Şimdi Ara

Kodak gelecek yıl kamera odaklı akıllı telefonlar piyasaya sürecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kodak gelecek yıl kamera odaklı akıllı telefonlar piyasaya sürecek

Fotoğrafçılık dünyasının en büyük markalarından birisi iken iflasın pençesine düşen ve son birkaç yıl patentlerini satarak iflastan kurtulmayı başaran Kodak, gelecek yıl akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. 

Firma tecrübelerini kullanarak kamera odaklı akıllı telefonlar üretecek. Kodak tasarım kısmını üstlenirken Bullitt Group ise üretim kısmını üstlenecek. Güçlü donanım bileşenlerine sahip olacak cihazlarda görüntü yakalama, yönetim ve paylaşım konusunda Kodak imzasını taşıyan yazılımlar yer alacak. 

Kodak cihazlarını kullanıcının kolay ve hızlı bir şekilde yönetebileceği arayüzlerle donatacak. Böylece kullanıcılar karmaşık menülerin içerisinde kaybolmayacak. Android 5.0 sürümü ile birlikte cihazda fotoğraf yazdırma ve paylaşma uygulamaları da mevcut olacak. 

Kodak yeni akıllı telefonlarını CES 2015 fuarında katılımcılara sergileyecek. Sonrasında ise piyasalar ile buluşacak. Ayrıca gelecek yılın ikinci yarısında bir tablet, bir 4G akıllı telefon ve bağlantılı bir lens aparatı da piyasaya çıkmış olacak.  

• Tutmaz. Verildi bu lumia var zaten.
  • Bir siz eksiktiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodak neydi ne hallere düştü halen daha fotoğraf makinesi filmleri saklarım . Adamlar kaliteden ödün vermezlerdi . Eğer telefonda da ödün vermeyip üretir uygun fşyat uygularlarsa satış yapabilirler .

• Paranın mobilde olduğunu Vestel gibi geç anlamışlar.

• Kodak ve telefon deyince aklıma birden evimde bir çekmecede duran Motozine ZN5 geldi. Hala müthiş fotolar çekiyor ancak hem güncel olmayışı, hem de bataryasının ölmesi yüzünden bir köşeye mahkum oldu. Ben ise onunla ölümsüzleştirdiğim anılarımı büyük bir özenle saklıyorum. O fotoların birçoğunu resim olarak çıkarttım. Stabil bir Android cihazla, yasal yollardan ve makul fiyatla ülkemize gelirse neden almayayım?

• Adamlar ömür boyu film şeritlerinin hakim olacağı bir dünya hayal etmiş olmalılar ki gözlerinin önünde akıp giden dijital trendi görememişler ve iflasın eşiğine kadar gelmişlerdi. bir zamanlar hastanelerin röntgen makinelerinde kullanılan filmleri dahi kendi markasını taşırken şimdi o filmler bile cdlere girdi. koca şirketin bunu çok önceden görüp önlem alması gerekirdi.. canonda manuel makineler üretiyordu ama adamlar şimdi dijital dünyada lider, neden siz sadece izlediniz anlamak zor..

neyse bu markayı yine adam akıllı tercih edecek kitle yerli malı yurdu malı diyerek milliyetçilik ruhu kabaran amerikalılar olacaktır. onun dışında pek rağbet göreceğini zannetmiyorum. sonu blackberry gibi olur. hatta o kadar bile olamaz şahsi görüşüm..

• Yahu ekrem sen yazinca bu haberleri bidaha okuyor musun?

Ana sayfada gosteriliyor bunlar

quote:

Kodak tasarım kısmını üstlenirken üretim ise Bullitt Group ise üretim kısmını üstlenecek.

Boyle cumle mi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bender B. Rodriquez -- 23 Aralık 2014; 2:57:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 sonuna kalmaz cortlar bu is.

• kodak treni kaçıralı baya zaman oldu !
    bu saatten sonra anca teknoloji yorum sitelerinde
    fikir olarak güzel bitirme plan projeleri ile sunum görselleri ile gelir
    ama piyasada asla tutmayacak şekilde bir noktada !

kişisel yorumum daha ufak özellikle de 60 fps çekim yapan kafaya monte edilen aksiyon kameraları açısından sektörün bu kısmında bilinen ucuz ve kaliteli bir ürün sunan fazla köklü bir firma yok bende pazar bu noktada gire bilirse bir süre daha sektörde tutuna bilir ! yoksa bu gidiş hat kötüye gidiş hat !

• Ekrem burada bazı arkadaşlar sen ne yaparsan yap sana karşı bir olumsuzluk havası yaratmaya çalışan bir grup var.Haberlerin genelde haber olma değerinde haber olup senden teknoloji haberlerinin devamını yılmadan ve eleştirilere kızmadan devam etmeni diliyorum.
    Bu arada General nickli arkadaş "Paranın mobilde olduğunu Vestel gibi geç anlamışlar." diye yazmış %100 haklı. Umarım Kodak milleti Vestel gigi 90 derecelik açıda ......
    Saygılar.

• Kodak battı deniyordu hani geçen haberlerde ?
  • Kodak reyiz, Nokia reyiz gibi oldu.
  • Rekabet iyidir. Gelsin bakalım.

• Foxconn nokiasi ile iyi bir is çıkarabilirler, microsoft nokia'sina iyi rakip olur.

• Gene mi Ekrem!

• quote:

Orijinalden alıntı: Bender B. Rodriquez

Yahu ekrem sen yazinca bu haberleri bidaha okuyor musun?

Ana sayfada gosteriliyor bunlar

quote:

Kodak tasarım kısmını üstlenirken üretim ise Bullitt Group ise üretim kısmını üstlenecek.

Boyle cumle mi olur?

Phonearena bile hata yapıyor biraz insaf.

• Kamera odaklı bişey yapacaksalar Microsoft'la ortak çalışsınlar bence,adamların kamera arayüzü çok güzel;en azından ben seviyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BirkanBilen

Ekrem burada bazı arkadaşlar sen ne yaparsan yap sana karşı bir olumsuzluk havası yaratmaya çalışan bir grup var.Haberlerin genelde haber olma değerinde haber olup senden teknoloji haberlerinin devamını yılmadan ve eleştirilere kızmadan devam etmeni diliyorum.
    Bu arada General nickli arkadaş "Paranın mobilde olduğunu Vestel gibi geç anlamışlar." diye yazmış %100 haklı. Umarım Kodak milleti Vestel gigi 90 derecelik açıda ......
    Saygılar.

Teşekkürler yapıcı eleştirilere her zaman açığız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

Orijinalden alıntı: BirkanBilen

Ekrem burada bazı arkadaşlar sen ne yaparsan yap sana karşı bir olumsuzluk havası yaratmaya çalışan bir grup var.Haberlerin genelde haber olma değerinde haber olup senden teknoloji haberlerinin devamını yılmadan ve eleştirilere kızmadan devam etmeni diliyorum.
    Saygılar.

Teşekkürler yapıcı eleştirilere her zaman açığız

Burda uyeler olarak uyarmamiz gerekir. Anasayfa haberlerinin %80 i ekrem imzali illaki hata olur ama bu cok basit. Yazilan yazinin bidaha okunmasi gerekir.

Tamam kabul ediyorum biraz kustahca elestirmisim ve ozur dilerim bende ikinci defa okumamisim anlasilan.

Ama buyuk hatalar oluyor bazen bi kac kere uyarmama ragmen duzeltilmediler hepside ekrem71.

İsin ozu haberlerin cogunu sana borcluyuz tesekkurler. Ama bence biraz daha ozenmelisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.