Şimdi Ara

Cosa Akıllı Kombi Kiti destek ekibiyle görüşmem ve kullanım klavuzları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cosa akıllı kombi kitini bugün sipariş ettim. aklımda soru işaretleri vardı. cosa destek ekibine mail attım. işte cevabı.

Melih ODAMAN

24.Ara 16:40

Merhaba
    Bir süredir oda termostatı alma niyetindeyken sonunda
    Bugün ürününüzü n11.com sitesinden sipariş ettim. Umarım en kısa sürede
    gelir.
    Yanlız ürününüzü sipariş ederken inanın kafamda bir çok soru işareti vardı.
    Çünkü ürününüz ile ilgili hiç bir teknik özellik açıklama v.b. bulamadım.
    *Ürün hassasiyeti nedir?
    *Tepki Hassasiyeti nedir?
    *Ölçüm hassasiyeti nedir?
    *Alıcı ile verici kaç metre çekim mesafesinde çalışır?
    *Ürünün hassasiyet derecesi değiştirilebiliyormu?
    *Öğrenme modu gibi modları varmı?
    *Ev dışındayken istediğimiz yerden cihaza ulaşabiliyormuyuz?
    *Ürüne tüm müdahale sadece evdeyken ve telefon ekranındanmı oluyor?
    *Hangi kombilere uyum sağlıyor?
    *Ürünün modilasyonu varmı?
    Bu ve benzeri sorular aklımda takıntı yaptı. bir çok forum sitesinde de
    ürününüzün adı geçiyor kişiler arasında fakat kimse detay bilmediği için
    almak konusunda tereddüt etmektedir. Lütfen daha açıklayıcı bir bilgi
    veya ürünün kullanma klavuzunu bana mail atarmısınız. Orada bu soruların
    bir çoğu vardır diye umuyorum.
    bende isteyen kişilere gönderir ve kafalardaki soru işaretlerinin
    kalkmasına yardımcı olurum.

teşekkür ederim.

Cosa Destek Ekibi (Cosa)

24.Ara 17:30

Merhaba,

Cosa'nın ölçüm hassasiyeti 0.1 derece, ayar hassasiyeti ise 0.5 derecedir. Hassasiyet değiştirilememektedir ancak müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ileride hassasiyet ayarının da tarafınızdan yapılması sağlanabilir. Çekim gücü olarak yaptığımız denemelerde yatayda 3-4 duvar ve düşeyde 2 kat mesafesinde çekim yapabilmektedir. Cosa içerisindeki akıllı algoritmalar sayesinde birçok veriyi analiz edip raporlama özelliğine ve altyapısına sahip bir cihazdır, bu özelliklere erişiminiz de ileride mümkün olacaktır. Cosa İstasyon internete bağlı olduğu sürece ev dışında mobil uygulamamızdan veya web sitemizden kombinizin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Cosa'nın modülasyon özelliği bulunmamaktadır ve kısa vadedeki planlarımızda da yer almamaktadır. Talep etmiş olduğunuz kullanım kılavuzları ekte yer almaktadır.

İlginiz için teşekkür eder, her türlü sorunuzda Cosa Destek Ekibi'ne ulaşmanızdan memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla...

Ek(ler)
    Cosa_Hizli_Kurulum_Kilavuzu.pdf https://cosadestek.zendesk.com/attachments/token/UW1sPa6KK5bvVIaD6KAKXD7JN/?name=Cosa_Hizli_Kurulum_Kilavuzu.pdf

Cosa_Kullanim_Kilavuzu.pdf http://cosadestek.zendesk.com/attachments/token/a2cqBqtoH782UlzJwLligu8XM/?name=Cosa_Kullanim_Kilavuzu.pdf

• Thera smarte sanırım cosa nin alternatifi birde bunu inceleyin kendinden ekranı falan var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu ilgimi çıktı. Fiyat çok pahallı değil 150tl şuan.
  • melihodaman M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu cosa.kablosuz oda termistadi mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet kablosuz oda termostatı

• Bende sipariş vermiştim. Bugun kargo geldi. Eve gidince kurulumu kendim yapmayı deneyeceğim. Youtube da cosa kombi diye arayinca kutu açılımından kuruluma kadar destek videosu var. Isteyen oradan da bakabilir.

• kardeş bu cosa kaç günde geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

kardeş bu cosa kaç günde geldi

Benimki siparişin 2. günü elimde oldu kurulumunu kendim yaptım. şu an çalışıyor. bir sıkıtı yok. bakalım konfor ve tasarrufu nasıl olacak.
    Telefondaki yazılımı bana biraz basit geldi. Daha detaylandıra bilirler aslında. mesela anlık tüketim miktarı filan olabilir. yada günde kaç dakika çalıştı kombi filan.
    Ama yazılım buna müsait ilerde olabilir. zaten kendileri de ilerde güncellemeler olacağını söylüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihodaman

quote:

Benimki siparişin 2. günü elimde oldu kurulumunu kendim yaptım. şu an çalışıyor. bir sıkıtı yok. bakalım konfor ve tasarrufu nasıl olacak.
    Telefondaki yazılımı bana biraz basit geldi. Daha detaylandıra bilirler aslında. mesela anlık tüketim miktarı filan olabilir. yada günde kaç dakika çalıştı kombi filan.
    Ama yazılım buna müsait ilerde olabilir. zaten kendileri de ilerde güncellemeler olacağını söylüyorlar.

