Şimdi Ara

Twitch upload sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
3.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Twitchde yayın yaparken bazen 2k bit rate verebiliyorum ama bazen hiç yayın bile yapılmıyor 100mbit fiber kullanıyorum superonline

OBSden Frankfurt serverini seçiyorum

Twitch upload sorunu

Twitch upload sorunu

Böyle bir sorun yaşayan varmı modem Huawei

Şimdiden teşekkürler

• aynı sorun bendede var ps4 den yayın yapamıyorum güya 5mbit upload var 360 yayın yaparken bile kasıyor
  • 3500kbit 1080p canli yayin yapiyorum pcden sorun yok akis mukemmel hep yesil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

3500kbit 1080p canli yayin yapiyorum pcden sorun yok akis mukemmel hep yesil.

Hocam hangi modemi kullanıyorsunuz bende bu huawei var ts3den düşüyorum , oyundan düşüyorum ve bide konudaki problem var

Modemimin tam modeli Huawei HG253s miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaggedyDoctor -- 6 Şubat 2015; 21:23:49 >
  • RaggedyDoctor kullanıcısına yanıt
    Benimde modemim huawei hg253s.

teamspeak den dusme sorunu hic yasamadim. cs go ve lol oynuyorum hic baglanti kaybina rastlamadim. pingim lol de stabil 55-56ms cs go da tr sunucular 10-12ms yurt disi 50-60ms.

obs ss sini atacam birazdan. 3.500kb/s full hd 60 fps yayin yapiyorum. kayip sifir. kalite mukemmel.

bu akşam ki yayından ss ;

limitlerin zorlanmış hali ;

3800kb/s 1920x1080 60 Fps.

Twitch upload sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 6 Şubat 2015; 23:20:28 >
  • Bu stream olayı baya sıkıntı çünkü aynı 50 mbit paket ile biri sorunsuz yayın yaparken bir başkası yapamayabiliyor. Bende yapamayanlardanım 50 mbit gece kuşu var 5 upload yayın kalitesi 360p'yi bile göremiyo, o kadar berbat ki ekranda ne oynadığımı bile anlayamassınız o kadar pixellenme var. Muhtemelen bitrate 200-300 kbps falandır o sırada. Sadece kalitesizlik ile kalmıyor 2 saniyede bir buffer yapıyor. 1 mbit upload ile yayın yapanların bile görüntü kaliteleri benden iyidir. Speedtest'i bitrate olarak yapıyorum testte sorun yok 5200 kbps civarı çıkıyor, torrent'te de upload hızım maksimumda ama gel gelelim stream olayında upload sürünüyor. Ben sorunu çözemedim çözebilen olursa pm atsın lütfen
  • Bu sorun bu aralar herkeste oluyor. Duzelene kadar yayini acip kapatin. Duzelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

teamspeak den dusme sorunu hic yasamadim. cs go ve lol oynuyorum hic baglanti kaybina rastlamadim. pingim lol de stabil 55-56ms cs go da tr sunucular 10-12ms yurt disi 50-60ms.

obs ss sini atacam birazdan. 3.500kb/s full hd 60 fps yayin yapiyorum. kayip sifir. kalite mukemmel.

Twitch upload sorunu

Hocam yayın yapmak için hangi programı kullanıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

quote:

Twitch upload sorunu

Hocam yayın yapmak için hangi programı kullanıyorsunuz

Open Broadcaster Software hocam arkadaşın kullandığı

https://obsproject.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaggedyDoctor -- 7 Şubat 2015; 10:07:37 >

• modeme res atıp farklı ip almaya çalışın sorununuz düzelecektir. örn : 92 ile başlayan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

modeme res atıp farklı ip almaya çalışın sorununuz düzelecektir. örn : 92 ile başlayan...

