzilerini bombaladı.

Suriye&Irak İç Savaşı Canlı Haber Akışı --- Syrian&Iraq Civil War Live Streaming Newss

15:40 - IŞİD Havan toplarıyla YPG Mevzilerini vurmaya başladı.

02.01.2015

15:08 - Kobane'den dumanlar yükseliyor.

31.12.2014

14:34 - Kobane(Ayn el Arab) Bölgesinde IŞİD militanları koalisyon uçaklarının görüş açısını azaltmak için lastik yakıyor.

30.12.2014

13:34 - IŞİD Şengal Bölgesinde Esir Peşmergelere ait bir infaz videosu yayınladı.

29.12.2014

13:27 - Bağdat'ta bir intihar saldırısı gerçekleştiği bilgisi geçiliyor.İlk belirlemelere göre 19 kişi hayatını kaybetti ve 54 kişi yaralandı.Yaralananlar içinde ağır yaralılar olduğu söyleniyor.

19:39 - Kobane Bölgesinde Çok Şiddetli 2 Patlama olduğu bilgisi IŞİD Kaynaklarınca geçiliyor.

28.12.2014

18:00 - Kobane'de Son 4 ayın Şiddetli Çatışmaları Yaşandığı Belirtiliyor.Bugün Kobane'nin doğu bölgesinde IŞİD'in İntihar Saldırısı Yaptığı YPG ve IŞİD Kaynaklarından Geçildi.İntihar Saldırısı ile birlikte atağa geçen IŞİD'in Koalisyon Uçakları tarafından durdurulduğu Söyleniyor.

19:33 - Kobane Bölgesinde Ciddi Hareketlenmeler olduğu söyleniyor.
    ------- IŞİD Hesaplarının bugün Kobane'den paylaştığı resimler ...

22:00 - Bugün Kobane'de yapılan İntihar saldırısının görüntüleri YPG Tarafından Yayınlandı.

Güncel Suriye&Irak Haritası -

SURİYE CEPHESİ -

Suriye Ordusu : İç savaşın ilk zamanlarında çok darbe alsalarda Çin ve Rusya'nın el altından desteklemesi sonucu bu zamana kadar ayakta kalmayı başladılar.Şimdide ÖSO'nun bundan kaynaklanan moral bozukluğunu fırsat bilerek yürümeye başladır.Eğer IŞİD ve EL NUSRA denen oluşumlar olmasaydı. ÖSO Tek başına Türkiye ve diğer ülkelerin desteğine rağmen yenilirdi.Şu anda bile Halep kuşatılmış durumda ... Halep Düşerse ÖSO Biter ... Halep Kaledir.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) : .Yukarıdada söylediğim gibi savaşın ilk zamanları Suriye ordusuna ağır zayiat verselerde gerileme dönemine girdiler eğer IŞİD ve EL NUSRA denen oluşumlar olmasaydı. ÖSO Tek başına Türkiye ve diğer ülkelerin desteğine rağmen yenilirdi.Şu anda bile Halep kuşatılmış durumda ... Halep Düşerse ÖSO Biter ... Halep Kaledir.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) : İslami bir hilafet devleti kurmayı amaçlayan selefi örgüt .. ÖSO ve EL Nusra'ya göre çok daha katıdırlar.2003'te Irak Savaşında Amerikan ordusu ile çarpışmıştırlar.Pek çoğunun Ebu gurayb cezaevinde işkence gördüklerinden dolayı bu kadar sert insanlar olduğunu düşünüyorum doğrusu ... Ortaya çıkışı bi anda oldu Hiç bir örgütün IŞİD kadar iyi propaganda yapabileceğini zannetmiyorum ... Zira çektikleri videolar Hollywood filmlerinden çok daha heyecan verici ... Şu anda İlk zamanlarına göre topraklarını çok genişlettiler.Hatta Irak'ta Bağdat ve Erbil Gibi Çok önemli yerlere çok yaklaşmışlardı.Ancak Koalisyon saldırıları sonrasında geri çekilmek zorunda kaldılar.Şu anda İç savaşta durgunluk dönemine girsede en aktif çatışan örgütlenmedir.Aynı anda YPG-ÖSO-Irak Ordusu ve Peşmerge ile çatışmaktadır.

