Şimdi Ara

UFO mu Yağlı Radyatör mü???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
35.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben 1 hafta önce buradaki yorumlardan yola çıkarak 2900 watt 11 petekli yağlı radyatör aldım.
    Geçenlerde kapıcı neden yağlı radyatör aldınız çok yakar bu dedi ki ben de radyatör ufodan daha az yakar diye almıştım baya canımı sıktı daha kutusunu açmamışım amk.

Neyse mersin'de yaşıyorum 3 arkadaşımla arkadaşta ufo var 1800 watt. Bende yağlı radyatör 2900 watt, odam 10 metrekare

arkadaşımın ufoyu yakınca oda 20 dk da ısınıyor bakın oda ısınıyor baktığı yer değil
    yağlı radyatörü yakıyorum 15 dk da ısınıyor.

Şimdi aklıma takılan, bunlar yaklaşık aynı sürede ısıtıyor ve ufonun wattı daha düşük o zaman ufo yu kullanmak daha mı mantıklı, ufo daha mı az yakar?

lütfen yardım edin 1 haftadır bu pişmanlık içindeyim ufo mu alaydım, yağlı radyatör çok yakıyor falan filan diye yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar bugün altus marka 2900 watt yağlı radyatör ile ufo 1800 watt ısıtıcıyı karşılarştırdım.

termometre 17C gösterirken radyatörü son güç 2900 watt a açtım ve ısıtmasını bekledim.
    Radyatör 9 dkda baya bi ısındı ancak oda hala 17C. 56 dakikanın sonunda artık ısıtamadığından dolayı kapattım radyatörü kapattığımda oda sıcaklığı 20C idi

Ufo 1800 watt ısıtıcıyı oda 17 C ye geldiği zaman açtım radyatörü çıkardım tabiki odadan. yaklaşık 24 dk sonra odanın sıcaklığı 23 C oldu.

Yaktığı parayı hesaplayacak olursak
    Yağlı radyatör
    2900/(yaklaşık bir saat)= 2.9 kwatt/h oturduğum bina sanayi elektriği kullandığından 40 kuruşu 1 kilowatt saat. 1 saatte yaklaşık 1,20 lira yakmış olmasına rağmen ben hala üşüyordum.

ufo
    yarım saat açık kaldığı için bir saatte 0,9 kwatt/h yakmış olur. O da yaklaşık 40 kuruş diyelim. Eğer ki ufoyu 1 saat açmış olsaydım içeride oturamayacaktım.

Benim gözlemlerim bunlar belki termometrem hataylıydı vs. ancak ufonun kat be kat daha hızlı ısıttığı aşikar ha yağlı radyatör daha sağlıklı havayı daha az kurutuyor vs gibi + özellikleri var ancak öğrenci evi için pek tavsiye edebileceğimi sanmıyorum.

Teşekküler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsubasa1067 -- 25 Aralık 2014; 23:07:26 >

• ufoyu kapatiginizda içerisi hemen sogur.radyotorde hemen sogumaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle düşünelim oda yarım saat kırk dakika daha sıcak tutuyor kendin. Ancak radyatör o hale gelesiye kadar yeterince elektrik yaktı. Ufo yu kapadık 10dk da soğudu yeniden yaktı oda ısınd. Belki benim ssoba çok açık kalıyor bilmiyoru ama 1 saat te 20 dk yarım saat falan açık kalıyor sıcağını korumak için.

Benim asıl merak ettiğim odadan ne kadar enerji kaybedersek onu yeniden odaya sokmaya çalışsak tüm Isıtıcıla aynı yakmaz mı?

Şunu da merak ediyorum bu elektrik yakma işi watta göre hesaplanmıyor mu. E Ufo 1800 yakıyo öteki 2900
    o zaman millet neden uUfoçok yakıyor diyor.

Bu arada cevabın için teşekkürler.

