Şimdi Ara

Lenovo A3300-H Android Tablet (Sadece 3G Data - Rom ile Telefon Özelliği)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
21
Favori
58.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknosa kampanyasıyla ücretsiz verilen tablet bu arkadaşlar. Bugün akşama doğru elime geçecek ve garanti vs dinlemeden direk telefon özelliği için rootlayıp build.prob'dan kimliğini A3300-HV şeklinde değiştirip lenovo serverlarından kendi romunu çekmesini bekleyeceğim. O da olmadı PC'den rom atacağım (Bu yöntemle yabancı forumlarda telefon özelliği kazandırılmış.. )
    Tableti alan ve kullanacak kişiler için düzenli bir başlık olması açısından burayı sürekli güncel tutacağım. Telefon özelliğini kazandırdıktan sonra sizle buradan paylaşacağım.

Türkiye'de ve Balkanlarda satılan versiyon A3300-H diye geçiyor. Normalde tüm dünyada 2 farklı versiyonu mevcut. Bunlardan teki A3300-GV (GPRS-GSM özellikli yani 3G'si yok ama arama özelliği var), teki A3300-HV (3G'li ve arama özelliği mevcut). Bizde satılan A3300-H diye geçen modelde yazılımla kısıtlanmış olduğundan arama ve mesaj özelliği yok. O yüzden bir rom ile yapılacak kolay birşeye benziyor. Gazamız mübarek olsun

https://store.donanimhaber.com/a4/27/ca/a427ca3edee8dde75c6900fc17df8519.jpg

LAUNCH Announced 2014, April

Status Available. Released 2014, May

BODY Dimensions 198 x 119.8 x 10.5 mm (7.80 x 4.72 x 0.41 in)

Weight 327 g (11.53 oz)

SIM Yes
    DISPLAY Type Capacitive touchscreen, 16M colors Size 600 x 1024 pixels, 7.0 inches (~170 ppi pixel density)

Multitouch Yes

PLATFORM OS Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)

Chipset Mediatek MT382M

CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7

MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB

Internal 8 GB, 1 GB RAM

CAMERA Primary 2 MP, 1600 x 1200 pixels Geo-tagging Video

Secondary VGA

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot

Bluetooth v3.0

GPS Yes, with A-GPS

Radio FM radio

USB microUSB v2.0

FEATURES Sensors Accelerometer

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM (HV modelinde)

BATTERY Non-removable Li-Ion 3500 mAh battery
    Edit:
    Telefon özelliğini açmak için bu romu kurmanız gerekiyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=Ax-SEOxPBGM&feature=youtu.be
    Bu videodakileri yapıcaksınız o kadar basit.Detaylı anlatıyorum ;
    1-Rom'u indir:https://drive.google.com/file/d/0Bwp2dg5ha1rNVUxVOHhRX1ZXYkk/view?pli=1
    3-Tableti kapalıyken usb'den pc'ne bağla.Gerekli driver'ları kur. (İndirdiğin romun içinde TabletPhoneDriver klasöründe sürücüleri eklemişler)
    4-Sürücüler kurulduysa usb kablosunu çıkart.
    5-Sp tools çalıştır scatter dosyasını göster "Da dl all with checksum seçili olsun" download butonuna bas.Ardından kapalı tabletini usb'den pc'ye bağla.Yükleme başlayacak.Ok yazısını alınca ayırabilirsin.İşlem tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuckuss -- 28 Haziran 2016; 10:18:23 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Dağıtımda gözüküyor benimkilerde gelince kurcalayacağım rom için(iadeyi düşünmezsem),konuyu açtığınız iyi olmuş,bilgileri paylaşırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Dağıtımda gözüküyor benimkilerde gelince kurcalayacağım rom için(iadeyi düşünmezsem),konuyu açtığınız iyi olmuş,bilgileri paylaşırız

aynen tel gibi kullanmak için aldım.
    adamlar donanımı aynı koyuyor cihaza tel özelliğini yazılımla kısıtlıyor. 200 liraya lenovo telefon almış olcam. zaten imei pasaport kaydı 100 lira :)
    acil durumlarda tel gibi kullanmak için ideal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu için çok teşekkürler, benimde bugün elime geçecek cihaz, hep birlikte inşallah hallederiz... İrtibatı koparmayalım.
  • polonya forumlarından telefon özelliği nasıl yapılacağı konusunda birkaç konu okudum size onun güzel bir rehberini hazırlayacağım. daha kolay bir yöntem olabilir önce onu deneyeceğim olursa çok güzel olacak :)