HALK KORUMA BİRLİKLERİ (YPG) : Aslına bakarsanız PKK desekte yanlış olmaz ..Kendi içlerinde Suriye'de Kürtlerin çoğunlukta olduğu Rojava diye adlandırdıkları bölgenin birçoğu yerel halktan oluşmuş silahlı gücüdür.IŞİD'den önce bir süre EL Nusra ile çatışmalar yaşadılar ama genel olarak Bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundaydılar ve Huzurluydular Ta ki IŞİD'e kadar ... En Güçlü bölgesi olan Kobane'de büyük darbe yediler 300'e yakın köy kaybettiler.IŞİD Kobane merkeze kadar rahatça ilerledi 2 aylık bi süreçte ancak yardımlarına önce Koalisyon Jetleri sonrada Peşmerge yetişti ve Kobane denilen bölge bu güçlerinde önemli yardımıyla düşmedi ve şu an 103. gününde halen çatışmalar devam ediyor.

EL NUSRA : Suriye'de Sadece Esed'e karşı savaşan En büyük muhalif İslami Cihad Örgütlenmesi ... Esed'e karşı savaşsada ÖSO için düşmanımın düşmanı dostumdur gibi düşünmüyor çünkü ÖSO'nun Laik ve ABD'den yardım aldığını Düşünüyor. El Kaide ile yoğun bağlantıları vardır. Birkaç sene öncesine kadar IŞİD ilede öyleydi ancak İçlerinde Liderlerin atışmaları sonucu IŞİD ve EL Nusra 2 Düşman Örgütlenmedir.

IRAK CEPHESİ -

PEŞMERGE : Irak-Kürdistan Bölgesinin Resmi Askeri Gücü . Özellikle 2003 Irak Savaşıyla Birlikte Oldukça Güçlenmiştirler.Şu anda YPG denilen oluşum ile birlikte Suriye ve Irak'taki Kürt'lerin yoğun yaşadığı bölgeleri savunuyorlar.IŞİD ile Peşmerge'nin ilk karşılaşması IŞİD'in beklenmedik şekilde Musul'u alması ile başladı. Musul'u aldıktan sonra müthis bir özgüvenle ilerleyen IŞİD Erbil'e saldırı başlattı bu saldırı ile birlikte Peşmerge İle ilk sıcak ve yoğun çatışma dönemi başladı ... IŞİD İlk zamanlar etkili darbeler vursada Peşmerge'ye zamanla koalisyon jetlerinin yardımı ile toparlandılar ve Saldırıyı geri püskürttüler ... Halen ancak IŞİD'in elinde Peşmergeye ait önemli bölgeler bulunmaktadır.

IRAK ORDUSU : Yine 2003 Irak Savaşına gitmemiz lazım ... Çünkü günümüzde Irak ordusu aslında İran ordusudur.Amerika'nın işgali ile birlikte Saddam'ın sünni ordusu yerini Irak'lı Şii'lere bıraktı.Amerika'lıların yanında yer alarak Sünnilere olan düşmanlıklarını faaliyete geçirdiler.Günümüze kadar onlarda sıkıntısız bir dönem yaşıyorlardı.Ancak IŞİD'in Musul'a Saldırıp Irak Ordusunun kaçması Bugün IŞİD'in Erbil ve Bağdat'a kadar yaklaşmasındaki en büyük etkendir.Şu anda IŞİD'e Karşı savaşları devam ediyor ancak İran Desteği Olmadan Pek Dayanabileceklerini zannetmiyorum.

Güncelleniyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 3 Ocak 2015; 15:41:58 >

• güzel bir konu olacak gibi duruyor. kendimce ben de ilgiliyim konuyla ve takipteyim.
  • Takip edeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli MİT ajanıyım. Son görev yaptığım 2013 yılında, ÖSO komutanları düzenli rapor gönderir, Suriye muhalefetini dizayn eden Türk İstihbaratının, yurtdışı operasyon departmanı, Suriye Şefi idim.Milyonlarca doları tırlarla bizzat ben ve ekibimin güvenliğini sağlaması ile gönderdik.