• Radyotorle kalorifer misali gibi isinirsin.ufo havayı kurutur oksijen i kullanır.radyotor daha dogal gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 25 Aralık 2014; 10:59:12 >
  • tsubasa1067 kullanıcısına yanıt
    Yağlı radyatörde kademe olur kademesini düşürün. UFO'dan daha iyidir.
  • Evet dediklerinizin hepsi doğru katılıyorum ama ben havayı kurutmasını geçtim az yakmasını merak ediyorum.

1 kademe ye getirince çok yetmiyor 2 ye getiriyorum o da 2000 watt.

Bu akşam bir deneyeceğim Ufo ile yağlı yı karşılaştırmaya çalışacağım.

Aynı sıcaklığa ulaştırma süreleri vs. Gibi.

• Hangisi tasarruflu bilmiyorum ama sağlık açısından radyatör daha iyi. Radyatör havayı ısıtıyor. Ufo ise yüzeyi ısıtıyor.
  • Arkadaşlar kendi adıma tecrübemi paylaşayım dedim yağlı radyatör mü infrared mi diyenleri aydınlatmak için , konuyu açan arkadaş termometreyi ufonun karşısına koydu ise yanılmış olabilir çünkü ufo havadaki moleküllere ısı yükklemesi yapmıyor. Bu nedenle kapattığınız anda içeri hemen soğuyor. Ben şuna eminim odayı bir kere ısıttıktan sonra yağlı radyatör en sağlıklısı , ufonun hemen ısı vermesine aldanmayın

---Eğer ısıtıcıyı çok kısa süreli kullanacaksanız infrared alın örneğin ; balkonda yada dış ortamda infrared ısıtıcılar zaten dış ortam için icat edilmiş ısıtıcılar. Ufo markası sağolsun evlerimizin içine soktu bu lanet ısıtıcıyı. Dediğim gibi kısa süreli kullanacak ve anında geçici olarak ısınacaksanız infrared alın aksi halde asla almayın. infrared ısıtıcılar havadaki molekülleri ısıtmadığı için sadece ışığının ulaştığı yerleri ısıtıyor ve yüzeysel ısıtıyor, kapatınca ısı diye bişey kalmıyor.

---Genelde infrared ısıtıcılar 2500 w ve çok soğuk havalarda termostat asla devreye girdiremezsiniz ayarlayıp girdirseniz bile yeniden yanana kadar soğuğa dayanamazsınız.Durmaksızın 2500w tüketir.

---Gelelim yağlı radyatöre ; yağlı radyatörler bildiğiniz petek nasıl ısıtıyorsa öyle ısınıyor. Hatta en yüksek seviyede çalıştırdığınızda peteklerde görmediğiniz kadar ısındığınıda görürsünüz.

---infrared ısıtıcı durmaksızın 2500w çalışırken siz yağlı radyatörü en üst seviyede (hadi oda yaklaşık 2500w olsun) çalıştırınca yinede termostat görevini yapar atıyorum 10 dk çalışır 10 dk durur,durduğundada hemen buz gibi olmaz , içerisinin soğuğu kırılınca termostada bir ayar verirsiniz atıyorum 10 dk çalışır 20 dk durur. İçerisi iyice ısındığında da radyatörü en düşük seviyeye alırsınız (en düşük seviye genelde 600-800-900 w gibi oluyor ve buda yine termostatlı olacak infrared gibi sürekli 2500 çektiğini hesap ederseniz radyatörün termostatınıda hesap ederseniz kaç katı fark olduğunuda görürsünüz, üstelik infrared ısısı hiç kalıcı değil )

---Tabi kullanıcıdan kullanılan yere göre değişir ama bence yarı yarıyadan fazla bir tüketim farkı var.

---Şiddetle infrared ısıtıcı almayın diyorum kesinlikle yağlı radyatör alın sürekli bir odayı ısıtıcaksanız eğer kesinlikle yağlı radyatör alın oda bir kere ısınında en düşük moda alın(eğer konforunuzdan hiç vezgeçmemek isterseniz hiç kapatmayın en düşük modda sabit çalışsın)

---Eğer merkezi sisteme takviye bir ısıtıcı arıyorsanız yine yağlı radyatör alın çünkü zaten destek amaçlı ısıtıcı olacağı için elektrik tüketimi çok daha düşük olacaktır.

