Şimdi Ara

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi. (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.004
Cevap
23
Favori
77.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ek vergi yerine türkiye ürünlerine vergi indirimi olmalıydı .
  • Veysel almiyoruZ :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VESTEL almadıgımız gibi almak isteyenleride uyarıyoruz. VESTEL se at çöpe
  • edwing E kullanıcısına yanıt
    asıl çöp sana benzer... verginin gerçek sebebi belli...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durum yüzünden daha yeni Vestel ALMADIM!

Babamlara tv aldım, normalde bu kazığı atmamış olsaydılar Vestel vardı evde şu anda. Ama gittim başka marka aldım. Bir daha da ölene kadar vestelden hiçbir şey almayacağım.

Bu arada Arçelik bayisinin bana yaptığı muamele yüzünden artık profilo dışında hiçbir yerli markayı kullanmayacağım. Televizyonu incelerken adam utanmasa beni dövecekti. Tartışıp çıktım...

• Yerli üretimini her şeye rağmen destekliyorum. Yoksa diğer ülkeler yanında pire gibi olmaya devam edeceğiz. Bir yerden baslican arkadaş. Al önünüzde koca örnek G.Kore ve Hyundai.
    8 sene önce dalga geçenler şimdi hyundai alıyor .43 senede bu günlere geldi hyundai. Ilk araçları nasıldı. Bildiğin çöp.
    Bırakın kendisini gelistirsin vestel. Sizde g.kore halkı gibi once yerli ürün kullanıp üzerinize düşeni yapın sonra geri çekilin olanlara izleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Yerli üretimini her şeye rağmen destekliyorum. Yoksa diğer ülkeler yanında pire gibi olmaya devam edeceğiz. Bir yerden baslican arkadaş. Al önünüzde koca örnek G.Kore ve Hyundai.
    8 sene önce dalga geçenler şimdi hyundai alıyor .43 senede bu günlere geldi hyundai. Ilk araçları nasıldı. Bildiğin çöp.
    Bırakın kendisini gelistirsin vestel. Sizde g.kore halkı gibi once yerli ürün kullanıp üzerinize düşeni yapın sonra geri çekilin olanlara izleyin.

İyi niyetli bir yaklaşım, fakat maalesef gerçekle şunlar;

Vestel de Türkiye'de 50 yılı aşkın süredir var.

Vestel kendini geliştirsin dediğiniz nedir? Buzdolaplarında ve çamaşır makinelerinde kullandıkları teknoloji çok daha ileridir gerek imalat gerek ar-ge açısından. LED Tvleri söylemiyorum bile...

Vestel ne yapmak istiyor biliyor musunuz? Şu an 2015 yılında piyasadaki en kalitesiz, en kötü akıllı cihazı üretip, ondan fahiş miktar kar etmek. Devlet desteği ile cihazı neredeyse bedavaya imal etmek.

Neden destek olalım? Vestel deli numarası yapmasın çoluk çocuğu belki kandırırlar da, akıllı cihaz piyasasında istedikleri takdirde gayet kaliteli ekranına bakılabilir, akıcı ve temiz arayüzlü bir cihaz üretebilirler ya da ürettirebilirler. Zaten şu Venüs'ün hangi parçaları kendi imalatları ki?

Ne demişti baş hırsızlardan biri "bu milletin .... koyacağız."
    İşte koydurmayın kardeşim siz de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• weatherman kullanıcısına yanıt
    Karamsar bir yaklaşım...böyle bir düşüncesi varsa vestelin (size göre var) belki bundan haberi yok. Tüketici heyeti adına bir kişi seçilir gönüllü firma sahibi ar ge mühendisleri ile görüşülür. Yada herşeyi geçtim mail posta yoluyla hangi şartlarda destek vereceğimiz anlatılır, adamların projelerine yön verilir. Bu kadar karamsar olmayın. Derdi para kazanmak deyip kestirip atmayın. İşletmenin var oluş sebebidir kar etmek. Kar da olacak hizmette. Ama daha yeni emekleyen bebekten dans etmesini beklemeyin. Saygılar. ..