Özet: Konuyu yakından takip ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

Emekli MİT ajanıyım. Son görev yaptığım 2013 yılında, ÖSO komutanları düzenli rapor gönderir, Suriye muhalefetini dizayn eden Türk İstihbaratının, yurtdışı operasyon departmanı, Suriye Şefi idim.Milyonlarca doları tırlarla bizzat ben ve ekibimin güvenliğini sağlaması ile gönderdik.

Özet: Konuyu yakından takip ediyorum.

Ben de Washington portakalıyım. Memnun oldum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Işid gündemden düştü şu sıralar.

• Bende yorumlarim bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

Yakında Bölge İle İlgili Güncel Haberleri Buradan Paylaşacağım. Hergün Bilgiler Güncellenecektir.

İlk Başta Bölgedeki Tarafların Silah ve İnsan Gücü , Bölge Gücü Hakkında Bilgiler Düzenlendikten Sonra Haberler Yayına Başlanacaktır.

Konuyu Takibe Alırsanız Sevinirim.

Hadi paylaş nerede bilgiler ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ziel34

quote:

Yakında Bölge İle İlgili Güncel Haberleri Buradan Paylaşacağım. Hergün Bilgiler Güncellenecektir.

İlk Başta Bölgedeki Tarafların Silah ve İnsan Gücü , Bölge Gücü Hakkında Bilgiler Düzenlendikten Sonra Haberler Yayına Başlanacaktır.

İlk bilgiler güncellendi.
  • quote:

quote:

quote:

Bunlar zaten biliniyor son durum ne ondan haber ver ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bunlar zaten biliniyor son durum ne ondan haber ver ?

Son durumları yarın akşam itibari ile başlayacağım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llllxefsanexllll -- 27 Aralık 2014; 0:18:20 >

• Takipteyim

• Takip listeme ekledim

• 29.12.2014 Güncelleme -
  • Işid'in Ürdüne gireceği söyleniyor. Zaten fiili savaş halindeler yavaş yavaş gördüğüm kadarıyla operasyonları güneye yapmaya başlayacaklar. Suudiler ve satılmış arap yöneticileri kuklalara yönelecekler durum onu gösteriyor. Pkk ve peşmergeyi halledip bunu yapmaları lazım..

Zaten peşmerge sos veriyor. Son 6 ayda en az 5000 kaybı var peşmergenin. Zorlanıyorlar abd bombalamasa pili bitecek kuklaların. Enteresan bir hal almaya başladı ortadoğu. Allah'u teala müslümanlara iman edenlere yardım etsin.
  • selam arkadaşlar , şuanda urfa suruç ta öğretmenlik görevim yapıyorum . okulum kobaniye 7km uzaklıkta ve savaşa birebir tanıklık ediyoruz . Hergün bomba sesleriyle ders işlemenin çocukların içini rahatlatmak için " korkmayın buraya bomba düşmez " demenin zorluğunu anlatamam .. dua edelim de kapımızdaki bu savaş biran önce son bulsun .. işte size okulumun penceresinden kobani manzarası ..

• quote:

Orijinalden alıntı: PhysicalEducation

selam arkadaşlar , şuanda urfa suruç ta öğretmenlik görevim yapıyorum . okulum kobaniye 7km uzaklıkta ve savaşa birebir tanıklık ediyoruz . Hergün bomba sesleriyle ders işlemenin çocukların içini rahatlatmak için " korkmayın buraya bomba düşmez " demenin zorluğunu anlatamam .. dua edelim de kapımızdaki bu savaş biran önce son bulsun .. işte size okulumun penceresinden kobani manzarası ..

Hocam Merhaba Akşam vakti çok şiddetli bi patlama olduğu söylentisi var ?

• llllxefsanexllll kullanıcısına yanıt
    Valla 4-5 gundur cok saglam patlamalar oluyor camlar zangir zangir sallaniyor o derece .. bugun sadece abartisiz 20bomba sesi duymusumdur, bitecek gibi görünmüyor..

• llllxefsanexllll kullanıcısına yanıt
    Valla 4-5 gundur cok saglam patlamalar oluyor camlar zangir zangir sallaniyor o derece .. bugun sadece abartisiz 20bomba sesi duymusumdur, bitecek gibi görünmüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: PhysicalEducation

yok ben bugün akşamı kastediyorum 2 intihar saldırısı yapılmış sanırım kobane'de son 4 ayın en şiddetli patlaması diye geçtiler ..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.