---Alma paşam infrared ufo alma , Ufo şöyle ufo böyle diyenede inanma, bana inanmıyosan, aha dayıya sor:)

• Doğru diyorsun, mantıken de haklısın hatta hala ufo kullanmama rağmen senin gibi düşünüyorum ama anlamadığım bir sebeple ufoyu yarım saat açayım (1000w düşük modda) oda çok ısınıyor gerçekten oda ısınıyor sadece karşısı değil. ha karşısında durunca çok sıcak oluyor, kapatınca üşüyorsun sürekli aç kapa yapıyorsun falan ama zaten çok ihtiyaç olmadığından ve öğrenci evinde kaldığımdan şimdilik halimden memnunum.
    Ancak kendi evime çıkmış olsaydım yağlı radyatör kullanırdım, çünkü ufo ile geceleri kesinlikle ısınılmıyor. kendine doğru tutunca yanıyorsun falan. açacan radyatörü de gece usul usul ısıtacak odayı işte :)
  • premier'in 11 dilim 9630 yağlı radyatörünü aldım. 10m2 odayı kendi başına ısıtamıyor alet. anca kendini ısıtıyor. havayı biraz kırıyor. o kadar. yani hal böyleyken geç soğumuş hemen soğumuş ne farkeder. bilemiyorum daha önce klima kullandığım için belki onun rahatlığına alışkınım. klima açınca tişörtle oturuluyo çünkü. bu yağlı radyatör benim beklediğim sonucu vermedi. üstelik fanını da çalıştırıyorum. anca öyle biraz etkisi oluyor. destek ısınma aleti olarak kullanılabilir. ya da gece açılabilir. timer oluyor genelde aletlerde. yorgan altındayken havayı kırar verim sağlanır. onun haricinde tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mirkuza

Arkadaşlar kendi adıma tecrübemi paylaşayım dedim yağlı radyatör mü infrared mi diyenleri aydınlatmak için , konuyu açan arkadaş termometreyi ufonun karşısına koydu ise yanılmış olabilir çünkü ufo havadaki moleküllere ısı yükklemesi yapmıyor. Bu nedenle kapattığınız anda içeri hemen soğuyor. Ben şuna eminim odayı bir kere ısıttıktan sonra yağlı radyatör en sağlıklısı , ufonun hemen ısı vermesine aldanmayın

---Eğer ısıtıcıyı çok kısa süreli kullanacaksanız infrared alın örneğin ; balkonda yada dış ortamda infrared ısıtıcılar zaten dış ortam için icat edilmiş ısıtıcılar. Ufo markası sağolsun evlerimizin içine soktu bu lanet ısıtıcıyı. Dediğim gibi kısa süreli kullanacak ve anında geçici olarak ısınacaksanız infrared alın aksi halde asla almayın. infrared ısıtıcılar havadaki molekülleri ısıtmadığı için sadece ışığının ulaştığı yerleri ısıtıyor ve yüzeysel ısıtıyor, kapatınca ısı diye bişey kalmıyor.

---Genelde infrared ısıtıcılar 2500 w ve çok soğuk havalarda termostat asla devreye girdiremezsiniz ayarlayıp girdirseniz bile yeniden yanana kadar soğuğa dayanamazsınız.Durmaksızın 2500w tüketir.

---Gelelim yağlı radyatöre ; yağlı radyatörler bildiğiniz petek nasıl ısıtıyorsa öyle ısınıyor. Hatta en yüksek seviyede çalıştırdığınızda peteklerde görmediğiniz kadar ısındığınıda görürsünüz.