• quote:

Karamsar bir yaklaşım...böyle bir düşüncesi varsa vestelin (size göre var) belki bundan haberi yok. Tüketici heyeti adına bir kişi seçilir gönüllü firma sahibi ar ge mühendisleri ile görüşülür. Yada herşeyi geçtim mail posta yoluyla hangi şartlarda destek vereceğimiz anlatılır, adamların projelerine yön verilir. Bu kadar karamsar olmayın. Derdi para kazanmak deyip kestirip atmayın. İşletmenin var oluş sebebidir kar etmek. Kar da olacak hizmette. Ama daha yeni emekleyen bebekten dans etmesini beklemeyin. Saygılar. ..

İşte o "emekleme" dönemini anlayamıyorum ben, şu reklamı görmüşsünüzdür;

https://www.youtube.com/watch?v=ZCaVzS0JgKM

Burada vurgulanan nedir cümlelerin iddialı lafların anlamı nedir? Biz, dünyanın herhangi bir çok uluslu şirketi kadar iyi teknoloji üretir, satarız.

E kardeşim ben de diyorum ki o dandik, piyasadaki cihazlara göre beş para etmez telefonunuz için devletten ek destek istiyorsunuz, utanmadan bir de yabancı markalara ek vergi getirilmesi için bastırıyorsunuz.

• varsayalım ki %100 yerli malı. halis türk kumsallarından gelen selçuklu silisyumunun osmanlı odunu ateşinde kavrulmasıyla elde edilen karşı konulmaz lezzet. yine de bu "sektörel teşvik" için hayvani boyutlardaki verginin indirilmesi yerine ithal muadillerine ek vergi getirerek semeri yine vatandaşın sırtına yükleme girişimlerini haklı kılamaz.

"nestle yüzünden çikületa satameyoz, nestle'ye vergi gelsin" diyor mu ülker? nasıl çatır çatır ürün kalitesi ve fiyatlandırmasıyla dünya markası isviçreli godiva'yı satın alacak hale geldiler? bütün rakiplerini devlete şikayet edip haraca bağlayarak mı?

verilen tepkiler sert mert değil, gayet yerindedir. vestel'in hiçbir ürünü alınmayarak boykot edilmeli, müşteriye hakaretten başka bir anlam taşımayan son başvurusunun halkta bir karşılığı olduğu anladığı tek dil olduğu görülen "para"nın diliyle hissettirilmelidir. o "yerli üretim" ürünlerin nasıl "seve seve" ucuzladığını görünce bazı "yerli sektör fetişisti" ama vatandaş düşmanı şahıslar da utanırlar belki.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    %25 özel işlem vergisinin çıktığı yılı hatırlarmısınız bilmem ama adı üstünde özel işlem vergisiydi. 99 depreminden sonra çıkarmıştı koalisyon. amaç neydi. ülke batıyordu, son çırpınışlarla kendilerini kurtarmak. buradaki vergi istemesekte, bir amaca hizmet ediyor. bende heves ediyorum sizde ediyorsunuz hepimiz heves ediyoruz ama cari açık denen bir ekonomik unsur var. bunu dahada açmamak için vatandaşın biraz bilinçli olması lazım vatandaş bilinçli olmazsa devletin vergi vs ile önlem alması bunu yerli üretimi teşvikle kamufle etmesi gayet mantıklı ve doğal. bunda art niyet aramak mantıksız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

varsayalım ki %100 yerli malı. halis türk kumsallarından gelen selçuklu silisyumunun osmanlı odunu ateşinde kavrulmasıyla elde edilen karşı konulmaz lezzet. yine de bu "sektörel teşvik" için hayvani boyutlardaki verginin indirilmesi yerine ithal muadillerine ek vergi getirerek semeri yine vatandaşın sırtına yükleme girişimlerini haklı kılamaz.

