Şimdi Ara

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi. (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.003
Cevap
23
Favori
77.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım fiyatları ne alemde olacak acaba...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam,
    Vestel bu vergi işi sonradında g.tü b.klu cihazına vergi oranında zam yapmazsa adam değilim.

Geçen gün bir vergi müfettişi şöyle demeç verdi. Yerli malını teşvik etmek için yerli üretime vergi indirimi yapılır. İthale ilave vergi getirirseniz yerli üretici de zam yapar. Türkiye gerçeğidir bu. Tüketici gidip zamlı yerli ürünü almaz. Bu şekilde yerli üretici desteklenmez.

Hepimiz şark kurnazıyız ya.

• Vestel zaten almıyordum, daha da ömür boyu almam.
  • Vestel alma aldırtma die konuşuyorum evleneceğim kızın annesi beyaz eşyayı vestelden aldı ne desem vazgeçiremedim gelde delirme
  • unutulmasın...
  • İnsanlar Vestel alıyorsa bile ucuz olduğu için alıyordu zaten. Vergi geyiği tamamen yalan. Paraları çarçur ettiler, üretim sıfır, paraları vergilerle kurtarmaya çalışıyorlar. Halkın ses çıkarmamasına cidden şaşırıyorum ama görüyorum ki bir uyanış var. Artık insanlar sorgulamaya başlıyor çünkü bıçak kemiğe dayanıyor. Bundan 2-3 sene önce bu forumda veya başka forumlarda, haber altı yorumlarında deli hükümet yanlısı mesajlar görürdüm, şimdi isyan mesajları görüyorum. Sanki doğru yönde ilerliyor gibiyiz.

Şu yukarda birinin yazdığı "Vergi vererek ilerde bizde çip üreteceğiz"'e gerçekten inanan var mı acaba? Bıraktım vestel'i, extreme milliyetçilerin "milli uçak, milli gemi, milli telefon" safsatalarına inanmalarını hayretle karşılıyorum. Hiçbiri bu ülkenin malı değil, hiçbirinin parçaları bu ülkede üretilmiyor ama bu yalancılığa iştirak edebiliyorlar.

En son vestelim 17" CRT monitördü, iğrenç ötesi bir monitördü. Bir daha da vestel'e el sürmedim. Hayatım boyunca da ne ben, ne ailem, ne de çevrem Vestel'e el sürmeyecek.

• vestel 5 para etmez bir marka.. insallah satislari
    duser

• Daha da Manisa'dan geçmem :|
  • bugün de vestel almadım
  • Telefon değiştirmek isteyenler elini çabuk tutsun

Samsung gear s aldım . Şu an ki fiyatı samsung bayilerinde kampanyayla 799 Lira . Kampanya bitince 999 olacakmış tekrardan . Telefon statüsünde geçtiği için , zamla birlikte 1199 olursa şaşırmam Saate sim kart takılıyor diye taksit bile yapmıyorlar , ülkemin vay haline

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 17 Temmuz 2015; 8:05:55 >
  • Ayrıca suç Vestel'de değil .

Devlet her işi vergiyle çözüyor. Devlet olaya el atıp , kamuda kullanılan akıllı telefonları yerli üreticilerden alsaydı , özel sektöre destek sağlayıp iş telefonlarını yerli telefon aldırsaydı . Hem kamuda hem devlette Samsung vb. telefonlar alınıp iş telefonu olarak veriliyor . Her işi vergiyle çözmeye çalışması , hükümetin devleti yönetemediğinin açık kanıtı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Ayrıca suç Vestel'de değil .

Devlet her işi vergiyle çözüyor. Devlet olaya el atıp , kamuda kullanılan akıllı telefonları yerli üreticilerden alsaydı , özel sektöre destek sağlayıp iş telefonlarını yerli telefon aldırsaydı . Hem kamuda hem devlette Samsung vb. telefonlar alınıp iş telefonu olarak veriliyor . Her işi vergiyle çözmeye çalışması , hükümetin devleti yönetemediğinin açık kanıtı .

Böyle bir yapılanma var mı bilmiyorum ama babamın kurumunda exper pc görmüştüm.

• EXPER, Ülker grubunun pc markası
  • yazıklar olsun vestele
  • Neden yerli ürünleri vergi indirimi yapılmıyor ?

• Yapamazlar... Vestel istediği kadar yabancı ürünlere vergi desin yahut hükümet çareyi ek vergi artırımında bulunsun o iş ööle olmaz.
    Yabancı markalarda TR pazarından çekiliriz derlerse, TR'de yabancı ürün ithal eden firmaların zararlarını kim karşılayacak + bunun uluslararası hukuk boyutuda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 29 Temmuz 2015; 10:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzeni

Neden yerli ürünleri vergi indirimi yapılmıyor ?

Cunku sen enayisin,ben de enayiyim.devlet bize yolunacak kaz gozuyle bakiyor.amac uzum yemek degil bagciyi dovmek.

Eger niyetleri yerli urunleri tesvik olsaydi onlarda vergi dusurulurdu.zaten dunyanin en pahali telefon vergisi aliniyor.neyin zammi neyin kafasi...

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Vergilecek gelecek tabi ki arkadaşlar, böyle ce para ülke içinde kalacak bizimde yakın zamanda intel apple vs. gibi şirketlerimiz olacak. Asla unutmayın büyük önderimiz ışığında hedefimiz 2023 ve bu amaca ulaşmak için vatandaş durmadan çalışmalıdır.

Vergilerin artmasına karşı olanlar vatandaş sevgisi olmayan, ülkeyi geriye götürmek için her şeyi yapan belili tayfadandır umursamayın. Vergi ödemek vatandaşlık borcudur

Keşke o vergiler bize hizmet olarak dönüyor olsa, birilerinin sıfırlayamadığı ayakkabı kutularında ki para olarak belli kesim tarafından paylaşılıyor.
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    kim demiş ayakkabı kutularına gittiğini?

metrobüsler, yollar, 3. havalimanları, metrolar ve daha nice double yollar.. açık açık söyleyin yaşı tutanlar hangi hükümet zamanında bu kadar yatırım gördü bu ülke?
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.