---infrared ısıtıcı durmaksızın 2500w çalışırken siz yağlı radyatörü en üst seviyede (hadi oda yaklaşık 2500w olsun) çalıştırınca yinede termostat görevini yapar atıyorum 10 dk çalışır 10 dk durur,durduğundada hemen buz gibi olmaz , içerisinin soğuğu kırılınca termostada bir ayar verirsiniz atıyorum 10 dk çalışır 20 dk durur. İçerisi iyice ısındığında da radyatörü en düşük seviyeye alırsınız (en düşük seviye genelde 600-800-900 w gibi oluyor ve buda yine termostatlı olacak infrared gibi sürekli 2500 çektiğini hesap ederseniz radyatörün termostatınıda hesap ederseniz kaç katı fark olduğunuda görürsünüz, üstelik infrared ısısı hiç kalıcı değil )

---Tabi kullanıcıdan kullanılan yere göre değişir ama bence yarı yarıyadan fazla bir tüketim farkı var.

---Şiddetle infrared ısıtıcı almayın diyorum kesinlikle yağlı radyatör alın sürekli bir odayı ısıtıcaksanız eğer kesinlikle yağlı radyatör alın oda bir kere ısınında en düşük moda alın(eğer konforunuzdan hiç vezgeçmemek isterseniz hiç kapatmayın en düşük modda sabit çalışsın)

---Eğer merkezi sisteme takviye bir ısıtıcı arıyorsanız yine yağlı radyatör alın çünkü zaten destek amaçlı ısıtıcı olacağı için elektrik tüketimi çok daha düşük olacaktır.

---Alma paşam infrared ufo alma , Ufo şöyle ufo böyle diyenede inanma, bana inanmıyosan, aha dayıya sor:)

dostum ciddi ciddi yazmışsın bende ciddi ciddi okuyordum sonunu okudum bastım kahkahayı güldürdün bende deniz kenarında bir yerde evde kullanmayı

düşünüyorum tek amacım parasından kaçmak değil iyi ucuz ve sürekli ısınmak, 2 oda evde 50 55 mt odalar 20 metre kare bile yok binada yalıtım olmadığı için dışarıdan bile

daha soğuk günde 9 saat çalışıyor olsa klima mı yoksa yağlı radyotör mu klimalar artı enerjisi olanlar fazla elektrik tüketmediği için aklım ona kayıyor tavsiyen nedir

• Abi deniz kenarı değince akdeniz ise bu :) hiç düşünme klima al tabiki yazlı kışlı kullanırsın bu bir avantaj ve bende inverter toshiba var gerçekten inanılmaz az elektrik tüketiyor. Bi tanede ucuzundan yağlı radyatör bulundur kışın diğer odada kullanırsın. Kalite elbet önemlidir ama önemli olan ısıtma tarzı yağlı radyatöre biraz zaman tanınırsa gerçekten çok güzel ısıtıryor
  • Tabiiki radyatör fakat anlamadığım radyatör u hesaplarken niye 2900 watt diye hesapliyirsunuz ki? Bir sürü radyatör var ilk kademeleri 700-800 watt, ikinci kademeleri 1000-1300 watt. Sizin oda 1000-1300 wat ile bile ısınır. 1 saatte 45 dakika çalışır. 15 dakika durur. Bu şekilde hesaplayın. 2900 radyatoru almanın anlamı yok zaten. 2900 olduktan sonra klima al daha iyi. Klima bile 1500 çeker. 1300-1400den watt tan fazla çalıştırmayın radyatöru Ben 800 watt mini radyatör le 10 mt2 odayı isitiyorum batı cepheli antalya merkez. Ara kat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 21 Şubat 2016; 14:27:29 >
  • UFO Beş para etmez yağlı soba süper ve dehşet ısıtıyor

• millet 10 dakka ısınıp gidip yatıyor. o yüzden ufo diyorum. yağlı radyatörün kendini ısıtması 1 saat alır aşağı yukarı. duvarlarıda ısıtmaya gerek yok zaten.
    hocam bu ülkede kışın insanlar 1 ay yapmıyorlar :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.