Bi ara denemiştim onu hep 176 geliyor değiştiremedim bir türlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Bu stream olayı baya sıkıntı çünkü aynı 50 mbit paket ile biri sorunsuz yayın yaparken bir başkası yapamayabiliyor. Bende yapamayanlardanım 50 mbit gece kuşu var 5 upload yayın kalitesi 360p'yi bile göremiyo, o kadar berbat ki ekranda ne oynadığımı bile anlayamassınız o kadar pixellenme var. Muhtemelen bitrate 200-300 kbps falandır o sırada. Sadece kalitesizlik ile kalmıyor 2 saniyede bir buffer yapıyor. 1 mbit upload ile yayın yapanların bile görüntü kaliteleri benden iyidir. Speedtest'i bitrate olarak yapıyorum testte sorun yok 5200 kbps civarı çıkıyor, torrent'te de upload hızım maksimumda ama gel gelelim stream olayında upload sürünüyor. Ben sorunu çözemedim çözebilen olursa pm atsın lütfen

Hocam ne yaptınız sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu yaşıyorum. 50/5 MB internet var ama telefondan bağlansam daha iyi yeminle. Hiç bir şekilde yayın yapamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Bu stream olayı baya sıkıntı çünkü aynı 50 mbit paket ile biri sorunsuz yayın yaparken bir başkası yapamayabiliyor. Bende yapamayanlardanım 50 mbit gece kuşu var 5 upload yayın kalitesi 360p'yi bile göremiyo, o kadar berbat ki ekranda ne oynadığımı bile anlayamassınız o kadar pixellenme var. Muhtemelen bitrate 200-300 kbps falandır o sırada. Sadece kalitesizlik ile kalmıyor 2 saniyede bir buffer yapıyor. 1 mbit upload ile yayın yapanların bile görüntü kaliteleri benden iyidir. Speedtest'i bitrate olarak yapıyorum testte sorun yok 5200 kbps civarı çıkıyor, torrent'te de upload hızım maksimumda ama gel gelelim stream olayında upload sürünüyor. Ben sorunu çözemedim çözebilen olursa pm atsın lütfen

Hocam ne yaptınız sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorunu yaşıyorum. 50/5 MB internet var ama telefondan bağlansam daha iyi yeminle. Hiç bir şekilde yayın yapamıyorum.

Yok dostum ben çözemedim ama aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım kaliteyi 1000 kbps'ye düşürünce onda düzeldi. 1000'in üzerine çıktığı an yayın bozuluyor ve buffer'lar başlıyor, maksimum 1000 yapabiliyor şu an. Hala araştırıyorum bir çözüm bulabilirsem pm atarım

• Bende izlemede de sıkıntılar başladı. 2-3 senedir izlemede hiç bir sıkıntı yoktu source'da maksimum kalitede izliyordum yayınları son bir kaç gündür izleyemiyorum 5-6 saniyede bir buffer yapıyor. Yayın yapamama olayına çözüm ararken birde bu çıktı başıma. Ne izleyebiliyorum nede yapabiliyorum elde var sıfır.
  • arkadaşlar merhaba aynı sorundan bende çekiyorum müşteri hizmetleriyle görüştüm 5mbps upload hızınız var bir sıkıntı yok diyorlar fakat twitchden 360p bile yayın yapılmıyor
    artık son çare uydunet bağlatmayı düşünüyorum zaten yayın yapanların çoğu onu kullanıyor upload kotası olmaması sebebi ile eğer sorunu çözen varsa lütfen yazsın
  • sorun hala devam ediyor. :)
  • Twitchtv açabilen var mı arkadaşlar DNS girmeden? Denemediğim dns kalmadı, bir tek opendns te açıldı twitchtv. Ama onda da upload yapmanın imkanı yok. Twitchtv yi filtreliyorlar mı?

ekleme: Geri geldi twitchtv normal superonline DNS lerde. Şu anda normal çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazypilot -- 25 Mart 2015; 22:59:47 >
  • konuyu biraz uplayacağım ama, ben de gece kuşu kullanıyorum ve sorun aynı, fakat arkadaşım kullanıyor sorun yok. çözüm bulabilen var mı?
  • Anladığım kadarıyla gece kuşu tarifelerinde upload sıkıntı böyle bir şey imkansız çünkü 1 ay önce bornovada 6mb/s ile yayın yaptım hiç bir sıkıntım olmadı önerim başka bir tarifeli hat ile deneyin

2. düşüncem o yayını her pc full hd veremez aynı tarifeyi daha güçlü bir pc ile deneyin.
  • Benim sorunum hala var. 1 senedir çözülmedi maalesef.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.