"nestle yüzünden çikületa satameyoz, nestle'ye vergi gelsin" diyor mu ülker? nasıl çatır çatır ürün kalitesi ve fiyatlandırmasıyla dünya markası isviçreli godiva'yı satın alacak hale geldiler? bütün rakiplerini devlete şikayet edip haraca bağlayarak mı?

verilen tepkiler sert mert değil, gayet yerindedir. vestel'in hiçbir ürünü alınmayarak boykot edilmeli, müşteriye hakaretten başka bir anlam taşımayan son başvurusunun halkta bir karşılığı olduğu anladığı tek dil olduğu görülen "para"nın diliyle hissettirilmelidir. o "yerli üretim" ürünlerin nasıl "seve seve" ucuzladığını görünce bazı "yerli sektör fetişisti" ama vatandaş düşmanı şahıslar da utanırlar belki.

Pardon ya ülker kendisi çikolata mı üretiyor?

Ülker sadece ithal ediyor haberiniz olsun.

Konya şeker, kent falan desen anlarım da.

Diğer vergilere ses çıkarmayan sizler bunu hak ediyosunuz.

1 gün herkes hayatı durdursaydı, ambulansı itfaiyesi polisi hariç, bak o zaman devlet nasıl geri adım atıyordu.

Ama yok ses çıkarma devam et değil mi!

Bu millet bu kafayla devam ettiği sürece, siz vergilerinizle on saray daha yaptırırsınız abicim.

Adamlar senin benim paramla başkalarına kuklalık ederek sefa sürüyor. Oh be!

• Eskiden bu yerli sanayiye destek olunmasını savunurdum ama gençler hatırlamaz belki zamanında tekstil için de hep bunlar söylenirdi, devletin desteklemesi gerektiğini,sektörün ilerlediğini,zamanla ülkemizin de bu konuda ilerleyeceğini falan filan işte ama aradan zaman geçtikçe gördük ki bizim patronlarımızın teşviklerle sadece ceplerini doldurduğunu, ar-ge alanında hiçbirşey yapmadıklarını,tekstil alanında yüksek teknoloji ürünler geliştiremediğini. Bugün bir Colombia,bir North Face, bir Adidas ayarında hiçbir ürünümüz yok, bu firmaların ayarında ama İngiliz,Çek üretimi ürünler mevcut hatta Çin ürünü bile. Para zaten bu tür yüksek teknoloji ürünlerinde. Yani demem o ki teşvik verilse bile belli şartları olmalı örneğin şu kadar argeye yatırım yapacaksın gibi. Yoksa tek başına teşvik ancak bizim patronları zengin ediyor ki maalesef ülkemizde teşvikler hala böyle veriliyor.

• o kadar yerli diye destekliyorduk, bu son vergi olayından sonra bi tiksindim, UMARIM BATARLAR... Haram zıkım olsun, umarım hiç satış yapamazlar.

YA TELEFONLARINI HİÇ SATMASINLAR yeter bana, ANLASINLAR İNSANLARI NASIL SALAK YERİNE KOYDUKLARINI..
  • hernekadar vestel almayacak-aldırmayacak olsamda ben vestelin burdaki rolünün "tetikçi" olduğunu düşünüyorum. sen ordan teklifi ver. biz sıyrılalım aradan. bak o istedi biz yaptık diyelim. sen de kazan?
  • bu ülkede ne kadar değer varsa hepsine düşman ediliyoruz.tüm ülkeler kendi markalarını korur ve anti damping uygularlar biraz araştırın

bu vestelin yeni modeli ilk kez fotoğraflandı
    Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi.
  • Koyün çok olunca az bile bunlar bu memleketten adam olmaz birlik beraberlik yok herkes birbirini satar anında.

• quote:

Yerli üretimini her şeye rağmen destekliyorum. Yoksa diğer ülkeler yanında pire gibi olmaya devam edeceğiz. Bir yerden baslican arkadaş. Al önünüzde koca örnek G.Kore ve Hyundai.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekskiz1

quote:

+1

Multi üye. Galaxy Edge çakması telefonun neresini övelim ?

• k2fg9 kullanıcısına yanıt
    Yalnız profilo yerli üretim değil İsrail malı netten bakın Wikipedia görürsünüz

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.