Şimdi Ara

'Apple'ın 12 inçlik MacBook Air modeli gelecek yıl başlarında üretime başlayacak'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
6.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Apple'ın 12 inçlik MacBook Air modeli gelecek yıl başlarında üretime başlayacak'

Bu yıl itibariyle pek çok ürününü yenileyen ve Apple Watch gibi yeni ürünleri piyasaya süren Apple'ın sessiz kaldığı ürün grubu MacBook Air oldu. Biraz da Broadwell tabanlı işlemcilerin gecikmesi nedeniyle MacBook Air serisinde küçük çaplı güncellemeler haricinde dişe dokunur bir yükseltme yaşanmadı. Beklenen 12 inçlik yeni model de başka bahara kaldı. 

Ancak sektörden gelen yeni bilgilere göre Apple'ın 12 inçlik yeni MacBook Air modeli gelecek yıl başlarında üretime girecek ve Apple Watch akıllı saati ile benzer zamanlarda satışa sunulacak. 

Core M işlemcilerin avantajını sonuna kadar kullanacak olan 12 inçlik MacBook Air modelinde fan bulunmayacak. Ekran çerçevesinin inceldiği model ayrıca şimdiki modellerden de biraz daha ince olacak. Klavyenin de daha kompakt bir yapıya bürüneceği belirtiliyor. 

Yeni modelde Apple'ın geleneksel MegSafe şarj bağlantısından vazgeçeceği konuşuluyor. Bunun yerine daha farklı bir tasarım kullanılacak. Ayrıca USB bağlantısında her iki tarafı da girebilen bir tasarımın kullanılacağı da ifade ediliyor. Son olarak altın renk seçeneğinin de yelpazeye ekleneceği gündemde. 

Tabi bu bilgilerin resmi bir yanı yok. Ancak Apple'ın MacBook ailesine işlemci güncellemesi yapacağı kesin ve sadece zamanı tam olarak bilinmiyor. 12 inçlik yeni üye için ise pek çok kaynağın ortak görüşü mevcut. Bunların ne zaman gerçekleşeceğini ise bekleyerek göreceğiz.  

• Macbook Air lar şarj süresi bakımından gerçekten rakipsizler. Sadece fan ve düşük ekran çözünürlüğünden kaybediyorlar.

• Hala 17" mbp bekleyen bir tek benmiyim acaba??

• Fiyat uygun olsaydı bu sefer denerdim. Hiç Mac kullanmadım açıkçası çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkhair

Macbook Air lar şarj süresi bakımından gerçekten rakipsizler. Sadece fan ve düşük ekran çözünürlüğünden kaybediyorlar.

Öyle demeyin hocam hd ekranlı normal orta seviye bir notebooktan daha kaliteli görüntü veriyor.
  • Apple watch hangi ara piyasaya suruldu acep? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Sicilian Defence

quote:

Macbook Air lar şarj süresi bakımından gerçekten rakipsizler. Sadece fan ve düşük ekran çözünürlüğünden kaybediyorlar.

Öyle demeyin hocam hd ekranlı normal orta seviye bir notebooktan daha kaliteli görüntü veriyor.

Orası öyle ama insan yüksek çözünürlüklü bi telefonla biraz takılınca bu sefer göze batmaya başlıyo biraz düşünce :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • retina ekran gelmediği sürece pil süresini isterlerse 15 saat yapsınlar bir anlamı yok zaten şuan da 13 saat gidiyor 13.inchleri.

beklentim:

ince ekran çerçevesi (siyah renkli)
    2560x1600 retina ekran
    core-m işlemci
    13 saat pil ömrü
    fansız biraz daha ince tasarım

• Yeni macbook air de ekran çözünürlüğü en az 1080p olmalı bence bu da önemli bir nokta

• Param olsa da ben alsam :/

• Güzel görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sierratr1

Hala 17" mbp bekleyen bir tek benmiyim acaba??

17" Macbook lar hakikaten çok çirkin duruyor. Arkadaşımda var oradan biliyorum. Bende 13" mba var, 17"lik mbp ile aynı klavyeye sahip Hal böyle olunca klavye, cihazın yanında küçücük kalıyor.
  • bunlar ne zaman çıkıcak arkadaslar birkaç güne macbook air almayı düşünüyorum. beklemelimiyim ?

• Hala daha ince olsun diyenler var napicaksiniz arkadaslar zaten yeterince ince.

M islemci koyup 13 saat pil omru saglayamazlar hele bir de retina koyup o pil suresini saglamalari suan icin imkansiz.

Ekran cercevesiniz biraz daha ince yapsalarmis cok guzel olurmus ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

quote:

Orijinalden alıntı: sierratr1

Hala 17" mbp bekleyen bir tek benmiyim acaba??

17" Macbook lar hakikaten çok çirkin duruyor. Arkadaşımda var oradan biliyorum. Bende 13" mba var, 17"lik mbp ile aynı klavyeye sahip Hal böyle olunca klavye, cihazın yanında küçücük kalıyor.

17" mac masaya koyunca diğerleri çil yavrusu gibi dağılıyordu hey gidi günler.
  • quote:

esasında rakipleri var .

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Dell-Inspiron-15-i15547-5033sLV-Signature-Edition-Laptop/productID.308794900
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

quote:

esasında rakipleri var .

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Dell-Inspiron-15-i15547-5033sLV-Signature-Edition-Laptop/productID.308794900

Macbook 13" ile aynı kullanım süresine sahip. Fakat unutulan bir nokta var. Macbooklarda ekranı kapattığınızda cihaz hem bildirimleri almanı sağlıyor, hemde çok çok az bir şarj gidiyor. Fakat Windows lu PC lerde vs uyku moduna alındığında bile çok şarj gidiyor Macbook a göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ali12345

Yeni macbook air de ekran çözünürlüğü en az 1080p olmalı bence bu da önemli bir nokta

Öyle bi çözünürlük bence olmaz. Neden dersen apple çözünürlük olayına biraz farklı yaklaşıyor.

Çözünürlük olarak ya normal çözünürlük var ya da retina dedikleri, bir piksel yerine dört piksel gelmesi. Böylece hiçbir şeyin orantisi bozulmadan daha keskinlesecek

İksinin arasını yapamazlar. Yaparlar ise ya fontu çok kucultmeleri lazım olacak ya da şimdiye kadarki uyguladıkları sistemden ayrılacak.

• Xenom kullanıcısına yanıt
    Haklısın macbook proda da öyleydi o zaman retina ekran gelsin diyelim. Telefonlarda çözünürlükler bu kadar uçmuşken macbook air gibi pahalı bir bilgisayara da retina ekran gelmeli

• şu an bu yazıyı 2014 mb air 13 inch ten yazıyorum ve bence retina ekran bu cihaz için o kadar da gerekli değil. Çünkü bu cihaz daha çok günlük kullanım internette surf yapmak için kullanılacak bir cihaz yani pil ömrü çok önemli retina ekranın nasıl şarjı emdiğini az çok tahmin edebiliyorum incelik olarak daha ne kadar inceltecekler merak ediyorum gerçekten :D fan konusundaki görüşüm ise gerek olmadığını düşünüyorum (fana gerek olmadığını düşünüyorum) çünkü 1 aylık kullanımıımda 1 kere bile fan sesi duymadım şaka yapmıyorum gerçekten duymadım. Macbook alın aldırın

Macbook Air 13.3 inch i7 8gb ram 128 ssd 2014 early

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.