Şimdi Ara

Samsung sektörün ilk 8Gb LPDDR4 mobil DRAM modül üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung sektörün ilk 8Gb LPDDR4 mobil DRAM modül üretimine başladı

Exynos yongasetleri ile olmasa da mobil DRAM üretimi ile pazarda büyük bir pay sahibi olan Samsung, bu alanda çıtayı her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Firma yeni teknolojileri ile geleceğin 4K ekranlı mobil cihazlarına kapı açıyor.

Samsung yaptığı duyuruda sektörün ilk 8Gb kapasiteli LPDDR4 mobil DRAM modüllerinin seri üretimine başladığını duyurdu. 20nm fabrikasyon süreci ile üretilen yeni bellekler önemli başarılara imza atarken, LPDDR3 belleklere göre de yüzde 40 daha az enerji tüketiyor. 

Yeni bellekler 3200Mbps veri giriş-çıkış oranına sahipken 4K video kaydı ve oynatma, 20MP çözünürlükte sürekli resim çekebilme gibi üst seviye görevleri rahatlıkla yerine getirebiliyor. Kapladığı alan sayesinde 4GB boyutunda LPDDR4 RAM paketleri hazırlamak mümkün olacak. 

Samsung ay sonuna kadar 2GB ve 3GB DDR4 RAM bellekleri üreticilere sağlamaya başlayacak. 4GB LPDDR4 bellekler ise yılın ilk yarısında piyasada olacak. Bu bakımdan Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 modellerinde LPDDR4 bellek kullanıldığına şahit olabiliriz. 

Samsung'un yeni bellekleri ayrıca CES 2015 düzenleme komitesi tarafından yenilikçilik ödülüne layık görüldü. Samsung bu ödülü üst üste üçüncü kez elde etmiş oldu. Yeni bellekler CES 2015 fuarında da boy gösterecek.  

• iphone6plus 1 gb ram.nokta.

• İyice poku çıkar artık bu işlerin...

• Crossfire a kadar yolu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DDR4 ram leri daha bilgisayar evreninde doğru düzgün görmemişken telefon evreninde 2015 te dağıtımı düşünülüyor . 8 Gb (1 GB )olmaz da 2015 cihazları için 4 GB cihazlar olacağı belli .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 24 Aralık 2014; 0:53:04 >
  • Samsung'un en az bir 5-6 gb ram kullanması gerekiyorki kullanıcılara biraz ram kalsın.
  • 16gb yapsınlar işletim sistemini ram'e kuralım onlar da rahatlasın biz de rahatlayalım.
  • S6 3gb lpddr4 note 5 de 4gb lpddr4 kullanacağı kesin artık

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

iphone6plus 1 gb ram.nokta.

Burda bahsedilen de 1GB RAM.

8Gb = 1GB.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

DDR4 ram leri daha bilgisayar evreninde doğru düzgün görmemişken telefon evreninde 2015 te dağıtımı düşünülüyor . 8 Gb olmaz da 2015 cihazları için 4 Gb cihazlar olacağı belli .

Gb ile GB aynı şeyler değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

DDR4 ram leri daha bilgisayar evreninde doğru düzgün görmemişken telefon evreninde 2015 te dağıtımı düşünülüyor . 8 Gb olmaz da 2015 cihazları için 4 Gb cihazlar olacağı belli .

Gb ile GB aynı şeyler değil

Ne olduğunu söyleseydin?GB ile Gb'nin farkı?
  • Gb Gigabit'in kısaltmasıdır. Ama genelde dikkat edilmez bu farka arkadaş detaycı biri sanırım
  • Merak etmeyin hocam . Hangisinin GigaBayt hangisinin Gigabyte olduğunu biliyorum sadece o anlık dalgınlığıma gelmiş . Yine de uyarınız için teşekkür ederim .
  • Küçücük telefon üzerine daha ne koymayı düşünüyorlar acaba. Donanım zaten yeterli yazılımlar arayüzleri hafifletin yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Titanyum Adayı

16gb yapsınlar işletim sistemini ram'e kuralım onlar da rahatlasın biz de rahatlayalım.

Ram'in boyutu ne olursa olsun işletim sistemini ram'e kuramazsın.
  • 1Gizlik core m işlemci bir de 8gb bellek koyun bari de iris grafik birimi ile battlefield oynarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

iphone6plus 1 gb ram.nokta.

Cahillikte son nokta

• Bununla birlikte gidecekler cihazlara 4K ekranlar koyacaklar şimdi;al başına belayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Titanyum Adayı

16gb yapsınlar işletim sistemini ram'e kuralım onlar da rahatlasın biz de rahatlayalım.

İşletim sistemini ram'e kurmak?
  • Samsung un telefonlarını sevmem ama teknoloji diyince bi samsung var bi intel tebrik etmek lazım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.