Cvp.icin Sağol tlf daki yazılım çok basit gerçekten.hedef sıcaklık,ortam sicakligi da olmalı.hatta cosanin istasyonun dada ekran olmalı.size bir sorum daha olacak.cosanin kurulumunu yaptıktan sonra,wifi kapatsak ev içinden cep tlf.ile mobil internet ile cosa nin sıcaklık değerini degistirebilir miyiz.yani wifi olmadan cosaya mobil internet ile hukmedebilir miyiz.saygilarimla.

• Cosa akıllı kombi kiti almak isteyenler N11.com haftasonu kampanyasını kaçırmasın!

N11.com un haftasonu kendi mobil uygulamasıyla 150tl üstü alışveriş yapanlara anında 25tl indirimle satışı şuan 27-28aralık 23:59a kadar devam edecek.

Cosa'nın satış fiyatı 149tl olmasından kampanya dahiline giremiyor. Bir ürün daha ekleyerek önr: kargosu bedava olan birkaç liralık bir ürün
    http://www.n11.com/powerjack-tekli-kablolu-P41156036
    linkteki ürün veya başka sizin seçeceğiniz 2tl lik ücretsiz kargolu ürünü sepetinize ekleyip Cosa'yı 126tl ye 9a varan taksitle almanız mümkün.

Bu arada Cosa diyorum ama başka markalarıda düşünürseniz kampanya dahilinde 25tl anında indirimi bence kaçırmayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melihodaman

quote:

Cvp.icin Sağol tlf daki yazılım çok basit gerçekten.hedef sıcaklık,ortam sicakligi da olmalı.hatta cosanin istasyonun dada ekran olmalı.size bir sorum daha olacak.cosanin kurulumunu yaptıktan sonra,wifi kapatsak ev içinden cep tlf.ile mobil internet ile cosa nin sıcaklık değerini degistirebilir miyiz.yani wifi olmadan cosaya mobil internet ile hukmedebilir miyiz.saygilarimla.

Cihazın mantığı şöyle. Cihaz evde wifiye bağlantı yapıyor. Sende wifi veya mobil internet üzerinden yazılım vasıtası ile cihaza erişim sağlıyorsun. Evde wifiyi kapatirsan cihaz internete bağlantı yapamadığından cihaza erişimin olmaz

• hedef sıcaklık ve ortam sıcaklığı telefonda gösteriyor.
    internet kesilirse cihaz üstündeki tuşa basarak 3 moddan birini seçebilirsiniz. 3 modun sıcaklığını daha önce internette ayarladığınız ön ayar olarak kabul eder.
  • ios için yazılımı nereden indireceğiz, app store da göremedim .
  • qntrl Q kullanıcısına yanıt
    ios için yazılımı henüz hazır değil galiba. Ben de şimdi sipariş verdim. İntherm Mrl300rf almıştım ama hiç memnun değilim. Boş yere para verdim. 235 tl'ye almıştım ama isteyen olursa uygun fiyata gönderirim.
  • harman35 kullanıcısına yanıt
    İade edin kusurlu ürün bizde iade ettik. Gerekirse tüketici hakem heyetine başvur. Yazık parana

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Bizim hanım sağolsun ürünün kutusunu cope atınca iade kabul etmiyorlar kardeşim yoksa hemen geri gönderecektim :(
  • iOS uygulaması için destek hatlarına mesaj gönderdim. Gelen cevap ;

Merhaba,

Cosa'nın hem iOS hem android uygulaması var. Yalnız iOS için geçtiğimiz günlerde apple store'a bir güncelleme gönderdik. Apple Store güncelleme aldıktan bir süre sonra indirmenize izin veriyor. Dolayısıyla önümüzdeki yakın zamanda apple store'dan uygulama indirilebilir olacak. iOS kullanuıyorsanız şu an için cep telefonunuzdan tercihen chrome uygulamasındanhttp://kontrol.cosa.com.tr ye giriş yaparak Cosa uygulamasının web arayüzüne ulaşıp Cosa'yı kullanabilirsiniz.

Android store'da ise şu an uygulama indirilebiliyor.

İlginiz için teşekkür ederiz. Her türlü sorunuzda Cosa Destek Ekibine ulaşmanızdan memnuniyet duyarız.

İyi günler dileriz,

3 arkadaş hizlial.com üzerinden dün akşam 3 adet sipariş verdik. Kurulum ve kullanım sonucu fikirlerimi beyan ederim.

• ben eve kurdum ve kullanmaya başladım. son derece başarılı ;)
  • Cihazı ilk bağladığımda sıcaklık kontrolünü 0, 5 derece aralıkta değiştire biliyordum. Su an 0.1 aralıkta demiştiriyorum. Yazılıma guncellemem geldi.i

• Cihaz ayarlanan sicakligin kac derece altina indiginde kombiyi calistiriyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.