• Şurada a3300-hv modeli için android kitkat 4.4.2 mevcut. belki işe yarar diye indiriyorum.

http://forums.lenovo.com/t5/Other-Android-based-Tablets/Official-rom-Lenovo-A7-30/td-p/1599712/page/3
  • Ben vatandan az önce aldım. bilgisayarla hediye ettiler.telefon özelliği olayını araştırırken bu forum u buldum..takipteyim ;)
  • Merhaba!

Ben de bu cihazı telefon özelliği ile kullanmak isterim. Bu cihazın garanti şartlarını bozmak anlamına geliyorsa, bulacağımız çözümün biraz sağlam bir çözüm olması lazım ki bozduğumuza değsin :-)

Hepimize kolay gelsin. Selamlar,
  • Teşekkürler mesajim bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Şurada a3300-hv modeli için android kitkat 4.4.2 mevcut. belki işe yarar diye indiriyorum.

http://forums.lenovo.com/t5/Other-Android-based-Tablets/Official-rom-Lenovo-A7-30/td-p/1599712/page/3

Zaten önce rootlayıp build.prob'dan ismini değiştireceğim. Yani 3300-H yazan yere 3300-HV yazacağım. Öyle yapınca lenovo serverlarından direk çekebiliriz belki.
    olmadı bu rom'u atcam. nasıl atılacağını anlatacağım.

• sesli aramalar için bi video buldum bu romu kurabilir miyiz tablete

http://www.youtube.com/watch?v=6jNE6SvCRV0

bu da indirme linki:

http://turbobit.pl/78238ls2k63p.html

ayrıyetten samsung tabletlerde telefon özelliği açmak için rus romu yüklüyprlar sanırım bizde rus romu bulmalıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat121 -- 23 Aralık 2014; 20:01:26 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat121 -- 23 Aralık 2014; 20:00:13 >
  • beyler teknosa'da yaşadığım sorun sebebiyle tableti 1-2 gün geç kullanacağım.
    rus romuna ayrıca gerek yok lenovo'nun aynı donanımla farklı kod adlarıyla sunduğu tabletler var ve bizim işimiz çok kolay açıkcası.
    polonya forumunda başarılı olduğu yazılmış o yüzden sorun yok :)
    ama kendi cihazımda denemeden burada paylaşmam yöntemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zuckuss

beyler teknosa'da yaşadığım sorun sebebiyle tableti 1-2 gün geç kullanacağım.
    rus romuna ayrıca gerek yok lenovo'nun aynı donanımla farklı kod adlarıyla sunduğu tabletler var ve bizim işimiz çok kolay açıkcası.
    polonya forumunda başarılı olduğu yazılmış o yüzden sorun yok :)
    ama kendi cihazımda denemeden burada paylaşmam yöntemi.

Hay Allah bende sizi bekliyordum. Sağlık olsun biraz daha bekleyeceğiz artık
  • whatsapp vs kullanabilecezmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mütercüman

whatsapp vs kullanabilecezmi?

whatsapp ve benzeri uygulamalar sadece internet gerektirdiğinden bu haliylede kullanabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mütercüman

whatsapp vs kullanabilecezmi?

whatsapp ve benzeri uygulamalar sadece internet gerektirdiğinden bu haliylede kullanabilirsiniz.

Hocam ben bu 3g olayini anlamadim ya simdi normal telefon hatti alip takiyorum ve whatsapp calisiyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet :-)
  • quote:

evet :-)

Sms onay kodu gelmez bu haliyle.
    Hatti baska telefona takip whatsapp i etkinlestirip kullanabilirsin bence

• Zuckuss kullanıcısına yanıt
    Doğru bunu bir denemek lazım.

Bu arada ben tableti çok beğendim, herkes kötüleyince berbat birşeyle karşılaşacağımı düşündüm ama elbette bir ipad yada samsung olmasada gayet iş görür hoş bir alet. içinde radyosu bile var. android kitkat 4.4.2 ile geldi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.