Şimdi Ara

Bosch çamaşır makinesi çok yüksek ses çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
2
Favori
14.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün çamaşır makinemiz geldi teknik servis kurdu ve gitti. Bizde çalıştırdıktan sonra tiz bir ses çıkarmaya başladı makine. Teknik servisi arayıp sorduk bunlar mıknatıs sistemi ile çalıştığından bu sesin normal olduğunu söyler. Motorun sesiymiş yani.

Bende bilenlere danışmak istedim ve makine çalışırken kayıt ettim. Sizlere de danışmak istiyorum acaba bu ses normal mi ?

16 yıllık bosch çamaşır makinesi bile daha sessizdi, teknik servis onların kömür ve bilye ile çalıştığını o yüzden daha sessiz olabileceğini söyledi.

Videoya göz atıp fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim ....Markasına güvenip aldım acaba doğru bir seçim mi yaptım merak ediyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=esbjzt180Ec&feature=youtu.be

• Baggwell kullanıcısına yanıt
    Modeli ne makinanin, ayrica video acilmiyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar video paylaşımı kapalıymış şimdi düzelttim herkese açık
    http://www.youtube.com/watch?v=esbjzt180Ec&feature=youtu.be
    Videoda ecoperfect seçerek yıkamışsınız. Bu program çok uzun sürdüğünden motor ısınmasına bağlı olarak bu ses çıkabilir. Eğer 60-90 derece gibi yüksek bir sıcaklık seçtiysenizde yine bu ses Çıkabilir. Kısa programda düşük sıcaklıklarda da aynı sesi yapıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o seçili olan eco-perfect değil, Kısa program 1 saatlik yıkama.

Onun sağındaki eco-perfect oluyor biz onu seçmedik.

Yalnız bir kaç yıkamadan sonra o tiz ses gitti neler oluyor anlamadım yine de çok sessiz bulmadım makinayı
    Ilk kullanımlarda motorun kömürleri yerine oturana kadar o sesi yapmış olabilir. Makineniz fırçalı motora sahip olduğu için sessiz olamaz. Ama aşırı vuruntu ve darbe de yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Ilk kullanımlarda motorun kömürleri yerine oturana kadar o sesi yapmış olabilir. Makineniz fırçalı motora sahip olduğu için sessiz olamaz. Ama aşırı vuruntu ve darbe de yapmaz.

Söyledikleriniz çok mantıklı,

birde sıkma işlemindeyken kayıt aldım bu da sanırım 1000 devirdeyken ;http://www.youtube.com/watch?v=fOzEhJ5cYf4&feature=youtu.be
    Bu sanırım ara sıkma. Ara sıkmadayken maksimum devire çıkmaz. Eğer her sıkması bu kadar dengeliyse gayet başarılı. Ses seviyeside motor türüne göre gayet normal. Makinenizde bir sorun yok yani. Dediğim gibi. Yüksek sıcaklıkta veya uzun programlarda o aşırı tiz sesi yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 25 Aralık 2014; 23:35:46 >
  • quote:

Bu sanırım ara sıkma. Ara sıkmadayken maksimum devire çıkmaz. Eğer her sıkması bu kadar dengeliyse gayet başarılı. Ses seviyeside motor türüne göre gayet normal. Makinenizde bir sorun yok yani. Dediğim gibi. Yüksek sıcaklıkta veya uzun programlarda o aşırı tiz sesi yapabilir.

Kulladığım bosch da arçelik de ara sıkmalarda en yüksek devire çıkıyor. Eski makineler dediğiniz gibi ara sıkmayı en yüksek devirde yapmıyor.Kullandığım arçelik ana yıkamadan sonraki ilk ara sıkmayı sadece 550 devirde yapıyor sonrakileri de 950 devirde yapıyor. Makine 1000 devir ama hiç bine çıktığını da görmedim.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Makinenin sıkma hızını nasıl ölçtünüz? Servis programından mı ? bosch bana da en yüksek hıza çıkıyor gibi geldi ama normalde çıkmaz diye biliyor dum :)

• quote:

Makinenin sıkma hızını nasıl ölçtünüz? Servis programından mı ? bosch bana da en yüksek hıza çıkıyor gibi geldi ama normalde çıkmaz diye biliyor dum :)

Servis modundan bakıyorum, aynı zamanda o modda içindeki suyun seviyesini ve anlık sıcaklığını da görebiliyorum iki şeyi daha gösteriyor ama onların ne olduğunu anlayamadım

Bosch un en eski makineleri hariç çıkıyor en yüksek devire. En eskiden kastım şu program düğmeleri tık tık çevirmeli olanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 26 Aralık 2014; 0:42:14 >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Motordaki tako jeneratörün ürettiği değerle voltajı gösteriyor olabilir veya makinenin anlık çektiği akımı.

• quote:

Motordaki tako jeneratörün ürettiği değerle voltajı gösteriyor olabilir veya makinenin anlık çektiği akımı.

Tam olarak bilmiyorum ama elektrikle ilgili bir şeylerdi servis öyle demişti biri tek basamaklı bazen 3 oluyor bazen 6 bazen 2 diğeri de iki basamaklı ve çoğunlukla 19 değerini gösteriyor. Yıkama devri de 47-55 arası gidip geliyor. Tam sabit olmuyor o da içindeki çamaşırların dengesizliğiyle alakalı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baggwell

Hocam o seçili olan eco-perfect değil, Kısa program 1 saatlik yıkama.

Onun sağındaki eco-perfect oluyor biz onu seçmedik.

Yalnız bir kaç yıkamadan sonra o tiz ses gitti neler oluyor anlamadım yine de çok sessiz bulmadım makinayı

Hocam merhabalar bende sizdeki bu makinannın Profilo vesiyonunu kullanıyorum yeni aldım bende. Aynı motor ve parçalar kullanıldığı için bendekide aynı sesi yapıyor. Yanlız bendeki program eğer 2 saat ve üzeriyse bu sesi yapıyor birde yıkama derecesi 90 seçilirse. Sanırım bu ses motor sıcakladığı için çıkıyor. Bana göre FIRÇALI EN SESSİZ motoru üreten BOSCH-SİEMENS-PROFİLO GRUBU. Isındığı zaman sesi artıyor sadece
  • Motorun ısınmasına bağlı olarak çıkan bir ses. Normaldir.
  • Alakası yok, daha ilk çalıştırmada motor mu ısınırmış...
  • quote:

Alakası yok, daha ilk çalıştırmada motor mu ısınırmış...

Hocam makinenizin motoru fırçalı olduğu için ilk kullabımda 1-2 hafta bu sesi yapar sonra sessizlesir sadece uzun programlarda ve yüksek sicaklık secili olan programlarda sesi artabilir ama bu ilk calistirmadaki ses motorun sıfır olmasından

• quote:

Orijinalden alıntı: YardımSeverr

quote:

Alakası yok, daha ilk çalıştırmada motor mu ısınırmış...

Hocam makinenizin motoru fırçalı olduğu için ilk kullabımda 1-2 hafta bu sesi yapar sonra sessizlesir sadece uzun programlarda ve yüksek sicaklık secili olan programlarda sesi artabilir ama bu ilk calistirmadaki ses motorun sıfır olmasından

Evet ilk kullanımda böyle oluyormuş, sonradan düzeldi. Bilgilendirme için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.